Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

19.02.2008. ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ. 2008 рік оголошено роком святителя Фадея

В останній день минулого року Православна Церква молитовно відзначила 70-ту річницю мученицької кончини святителя Фадея (Успенського) архієпископа Тверського, а 21 грудня цього року волиняни відзначатимуть 100-ліття хіротонії святителя Фадея у єпископа Володимир-Волинського.
Єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Никодим, оголосив в єпархії 2008 рік, роком святителя Фадея. З цієї нагоди владика звернувся до пастви з відповідним Зверненням.
Протягом року в єпархії відбуватимуться заходи, присвячені пам’яті священномученика Фадея. Ковчег з часткою мощей Святителя, що зберігається у Володимир-Волинському кафедральному соборі для молитовного вшанування побуває в храмах дванадцяти благочинь єпархії.
До цієї події, православним братством в ім’я священномученика Арсенія Мацієвича видали брошуру з житієм та акафістом святителю Фадею (Успенському).
Священномученик Фадей (Успенський), архієпископ Тверський, єпископ Володимир-Волинський входить до сонму Волинських святих, адже свого часу, протягом 11 років святительствував на Волинській землі. Через доброту, простоту та аскетичні подвиги, владика Фадей користувався надзвичайним авторитетом серед волинян, які ще за життя вважали його святим. Пам’ять про святого єпископа жила серед прихожан Володимир-Волинського собору протягом десятиліть.
У 1998 році, за клопотанням єпископа Володимир-Волинського і Ковельського Симеона у Володимир-Волинський з Твері було передано дорогоцінну реліквію – ковчег з часткою мощей священномученика Фадея, який зберігається в кафедральному соборі і благоговійно шанується християнами.