Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

День рождения Блаженнейшего Митрополита

23.11.2008. КИЇВ. Повнота Української Православної Церкви вітає свого Предстоятеля з днем народження
Володимир, Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви з 27.05.1992 року.
Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан Віктор Маркіянович) народився 23 листопада 1935 року в селі Марківці Летичівського району Хмельницької області в селянській родині.
З 9 років ніс різні послухи при Свято-Архангело-Михайлівському храмі рідного села. Після закінчення Меджибізької середньої школи навчався в Одеській духовній семінарії (1954-1958).
1958 року вступив до Ленінградської духовної академії, яку закінчив у 1962 році зі ступенем кандидата богослов’я за наукову роботу «Христос Спаситель – Начальник світу». Викладав у Одеській духовній семінарії, виконував обов’язки старшого помічника інспектора, одночасно займав посаду секретаря Одеського єпархіального управління.
14 червня 1962 року митрополит Херсонський і Одеський Борис (Вік) висвятив його у сан диякона, 15 червня – у сан ієрея. 26 серпня отець Віктор був пострижений у чернецтво з нареченням імені на честь святого рівноапостольного князя Володимира.
У 1965 році закінчив аспірантуру при Московській духовній академії, став ректором Одеської духовної семінарії з возведенням у сан архімандрита. 1966 року призначений заступником начальника Руської духовної місії в Єрусалимі. 23 червня 1966 року став єпископом Звенигородським, вікарієм Московської єпархії з дорученням виконувати обов’язки представника РПЦ на Всесвітній раді Церков. Хіротонію в єпископа очолив митрополит Крутицький і Коломенський Пимен (Ізвєков), згодом Патріарх Московський і всієї Русі. Відбулася вона 9 липня 1966 року в Успенському соборі Троїце-Сергієвої Лаври. 28 листопада 1968 року єпископ Володимир був переміщений на Переяслав-Хмельницьке вікаріатство Київської єпархії. З 20 березня 1969 року – єпископ Чернігівський і Ніжинський; деякий час керував Сумською єпархією. Протягом 1970-1973 років – відповідальний редактор журналу «Православний вісник».
18 квітня 1973 року призначений єпископом Дмитрівським, вікарієм Московської єпархії, ректором Московської духовної академії та семінарії, а 9 вересня возведений у сан архієпископа. З 18 квітня 1978 року – професор Московської духовної академії. 5 червня 1979 року архієпископ Володимир захистив магістерську дисертацію на тему: «Екклезіологія у вітчизняному богослов’ї».
3 березня 1976 року – у складі Комісії з питань християнської єдності, у 1978-му був членом Комісії з підготовки й проведення святкування 60-річчя відновлення Патріаршества в РПЦ; у 1981-1988 роках входив до Комісії з підготовки й проведення святкування тисячоліття Хрещення Русі.
Після возведення в сан митрополита, 16 липня 1982 року, очолив Ростовську й Новочеркаську єпархію. 28 березня 1984 року митрополит Володимир призначений Патріаршим екзархом Західної Європи. З 30 грудня 1987 року – керуючий справами Московського Патріархату й постійний член Священного Синоду. 1989 року тимчасово управляв Гаазькою єпархією (Голландія). Наприкінці 80-х років митрополит Володимир активно займався громадською діяльністю. 16 вересня 1988 року на установчій конференції Радянського фонду милосердя й здоров’я був обраний членом президії та правління фонду. 1988 року став членом Центральної виборчої комісії під час виборів народних депутатів СРСР. З 10 квітня 1989 року очолював Комісію з питань вивчення матеріалів, що стосуються реабілітації духовенства й мирян РПЦ.
3 травня 1990 року митрополит Володимир був призначений головою Комісії з організації та проведення поховання Патріарха Пимена, потім входив до складу Комісії Священного Синоду з питань підготовки Помісного Собору РПЦ. 1990 року митрополит Володимир був одним із трьох кандидатів на Патріарший Престол, другим за кількістю набраних голосів. Помісний Собор обрав Патріархом Московським і всієї Русі Ленінградського й Новгородського митрополита Алексія (Ридигера).
27 травня 1992 р. Харківський Архієрейський Собор УПЦ більшістю голосів (16 з 18) Предстоятелем УПЦ, Митрополитом Київським і всієї України, обрав митрополита Ростовського і Новочеркаського Володимира, який на той час знаходився на богословській конференції у Фінляндії.
28 травня того ж року відповідно до 3-го пункту Постанови про УПЦ, прийнятої Архієрейським Собором РПЦ 25-27 жовтня 1990 року, Патріарх Алексій ІІ благословив митрополита Володимира на служіння як Предстоятеля Української Церкви. Згідно з цією постановою, Митрополиту Володимиру в межах України було надано титул «Блаженніший» з правом носіння двох панагій і предносіння хреста під час богослужіння (на Архієрейському Соборі РПЦ 18-23 лютого 1997 року титул «Блаженніший» був закріплений за Предстоятелем УПЦ на всій канонічній території Руської Церкви).
11 червня 1992 року Архієрейський Собор РПЦ затвердив рішення Харківського Собору УПЦ. Помісний Собор УПЦ 26 червня 1992 року в Києві ухвалив: «Визнати Архієрейський Собор у Харкові від 27-28 травня 1992 року канонічним і затвердити всі його діяння й постанови, які вважати законними».
Постанова Архієрейського Собору УПЦ була схвалена й прийнята усіма Помісними Православними Церквами. Їхні глави привітали новообраного Предстоятеля УПЦ Митрополита Київського і всієї України Володимира, а також підтримали рішення священноначалля РПЦ щодо колишнього Київського митрополита.
20 червня 1992 року Блаженніший Митрополит Володимир прибув до Києва. Його зустрічали десятки тисяч православних кліриків і мирян. Свою першу проповідь владика Володимир почав словами: «Я прибув не у відрядження і не з-за кордону, я прибув на рідну землю служити людям і незалежній Україні».
Сьогодні до складу УПЦ входить 35 єпархій. Незважаючи на труднощі, з якими доводиться стикатися, за роки служіння Блаженнішого Митрополита Володимира як Предстоятеля кількість парафій зросла з 5,5 тис. в 1991-му до 10554 у 2006 році. Близько 9 тисяч священнослужителів опікують ці громади. Кількість монастирів збільшилася з 32 у 1991-му до 161 у 2006 році. У них несуть послух близько 5 тисяч ченців.
На час обрання Блаженнішого Митрополита Володимира Предстоятелем в УПЦ функціонували 4 духовні семінарії та академія, до 2006 року кількість духовних закладів зросла до 15. Діють близько 4 тисяч недільних шкіл. Сьогодні Українська Церква має більше 100 періодичних видань, у багатьох єпархіях налагоджені відносини з регіональними теле- й радіоагентствами, що значно сприяє проповіді Слова Божого.
Блаженніший Митрополит Володимир є почесним доктором кількох університетів і наукових закладів світу, дійсним членом Міжнародної академії інформатизації (при Екологічній і Соціальній раді ООН) та Міжнародної кадрової академії Ради Європи.
У березні 1996 році Блаженніший Митрополит Володимир був обраний почесним головою Міжнародного комітету при ООН з питань святкування 2000-річчя Різдва Христового. Нагороджений орденами РПЦ: преподобного Сергія Радонезького 1 ступеня (1979), рівноапостольного князя Володимира 1 ступеня (1985), апостола Андрія Первозванного (2000), орденом УПЦ преподобних Антонія і Феодосія Печерських 1 ступеня, орденами всіх Помісних Православних Церков, а також державними й громадськими нагородами: орденами Дружби Народів (СРСР, 1988), орденом великого князя Ярослава Мудрого 5-го (2000), 4-го (2001), 3-го (2002) 2-го (2005) і 1-го (2008) ступенів (Україна), орденом Дружби (РФ, 2004).
Блаженніший Митрополит Володимир відомий як проповідник, богослов, духовний письменник. Протягом 1997-1998 років побачило світ шеститомне видання його праць.
2005 року, до 70-річчя від дня народження Архіпастиря, побачили світ ще чотири томи його богословських і публіцистичних праць.
Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 10 листопада 2005 року Блаженнішому Митрополиту Володимиру було присвоєне звання «Почесний професор Київської духовної академії». Того ж дня в Київських духовних школах була заснована стипендія «Імені Блаженнішого Митрополита Володимира» для кращого з успішності студента Духовної академії в розмірі 500 гривень, для вихованця Духовної семінарії – 300 гривень. Кандидатури стипендіатів затверджує ректор та Вчена рада КДА.
23 листопада 2005 року за визначний внесок у справу відродження православ’я в Україні Блаженніший Митрополит Володимир удостоєний ордена святителя Олексія, Митрополита Московського.
Предстоятель УПЦ особисто редагує найважливіші матеріали, що публікуються в журналі «Православний вісник» і щомісячному виданні «Вісник прес-служби Української Православної Церкви». Протягом останніх двох з половиною років з архіпастирським словом звертався до пастви у щотижневій телепрограмі «Православний світ» і щоденній «Православний календар». Пише вірші, багато з яких покладені на музику і стали українськими народними піснями.
9 липня 2006 року рішенням Ужгородської богословської академії імені святих рівноапостольних Кирила і Мефодія Блаженнішому Митрополиту Володимиру було присвоєно звання «Доктора філософії».
29 липня того ж року Блаженніший Митрополит Володимир став членом Національної спілки журналістів України.

24.11.2008. КИЕВ. Блаженнейший Митрополит Владимир вручил награды лучшим церковным СМИ
В свой день рождения Предстоятель Украинской Православной Церкви вручил грамоты редакторам и журналистам лучших церковных СМИ 2008 года. Их получили труженики пера из Киева, Донецка, Запорожья, Винницы, Симферополя, Луцка, Ровно и Новоград-Волынского. Кроме церковных грамот, лауреаты получили и почетные грамоты Национального союза журналистов Украины.

25.11.2008. КИЇВ. Президент України привітав Блаженнішого Митрополита Володимира з днем народження
18 листопада Предстоятель Української Православної Церкви прийняв у своїй резиденції у Києво-Печерській Лаврі Президента України Віктора Ющенка. Глава держави привітав Блаженнішого Митрополита Володимира з днем народження та подарував йому старовинний образ.

25.11.2008. КИЇВ. Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко привітала Блаженнішого Володимира з днем народження
Під час вітальної частини святкувань дня народження Блаженнішого Митрополита Володимира у галереї мистецтв «Лавра» Предстоятеля Української Православної Церкви в телефонному режимі привітала Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.

25.11.2008. КИЇВ. Лідер «Партії регіонів» Віктор Янукович привітав Предстоятеля УПЦ з днем народження
24 листопада до Предстоятеля Української Православної Церкви завітав лідер «Партії регіонів» Віктор Янукович. Народний депутат подарував Митрополиту Володимиру букет білих троянд, побажав доброго здоров’я та настрою, успіхів у непростій роботі по відродженню моральних і духовних основ життя суспільства.

25.11.2008. КИЇВ. Намісник та братія Києво-Печерської Лаври привітали свого Священного архімандрита з днем народження
Напередодні дня свого народження, 22 листопада, Блаженніший Митрополит Володимир прийняв привітання від намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископа Вишгородського Павла та братії монастиря . В знак своєї поваги намісник Свято-Успенської Лаври подарував Предстоятелю Церкви комплект архієрейського облачення та розкішний букет червоних троянд.
orthodox.org.ua/прес-служба УПЦ

25.11.2008. КИЇВ. Леонід Кучма привітав Митрополита Володимира з днем народження
У своєму вітальному слові Леонід Кучма побажав Його Блаженству натхнення та Божої допомоги у нелегкому архіпастирському служінні на благо Церкви та народу України.
В свою чергу Предстоятель УПЦ вручив Леоніду Даниловичу орден «1020 років Хрещення Київської Русі».
Під час зустрічі Л.Д. Кучму супроводжував посол Росії в Україні Віктор Черномирдін.
Після зустрічі високоповажні гості разом з Блаженнішим Владикою оглянули фотографії з виставки єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра (Драбинка) «Життя церковне: літопис самовидця», що нині перебувають у будівлі резиденції.

25.11.2008. КИЇВ. Викладачі та студенти КДАіС привітали Предстоятеля Української Православної Церкви з днем народження
У Синодальній залі Митрополичої резиденції Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир прийняв вітання з нагоди дня народження від викладачів, студентів та вихованців Київських духовних академії та семінарії на чолі з ректором архієпископом Бориспільським Антонієм. Владика ректор подякував Предстоятелю Церкви за піклування та покровительство над духовними школами, яке здійснює Архіпастир.
Прес-служба УПЦ

19.11.2009. КИЕВ. В киевской галерее «Лавра» открылась фотовыставка «Жизнь церковная: летопись очевидца»
В киевской городской галерее искусств «Лавра» открылась фотовыставка епископа Александра (Драбинко) «Жизнь церковная: летопись очевидца», которую автор подготовил ко дню рождения Митрополита Киевского и всея Украины Владимира, посетившего церемонию открытия выставки.
Выставку посетили Предстоятель УПЦ, Президент Украины Виктор Ющенко, мэр Киева Леонид Черновецкий и другие высокопоставленные лица.
В экспозиции представлено около 100 работ. Они отобраны из 25 тыс. фотографий, которые секретарь Его Блаженства епископ Александр собрал за 11 лет тесного сотрудничества с Блаженнейшим Митрополитом Владимиром.
Выставка завершится празднованием дня рождения митрополита Владимира.
Официальный сайт УПЦ/Патриархия.ru

28.11.2008. КИЇВ. Відомий актор і кінорежисер Микита Михалков привітав Блаженнішого Володимира з днем народження
У резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира відбулася зустріч Митрополита Володимира з всесвітньо відомим кіноактором і режисером Микитою Михалковим і організатором фонду Петра Столипіна Павлом Пожигайлом. Микита Сергійович поздоровив Блаженнішого Владику з днем народження. Щоб віднайти душевний спокій, необхідно бувати в таких святих місцях як Свято-Успенська Лавра, відмітив гість.
У свою чергу Предстоятель Церкви у пам’ять про святкування 1020-річчя Хрещення Русі нагородив М. Михалкова ювілейним орденом «1020 років Хрещення Київської Русі».
Відомий кінорежисер також відвідав домовий храм в ім’я святителя і чудотворця Миколая, що при Митрополичих покоях, де помолився біля ікони святого Миколая.