Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

В Священном Синоде УПЦ

25.03.2009. КИЇВ. Відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви
У засіданні, яке очолив Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, взяли участь митрополити: Одеський і Ізмаїльський Агафангел, Луганський і Алчевський Іоанникій, Чернівецький і Буковинський Онуфрій, Черкаський і Канівський Софроній, Донецький і Маріупольський Іларіон, архієпископи: Хустський і Виноградівський Марк, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Вишгородський Павел та Конотопський і Глухівський Лука.
На початку засідання за пропозицією Блаженнішого Митрополита Володимира присутні члени Синоду відправили літію по спочилому Святішому Патріарху Алексію II та виголосили «Многая літа» новообраному Святішому Патріарху Кирилу.
Його Блаженство вручив церковні нагороди архієреям, які цього року відзначили ювілеї: з нагоди 65-річчя від дня народження архієпископ Миколаївський і Вознесенський Питирим отримав орден преподобного Нестора Літописця I ступеня, з нагоди 60-річчя архієпископ Тульчинський і Брацлавський Іонафан — орден святого апостола та євангеліста Іоанна Богослова, з нагоди 45-річчя архієпископ Херсонський і Таврійський Іоанн був нагороджений орденом преподобного Нестора Літописця I ступеня.
Під час роботи було заслухано інформацію та ухвалено такі рішення:

Слухали: інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, про обрання та інтронізацію нового Предстоятеля Руської Православної Церкви Святішого Кирила, Патріарха Московського і всієї Русі.
Ухвалили:
1. Інформацію прийняти до відома.
2. Запросити Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила здійснити архіпастирський візит до України.
3. Висловити сподівання, що цей візит сприятиме зміцненню церковної єдності та подоланню церковних розколів в Україні.
4. Створити комісію з підготовки візиту на чолі з Керуючим справами Української Православної Церкви Преосвященним Митрофаном, архієпископом Білоцерківським і Богуславським.

Слухали: інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, про принесення до України мощів святителя Спиридона Триміфунтського в період з 26 квітня по 26 травня поточного року.
Довідка: 21 жовтня 2008 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звернувся з листами на ім’я Блаженнішого Архієпископа Афінського і всієї Еллади Ієроніма II, а також на ім’я Високопреосвященнішого митрополита Керкірського, Паксоського і Діапонтійських островів Нектарія з проханням благословити принесення з грецького острова Керкіра до України чесної десниці святителя і чудотворця Спиридона Триміфунтського. Священний Синод Елладської Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Архієпископа Ієроніма прийняв рішення задовольнити це прохання, про що було повідомлено у відповідному листі від 12 грудня 2008 року.
З метою проведення переговорів щодо вирішення технічних питань по принесенню мощів в Греції з 10 по 11 лютого 2009 року перебувала делегація Української Православної Церкви в складі намісника Києво-Печерської Лаври архієпископа Вишгородського Павла та співробітника ВЗЦЗ УПЦ протоієрея Миколая Данилевича. З грецькою стороною були узгоджені строки перебування мощів в Україні: з 26 квітня по 26 травня поточного року.

Ухвалили:
1. Подякувати Священному Синоду Елладської Православної Церкви та особисто Блаженнішому Архієпископу Афінському і всієї Еллади Ієроніму II, а також Високопреосвященнішому митрополиту Керкірському, Паксоському і Діапонтійських островів Нектарію за надану можливість принесення до України чесних мощів святителя Спиридона Триміфунтського.
2. Затвердити наступний графік перебування святих мощів в Україні:
• 26 квітня-10 травня – Київ (26 квітня-3 травня – Києво-Печерська Лавра; 3-10 травня – місце будівництва Свято-Воскресенського кафедрального собору);
• 10-11 травня – Рівне;
• 11-12 травня – Луцьк;
• 13 травня – Тернопіль;
• 13-16 травня – Чернівці;
• 16-18 травня – Вінниця;
• 18-20 травня – Миколаїв;
• 20-22 травня – Сімферополь;
• 22-24 травня – Луганськ;
• 24-26 травня – Донецьк.
3. Доручити наміснику Києво-Печерської Лаври Преосвященному Павлу, архієпископу Вишгородському, організувати принесення мощів до України.
4. Довести до відома архієреїв вищезгаданих єпархій графік перебування мощів святителя Спиридона в Україні.
5. Доручити Преосвященному Іларіону, митрополиту Донецькому і Маріупольському, забезпечити повернення святих мощів до Греції.
6. Загальну координацію по принесенню та перебуванню в Україні мощів святителя Спиридона Триміфунтського покласти на Відділ зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви.

Мали міркування щодо святкування в 2009 році 450-річчя принесення на Волинь Почаївської чудотворної ікони Божої Матері та 350-річчя обрітення нетлінних мощей преподобного Іова Почаївського.

Ухвалили:
1. Інформацію прийняти до відома.
2. Піднести подяку Богу за Його милості, які Він являє через молитовне заступництво Пречистої Діви Марії та Преподобного Іова Почаївського.
3. Створити Комісію з підготовки святкувань ювілейних дат на чолі з Преосвященним Володимиром, архієпископом Почаївським, вікарієм Київської Митрополії, намісником Свято-Успенської Почаївської Лаври.
4. Комісії на наступне засідання Священного Синоду надати план заходів, пов’язаних зі святкуванням 450-річчя принесення на Волинь Почаївської чудотворної ікони Божої Матері та 350-річчя обрітення нетлінних мощей преподобного Іова Почаївського

Слухали: рапорт Преосвященного Євлогія, єпископа Сумського і Охтирського, про викрадення в ніч з 23 на 24 березня цього року зі Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Суми чудотворної Корсунської ікони Божої Матері.

Ухвалили:
1. Інформацію прийняти до уваги.
2. Висловити жаль з приводу викрадення чудотворної Корсунської ікони Божої Матері;
3. Піднести молитви Милосердному Богу та Пречистій Діві Марії про якнайскоріше повернення Святого Образу.
4. Звернутись до Міністра внутрішніх справ України Ю.В. Луценка з проханням взяти під особистий контроль ведення справи та зробити все можливе для знайдення та повернення викраденої чудотворної Корсунської ікони Божої Матері.

Слухали: рапорт Голови Синодального відділу благодійності та соціального служіння Української Православної Церкви архідиякона Сергія Косовського про затвердження «Концепції Української Православної Церкви щодо розвитку паліативної допомоги в Україні».
Ухвалили: затвердити представлений проект «Концепції Української Православної Церкви щодо розвитку паліативної допомоги в Україні».

Слухали: рапорт Преосвященного Іоанна, архієпископа Херсонського і Таврійського, Голови Комісії по канонізації святих УПЦ, про внесення в святці Української Православної Церкви ім’я Святого благовірного князя мученика Іоанна Путивльського.
Ухвалили:
1. Благословити внести в святці Української Православної Церкви ім’я Святого благовірного князя мученика Іоанна Путивльського.
2. Пам’ять Святого благовірного князя мученика Іоанна Путивльського звершувати 20 вересня/3 жовтня.

Слухали: рапорт Преосвященного Іоанна, архієпископа Херсонського і Таврійського, Голови Комісії по канонізації святих УПЦ, про причислення до лику місцевошанованих святих Сімферопольської єпархії подвижниці благочестя ігумені Параскеви (Родимцевої) (+3.12.1928).
Ухвалили:
1. Благословити для місцевого прославлення та шанування ігуменю Параскеву (Родимцеву).
2. Затвердити іконописне зображення святої.
3. Затвердити представлені проекти тропаря і кондака преподобній Параскеві Топловській.
4. Останки Святої преподобної Параскеви Топловської вважати святими мощами.
5. Пам’ять Святої Преподобної Параскеви Топловської звершувати 20 листопада/3 грудня.
6. Піднести подяку Всемилостивому Богу, дивному у святих Своїх, що явив нам нову молитовницю за нашу Святу Церкву та наш народ.

Слухали: рапорт Преосвященного Іоанна, архієпископа Херсонського і Таврійського, Голови Комісії по канонізації святих УПЦ, про причислення до лику місцевошанованих святих Херсонської єпархії подвижниці благочестя блаженної Домніки Іванівни Ликвиненко (+10.06.1967).
Розглянувши житіє, труди, подвиги, чудеса та враховуючи народне шанування подвижниці благочестя блаженної Домніки Іванівни Ликвиненко,
Ухвалили:
1. Благословити для місцевого прославлення та шанування блаженну Домніку Іванівну Ликвиненко.
2. Затвердити іконописне зображення святої.
3. Затвердити представлені проекти тропаря і кондака блаженної.
4. Останки блаженної Домніки Олешківської вважати святими мощами.
5. Пам’ять Святої блаженної Домніки Олешківської звершувати 28 травня/10 червня.
6. Піднести подяку Всемилостивому Богу, дивному у святих Своїх, що явив нам нову молитовницю за нашу Святу Церкву та наш народ.

Слухали: рапорт Преосвященного Іоанна, архієпископа Херсонського і Таврійського, Голови Комісії по канонізації святих УПЦ, про причислення до лику місцевошанованих святих подвижників благочестя, які подвизалися в Свято-Різдва Пресвятої Богородиці Глинській пустині:
1. Схимитрополита Серафима (Мажуги);
2. Схиархімандрита Андроніка (Лукаша);
3. Схиархімандрита Серафима (Романцова).

Ухвалили:
1. Благословити для місцевого прославлення та шанування:
1) Схимитрополита Серафима (Мажуги);
2) Схиархімандрита Андроніка (Лукаша);
3) Схиархімандрита Серафима (Романцова)
та включити їх в Собор Святих Преподобних отців Глинських.
2. Затвердити іконописне зображення святих.
3. Останки їх вважати святими мощами.
4. Пам’ять звершувати в день святкування Собору Святих Преподобних отців Глинських – 9/22 вересня.
5. Піднести подяку Всемилостивому Богу, дивному у святих Своїх, що явив нам нових молитвеників за нашу Святу Церкву та наш народ.

Слухали: рапорт Преосвященного Августина, архієпископа Львівського і Галицького, про встановлення місцевого святкування Теребовлянської ікони Божої Матері в межах Львівської єпархії.
Ухвалили:
1. Благословити місцеве святкування Теребовлянської ікони Божої Матері в межах Львівської єпархії;
2. Святкування Теребовлянській іконі Божої Матері звершувати в першу неділю жовтня.

Слухали: рапорт Преосвященного Марка, архієпископа Хустського і Виноградівського, про затвердження настоятелькою Свято-Різдва Пресвятої Богородиці жіночого монастиря с. Липча Хустського району Закарпатської області монахині Євгенії (Микита) з возведенням її в сан ігумені.
Ухвалили: затвердити монахиню Євгенію (Микита) настоятелькою Свято-Різдва Пресвятої Богородиці жіночого монастиря с. Липча Хустського району Закарпатської області з возведенням її в сан ігумені.

Слухали: рапорт Преосвященного Луки, архієпископа Конотопського і Глухівського, про звільнення архімандрита Германа (Тимоніка) з посади намісника Софронієво-Молченської Різдва Пресвятої Богородиці Печерської пустині Конотопської єпархії та про призначення намісником монастиря архімандрита Николая (Поліщука).
Ухвалили:
1. Звільнити архімандрита Германа (Тимоніка) з посади намісника Софронієво-Молченської Різдва Пресвятої Богородиці Печерської пустині Конотопської єпархії;
2. Намісником Софронієво-Молченської Різдва Пресвятої Богородиці Печерської пустині Конотопської єпархії затвердити архімандрита Николая (Поліщука).

† Володимир, Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви
Члени Священного Синоду УПЦ:
† Никодим, митрополит Харківський і Богодухівський
† Агафангел, митрополит Одеський та Ізмаїльський
† Іоанникій, митрополит Луганський і Алчевський
† Онуфрій, митрополит Чернівецький і Буковинський
† Іларіон, митрополит Донецький і Маріупольський
† Софроній, митрополит Черкаський і Канівський
† Марк, архієпископ Хустський і Виноградівський
† Лука, архієпископ Конотопський і Глухівський
† Митрофан, архієпископ Білоцерківський і Богуславський, керуючий справами УПЦ