Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

04.03.2009. КИЇВ. Парламентські комітети розглянуть законопроект про надання права релігійним організаціям засновувати навчальні заклади

4 березня 2009 року, заплановано розгляд законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо заснування релігійними організаціями навчальних закладів» (реєстр. № 2729), у Комітеті з питань культури і духовності та Комітеті з питань науки і освіти. При чому останній парламентський комітет визначено профільним по відношенню до даного законопроекту.
Законопроект передбачає визнання релігійних організацій суб’єктами права заснування світських навчальних закладів різних форм і рівнів акредитації, що вже давно постало у суспільстві як актуальна проблема. З цього питання Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій неодноразово зверталася протягом останніх кількох років до керівництва держави, останнього разу – у зверненнях до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Парламенту від 16.12.2008 року.
Слід зауважити, що авторами цієї законодавчої ініціативи виступили представники різних парламентських фракцій – Блоку «Наша Україна – Народна самооборона», Блоку Юлії Тимошенко та Партії регіонів, що свідчить про виключну суспільну важливість запропонованих змін. На переконання депутатів, зазначений проект Закону дозволить законодавчо забезпечити право віруючих батьків не тільки надавати своїм дітям освіту державного стандарту, але й піклуватися про їх виховання у дусі високої моралі на підставі релігійних цінностей.
Представники українських Церков у зверненнях, спрямованих до голів вищезгаданих Комітетів, наголошують, що зазначені законодавчі зміни тісно пов’язані з актуальною в українському суспільстві проблемою відсутності належного рівня морального виховання дітей, підлітків та молоді, які щоденно стикаються у своєму середовищі з впливом пропаганди алкогольних і слабоалкогольних напоїв, тютюнопаління, сексуальної нестриманості у вигляді “вільного кохання”, жорстокості та насилля. Саме тому вказаний законопроект покликаний створити сприятливі умови для діяльності навчальних закладів, заснованих релігійними організаціями, в яких учні та студенти зможуть привчитися моральної поведінки та здорового способу життя.

www.irs.in.ua