Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

14.12.2009. КИЕВ. Лідер Партії регіонів вшанував пам’ять учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

14 грудня, в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Саме цього дня в 1986 році було завершено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС, який забезпечує надійне зберігання радіоактивних відходів на аварійному реакторі.
Зведення цієї складної бетонної споруди почалося одразу після аварії і тривало трохи більше півроку. Учасники тих трагічних подій спромоглися зробити неможливе – в рекордні терміни закрити зруйнований четвертий блок бетонним коконом і зупинити подальше розповзання радіоактивного зараження…
Кандидат на пост Президента України Віктор Янукович взяв участь у заходах, присвячених вшануванню пам’яті учасників ліквідації наслідків однієї з найбільших аварій на атомній електростанції. Разом із кандидатом на пост Президента України в шануванні пам’яті учасників ліквідації, також взяли участь Президент всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Юрій Андрєєв, колишні учасники ліквідації на ЧАЕС, референт Предстоятеля УПЦ, керівник прес-служби Василь Анісімов.
Поклавши квіти до пам’ятного знаку у Деснянському районі Києва, Лідер Партії регіонів звернувся до присутніх з такими словами:
«Дорогі друзі, ми сьогодні зібралися біля цього пам’ятника, щоб віддати шану тим, хто врятував не тільки Україну, а й весь світ від страшної біди.
Майже 23 роки минуло з того часу, але й сьогодні ми бачимо, як болем відгукується страшна аварія на Чорнобильській АЕС. Ми бачимо, як страждають ті, хто залишився живим після цієї аварії, як страждають люди, які живуть у регіонах, забруднених радіацією.
Ми добре знаємо, що за ці 23 роки влада недостатньо зробила для того, щоб захистити людей, відбудувати систему соціального захисту, систему охорони здоров’я, створити належні умови для життя. Тому, на жаль, є дуже багато прикладів.
Я знаю, що навіть зараз, через 23 роки, в районі Чорнобильської АЕС живуть понад 500 невідселених сімей. Я також добре знаю про 10 тисяч сімей «чорнобильців», які стоять у черзі на отримання житла. І немає сьогодні у влади відповіді на запитання, чому у нинішньому році житло отримали тільки близько 80 сімей? Чому це так? Чому, приміром, сьогодні витрачаються величезні кошти на будівництво таких пам’ятників, як меморіал жертвам Голодомору (близько 140 мільйонів гривень), а на оздоровлення і захист «чорнобильців» у нинішньому році передбачено «аж» 6,3 мільйона?
Як можна до цього ставитися? Як можна реагувати на ситуацію, коли люди з цими питаннями йдуть до Будинку уряду, а їх зупиняє міліція і не дає можливості провести громадський захід?
Крім обурення у душі, такий стан справ більше нічого не викликає!
Все це сталося в нашій державі за останні 5 років, коли до влади прийшла безвідповідальна помаранчева команда, яка весь цей час з’ясовує стосунки. І на цей спектакль дивиться не лише Україна, а й весь світ.
Наслідки такої безвідповідальної, непрофесійної, авантюрної політики влади ми сьогодні бачимо на всіх напрямках життя нашої країни. Ми бачимо, як майже на 30% впало виробництво, ми бачимо, як падають доходи наших громадян внаслідок зниження заробітної плати, внаслідок зростання цін на продукти харчування та практично на всі інші групи товарів народного споживання, на ліки, комунальні послуги…
А коли ми бачимо, як прем’єр-міністр з екранів телевізорів розповідає про те, що у нас зростає економіка, виконується бюджет, то хочеться запитати – у кого це «у нас»? У вас особисто та у вашого найближчого оточення? І в якій країні це відбувається? В тій, яку ви побудували для себе? Тоді це дійсно так!
Але у 46 мільйонів громадян України, які живуть на нашій землі, все по-іншому.
Сьогодні вже близько 80% громадян не довіряють цій владі і пов’язують зміни на краще тільки з тим часом, коли вона піде геть. І це справедливо.
Шановні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС! Наш обов’язок перед нашими дітьми, перед майбутніми поколіннями зробити все, щоб дійсно ліквідувати наслідки цієї страшної аварії. Ми маємо подбати про вас — людей, які не допустили, щоб радіаційне забруднення поширювалося далеко за межі України, і які у важкий час виконали свій обов’язок.
На жаль, держава про вас забула. Ми в боргу перед вами, і цей борг нам треба повертати. І я добре знаю, що як тільки ця влада піде у небуття, ми це зробимо обов’язково!
Я хочу, щоб ви жили з вірою і надією на те, що ми здатні власними руками будувати своє майбутнє, і я хочу всім нам побажати миру, віри і надії. Будемо єднатися!»
По завершенні виступу Віктор Янукович спілкувався з людьми, які прийшли разом із ним вшанувати пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Прес-служба Партії регіонів