Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Сергій Антонович. Християнські цінності і освіта


Педагогічний форум в м. Хмельницькому
Сергій Антонович

За благословенням митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія, 7 травня в Хмельницькому інституті МАУП відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Православна педагогіка у формуванні підростаючого покоління». Організаторами вченого зібрання виступили просвітницький відділ Хмельницької єпархії УПЦ, Хмельницький осередок Всеукраїнського православного педагогічного товариства, ХІ МАУП. Актуальність теми конференції зумовила велику активність викладачів вузів, шкіл та дошкільних закладів, вчителів недільних шкіл, священнослужителів, представників ЗМІ, які прибули з різних міст та сіл України та взяли участь у роботі вченого зібрання. Усіх учасників конференції було більше 150 осіб.
Робота конференції почалася молитвою – усі присутні заспівали пасхальний тропар, також був виконаний «Духовний гімн» – «Боже, великий, єдиний…».
Митрополит Антоній розпочав роботу форуму своєю доповіддю «Завдання сучасної педагогіки – перетворити школи в центри морального виховання». Директор ХІ МАУП Білий Л.Г. розкрив необхідність запровадження християнських цінностей у систему освіти та виховання студентської молоді. Це підкріплено вже 6-річним досвідом такої інтеграції на прикладі ХІ МАУП. Далі слово було надано доктору педагогічних наук, професору Тернопільського педагогічного університету Л.А. Кондрацькій, яка донесла до аудиторії розуміння православної парадигми освіти як чинника становлення людини. Доповідач у своєму виступі піддала критиці сучасні процеси, які відбуваються в освіті, та недоцільну активну інтеграцію західної системи освіти в освіту України, а також обґрунтувала необхідність інтеграції православної складової в сучасну школу.
Далі слово тримав доцент Вінницького педагогічного університету, кандидат
мистецтвознавства Сініцин В.М., який висвітлив роль православної культури як освітянського простору, підкреслив важливість проведення подібних вчених зібрань, які є потужним генератором ідей для реальної педагогічної роботи.
Після В. Сініцина виступила декан факультету початкового навчання Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії І.П. Ящук, вона зазначила необхідність активізації волонтерського руху та співпраці вузів з православними недільними школами.
Доповідь «Вивчення історії Православної Церкви Поділля в курсі історії України як важливий чинник формування християнських цінностей учнівської та студентської солоді» представив старший викладач кафедри суспільних дисциплін Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Ю.І. Блажевич, який підкреслив необхідність вивчення історії Подільського краю в процесі відродження християнської складової в сучасній освіті.
Після Юрія Івановича виступив викладач кафедри філософії та суспільствознавства Уманського державного педагогічного університету, секретар Уманської єпархії протоієрей Вадим Паєвський. Тема його доповіді: «Християнська етика у ВНЗ: досвід, проблеми та перспективи».
Регент Архієрейського хору Свято-Покровського кафедрального собору, старший викладач кафедри теорії і методики мистецтв Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Л. Іванішина зазначила у своєму виступі важливу роль вивчення церковного співу в професіональній підготовці майбутніх вчителів.
На другому пленарному засіданні виступила Балашова Ю.В., викладач недільної школи Свято-Різдво-Богородичного храму м. Хмельницького, кандидат педагогічних наук, професор кафедри соціально-економічних дисциплін НАДПСУ ім. Б. Хмельницького, з доповіддю «Християнська педагогіка: проблеми та перспективи», у якій розкрила необхідність співпраці вузів з церковними школами.
Про «Позитивний вплив образотворчого мистецтва у недільній школі на засвоєння програмного матеріалу» розповіла викладач недільної школи при Свято-Покровському кафедральному соборі Ж.М. Дацюк. Своїми власними педагогічними напрацюваннями та методами поділились Теслюк Н.В., протоієрей Сергій Причишин, Гончар Ж.С., настоятель Свято-Володимирської каплиці міста протоієрей Михайло Ільницький та інші учасники конференції.
Активність учасників форуму була зумовлена актуальністю піднятих питань, які, з Божою допомогою, будуть у майбутньому втілені у навчальні програми як вищих, так і загальноосвітніх і недільних шкіл.