Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

23.03.2009. ПОЛТАВА. На автошляхах до обласного центру встановлені поклінні хрести

В неділлю Хрестопоклонну відбулось урочисте освячення придорожнього Поклінного Хреста встановленого на трасі Київ-Харків-Довжанський при в’їзді до міста Полтави зі сторони столиці. Освячення звершив архієпископ Полтавський і Миргородський Филип у співслужінні настоятелів міських храмів. На освяченні був присутній міський голова Полтави Андрій Матковський, депутати міської ради, представники громадськості та чисельні прихожани полтавських храмів.
На даний час по всій Україні відроджується стародавній православний звичай встановлення великих придорожніх Поклінних Хрестів на в’їздах до міст та сел, щоб благодатна сила Хреста Господнього оберігала водіїв, пасажирів і взагалі мешканців міст від усякого лиха.
Дата освячення була вибрана не випадково, адже в цьому році на 22 березня випала третя неділя Великого посту, яка називається Хрестопоклонною.
Після освячення до присутніх звернувся архієпископ Филип. Владика висловив подяку представникам влади, які сприяли встановленню Хрестів, а також благодійникам, які знайшли кошти та приклали зусиль встановити на всіх п’яти автомагістралях, що ведуть до Полтави Поклінні Хрести. В своєму слові архіпастри зазначив, що Хрести, які встановлюють при дорогах покликані нагадувати всім хто проїжджає або проходить біля них про необхідність молитовного звернення до Господа з проханням захистити та зберегти під час подорожі та нагадують, що на дорогах треба бути більш обережними і пильними.
Після архієпископа Филипа до слова запросили міського голову. Андрій Всеволодович привітав всіх присутніх з знаковою подією в житті міста.
Після виступів всі бажаючі підійшли вклонитися Хресту, а також покласти живі квіти до його підніжжя.

Прес-служба Полтавської єпархії