Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

14.04.2009. КИЇВ. У Софії Київській встановлять унікальні дзвони

У Софіївському соборі з’явиться одна з 15 існуючих у світі і єдина в Україні установка із 50 дзвонів – карильон, повідомляє «Кореспондент» з посиланням на Газету по-київськи. Один з 15-ти існуючих у світі карильонів – музичної установки, що складається з 50 дзвонів та спеціального механізму, з’являться і в столиці України у Софіївському соборі. Схожий інструмент встановлено на дзвіниці Михайлівського Золотоверхого собору, однак він стаціонарний і не є рідкістю. Найбільший дзвін важить 280 кг, маленькі – по 4,5 кг. Загальна вага усіх 50-ти – 2,5 т. Кожен із них налаштовано точно на певну ноту (як клавіші в піаніно). Всього чотири октави – основний тон і півтону. Дзвони установки закріплено нерухомо. Грає пересувний карильон поки тільки за допомогою автоматики. У наступному році планують створити механічну клавіатуру. Тоді можна буде запрошувати майстрів-виконавців.
У США подібні механізми є у всіх університетах, в Європі вони прикрашають міські ратуші. Пересувних же карильонів налічується всього 15. Найголовніше, що карильон абсолютно безпечний для безцінних церковних мозаїк, оскільки не дає вібрації, яка може їх пошкодити. Саме через крихкість стародавніх мозаїк дзвіниця Софії вже багато років мовчить.
Як повідомлялося раніше, 9 квітня, в ніч із 8 на 9 квітня в Києві обвалилася частина підпірної стіни на Ближньопечерній вулиці Києво-Печерської лаври.
Нагадаємо, завідувач відділу охорони заповідника Софія Київська Євген Кажан заявив 7 квітня, що на ремонт Андріївської церкви за підрахунками фахівців необхідно більш ніж 25 млн. грн.

ua.korrespondent.net