09.10.2009. КИЇВ. Розпочав роботу V фестиваль літургійної музики «Через століття та країни»
Фестиваль «Через століття та країни — Літургійна музика світу» проводиться з 2003 року. У програмах фестивалів минулих років звучала літургійна музика України, Росії, Вірменії, Німеччини, Австрії, Польщі, Чехії, Аргентини, Кореї, Великої Британії, Ірландії, Бельгії, Франції, Італії від середньовіччя до наших днів. Концерти викликають незмінний інтерес в усіх любителів класичної музики та духовної спадщини, радість християн усіх конфесій.
З 6 по 29 жовтня проводитиметься V фестиваль «Через століття та країни». Він присвячується всім дітям Небесного Отця, які творять добро, усім людям натруджені руки, світла посмішка, сильна воля та палкі серця яких благословенні Богом. Концерти фестивалю звучатимуть у київських храмах української православної, римсько-католицької, греко-католицької, німецької лютеранської церквах, також у соборі св. Софії.
Перший концерт відбувся напередодні Міжнародного дня паліативної — хоспісної опіки. В його програмі вперше в Україні звучала Меса Л. Віадани (Італія, поч.. ХVІІ ст.). Надалі планується світова прем’єра Чорнобильської літургії архієпископа Іонафана (Єлецьких), прем’єр Мес Р. Шумана, Л. Бернстайна. Чекаємо на приїзд гостей з Грузії, Польщі, Греції. До виступів визнаних колективів та солістів приєднаються й голоси маленьких представників християнських конфесій різних країн світу.
У рамках фестивалю планується проведення майстер-класів, творчих доповідей, виставка картин художника Матвія Вайсберга — цикл «Створення світу».
На завершення фестивалю у храмі св. Софії відбудеться концерт Грецького Візантійського хору. Диригент — головний протопсалт Константинопольського архієпископату Лікургос Ангелопулос. Маємо надію, що чудовий синтез архітектури, живопису, музики — візантійського та українського стародавнього мистецтва на завершення фестивалю стане надзвичайною подією для жителів та гостей нашого міста.
Концерти фестивалю «Через століття та країни» є благодійними. Вони проходять завдяки добровільним пожертвам людей, за спонсорської підтримки.
Цього року фестиваль підтримують Міжнародний благодійний фонд «Україна-3000», Польський інститут, посольство Греції, українські авіалінії «АероСвіт», Національний будинок органної та камерної музики; художник Матвію Вайсбергу зробив графічні твори спеціально для фестивалю.
Присвячення V фестивалю — «Усім дітям Небесного отця, які творять добро» — стане його подячним гімном, який складатиметься не з нот, а реальних подій сьогодення. А завершення фестивалю у храмі святої Софії — храмі Премудрості Божої у такі складні для України часи стане своєрідним закликом до усього народу нашої держави, закликом єднання, порозуміння, мудрості.
www.lmf.org.ua
09.10.2009. САНКТ-ПЕТЕРБУРГ. Библию Гоголя с его пометками на полях можно увидеть на выставке
09.10.2009. КИЕВ. Глава СБУ передал ветерану КГБ документацию на 37 храмов