Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

15.06.2009. КИЇВ. Парламентарі ухвалили кілька законопроектів, спрямованих на захист моральних засад суспільства

Протягом цього пленарного тижня Верховна Рада України продовжила активно розглядати законодавчі ініціативи, які цього разу стосувались питань забезпечення духовного і морального здоров’я українського суспільства. Парламентарі ухвалили рішення про запровадження кримінальної відповідальності за зберігання творів, зображень або предметів порнографічного характеру та підтримали пропозицію про необхідність запровадження кримінального покарання за окремі порушення Закону «Про захист суспільної моралі».
Так, 11 червня 2009 року Парламент ухвалив у якості закону підготовлений Кабінетом Міністрів України законопроект «Про внесення змін до статті 301 Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за зберігання творів, зображень або предметів порнографічного характеру)» №3221. Після підписання Президентом та набуття чинності цих змін, стаття 301 Кодексу буде передбачати кримінальне покарання не тільки за виготовлення, перевезення, інше переміщення чи збут творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру, але й також за зберігання зазначеної продукції.
Крім цього, 9 червня Верховна Рада України також прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін та доповнень до Кримінального кодексу України» щодо захисту суспільної моралі. Згідно з рішенням народних депутатів документ буде переданий до парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності для доопрацювання з урахуванням зауважень та пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи. Після цього документ буде внесений на розгляд Верховної Ради України у другому читанні для ухвалення у якості закону.
Законопроектом №1340 пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України та передбачити кримінальну відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту суспільної моралі щодо обігу продукції еротичного чи сексуального характеру, організацію або проведення видовищного заходу еротичного чи сексуального характеру, а також встановити більш суворе кримінальне покарання за ці ж протизаконні дії, якщо в їх реалізацію втягуються діти.

www.irs.in.ua