Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

07.10.2009. ОТТАВА(КАНАДА). Під час перебування Почаївської ікони Богоматері було звершено хіротонію нового єпископа

В період з 30 вересня по 2 жовтня Почаївська ікона Пресвятої Богородиці перебувала в Канаді, де чудотворний образ відвідав Благовіщенський собор канадської столиці. 30 вересня святиню в кафедральному соборі Оттави зустрічали архієпископ Оттавський і Канадський Серафим, єпископ Каширський Іов, керуючий Патріаршими парафіями в Канаді, місцеве духовенство та віруючі.
Того ж дня до Оттави прибув Предстоятель Американської Православної Церкви Блаженнійший Митрополит всієї Америки і Канади Іона, який очолив Всеношну, під час якої був звершений чин наречення архімандрита Іринея (Рошона) в єпископа Квебекського, вікарія Оттавсько-Канадської єпархії.
1 жовтня в Благовіщенському соборі м. Оттави Блаженніший Митрополит Іона звершив архієрейську хіротонію архімандрита Іринея (Рошона). Блаженнішому Митрополиту Іоні за літургією співслужили: митрополит Торонтський і всієї Канади Сотирій (Константинопольський Патріархат), єпископ Торонтський Олександр (Антіохійський Патріархат), архієпископ Детройтський Нафанаїл, керуючий румунською єпархією в Американській Православній Церкві, архієпископ Оттавський і Канадський Серафим, єпископ Філадельфійський і Східної Пенсільванії Тихон, єпископ Сан-Францискський і Заходу Венамін, єпископ Каширський Іов (Московський Патріархат), єпископ Хотинський Мелетій (Українська Православна Церква) та єпископ Пітсьбурзький і Західної Пенсільванії Мелхиседек.
За Літургією також молився Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді пан І.Осташ та перший секретар українського посольства з питань діаспори пані О. Захарова.
Після Божественної літургії, за благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, єпископ Хотинський Мелетій вручив ювілейні ордени «450-ліття принесення на Волинь чудотворної Почаївської ікони Божої Матері». Нагороди були вручені: Блаженнішому Митрополиту Іоні, архієпископу Оттавському і Канадському Серафиму, єпископу Каширському Іову, а також декільком клірикам та мирянам Оттавсько-Канадської єпархії.
В подяку за труди по принесенню Почаївської ікони Богоматері до Канади архієпископ Оттавський і Канадський Серафим вручив церковні нагороди та грамоти супроводжуючим образ насельникам Свято-Успенської Почаївської Лаври ієромонаху Гавриїлу (Авдею), іноку Іоанну Проданюку, та співробітнику Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрею Миколаю Данилевичу.
Того ж дня єпископ Хотинський Мелетій, в супроводі протоієрея Миколая Данилевича та клірика Оттавсько-Канадської єпархії протодиякона Назарія Полатайка, відвідали Посольство України в Канаді, де мали зустріч з Послом паном І.Осташем. Під час бесіди єпископ Мелетій подякував пану Послу за високий рівень співпраці українського дипломатичного представництва з Українською Православною Церквою, а також з православними українцями діаспори. На завершення зустрічі єпископ Мелетій нагородив українського дипломата ювілейним орденом «450-ліття принесення на Волинь чудотворної Почаївської ікони Божої Матері».
1 жовтня ввечері новорукопокладеним єпископом Іринеєм (Рошоном) був звершений акафіст перед Почаївською іконою Божої Матері англійською і французькою мовами, по завершенні якого до віруючих звернувся з проповіддю Блаженніший Митрополит Іона.
За весь час перебування ікони в оттавському православному соборі до чудотворного образу не переставали підходити люди. Духовенство всіх православних юрисдикцій цього міста разом зі своїми парафіянами читало акафісти та служило молебні церковно-словянською, англійською, французькою, румунською, грецькою та українською мовами.
2 жовтня Почаївська ікона Божої Матері відбула до Ванкуверу.