Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

27.05.2008. КИЇВ. Асоціація християнських журналістів вимагає обмежити аморальні фільми на українському телебаченні

Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення підтримала Асоціацію християнських журналістів «Новомедіа» щодо заборони телеканалу «1+1» та іншим телеканалам транслювати фільм «Горбата гора», за винятком у проміжку від 23:00 до 06:00. Про це повідомляє invictory.org з посиланням на ProChurch.info.ТРК «Студия 1+1» здійснила показ фільму у неділю 10 лютого 2008 року в 22:15. У з’язку з цим Асоціація «Новомедіа» оприлюднила заяву, в якій висловила протест і закликала захищати права неповнолітніх телеглядачів, а також інститут сім’ї. У заяві сказано: «Показ цього скандального фільму є посяганням на такі важливі для України сімейні цінності, тому що популяризує гомосексуалізм як альтернативу нормі1. Телеканал порушив норми українського законодавства щодо діяльності ЗМІ та Закон України “Про захист суспільної моралі”».
Після розгляду заяви Нацрада звернулася до національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі з проханням надати фахову оцінку правомірності виходу в ефір цієї кінострічки. Своє рішення експерти надали також Асоціації «Новомедіа» у листі від 25 квітня.
Експерти зазначили: «Фільм «Горбата гора» своїм змістом та наповненням може завдати шкоди фізичному, інтелектуальному, морально-психічному стану людей, зокрема молоді та дітей. Морально неутверджені, соціально незрілі особи при ознайомленні з фільмом можуть зробити для себе негативні висновки, чи навіть спробувати змоделювати та втілити в життя побачене». Державні експерти зазначили, що кінострічки такого характеру можна транслювати лише від 23:00 до 06:00, чи на телеканалах з обмеженим доступом. Такі програми та передачі повинні мати спеціальне попередження і відповідно подаватися в розкладі програм телеорганізацій та спеціально відображатися безпосередньо перед їх трансляцією.
У заключному висновку національна експертна комісія вказує, що трансляція телеканалом «1+1» фільму «Горбата гора» (10 лютого 2008 року) суперечить вимогам Закону України «Про захист суспільної моралі». Тому Національна рада зобов’язує ТРК «Студія 1+1» здійснювати трансляцію фільму «Горбата гора» та інших програм відповідно до законодавства (ст. 62 Закону України «Про телебачення та радіомовлення», де сказано, що телерадіоорганізаціям забороняється розповсюджувати, а також анонсувати програми і передачі, які можуть нашкодити фізичному, інтелектуальному та духовному розвитку неповнолітніх та юнацтва).
news.invictory.org