Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

26.10.2007. КИЇВ. Три корпуси Києво-Печерського заповідника передали Свято-Успенській Лаврі

Київська міська рада вчора на своєму пленаному засіданні дала згоду на передачу Національним Києво-Печерським заповідником в безкоштовне користування (займ) три корпуси Свято-Успенській Лаврі, інформує «ГлаVred».
Серед переданих будівель: корпус №71-а – сторожка, до якої примикала знесена в ніч з 7 на 8 жовтня в’їзна брама з кріпосною стіною.
Створена 18 жовтня депутатами Київради спеціальна робоча група після вивчення ситуації з майном Києво-Печерського заповідника вирішила підтримати пропозицію про передачу Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (чоловічому монастирю) УПЦ сторожки при вході в Гостинний двір монастиря на вул. Січневого Повстання, 25 (корп. 71-а, загальною площею 40 кв. м), розміщеною поряд з Південною каплицею (корп. 89, загальною площею 67 кв. м.) і Церкву Спаса на Берестові (корп. 84).
Про те, що всі необхідні узгодження, зокрема, від Міністерства культури і туризму України на передачу цих корпусів Київрада отримала, повідомив на засіданні ради голова Постійної комісії з питань власності Володимир Дейнега.
Водночас робоча група не підтримала пропозицію про передачу монастирю корпусу №35 – магазину для продажу ікон 1902-1903 рр., загальною площею 411 кв.м. на вул. Січневого повстання, 25. Повернутися до розгляду питання щодо цього корпусу пропонується після його узгодження з Мінкультури і туризму України.
Проект рішення про надання згоди Національному Києво-Печерському заповіднику на передачу майна територіальної громади міста в безкоштовне користування (займ) Свято-Успенській Лаврі було запропоновано для розгляду сесії 18 жовтня. Проте запрошені на сесію генеральний директор Києво-Печерського заповідника Сергій Кролевець і представники відповідних державних структур і громадських організацій відзначили необхідність вивчення питання використання майна заповідника церковною організацією. Підставою для цього стала, зокрема, ситуація з руйнуванням однієї з пам’яток заповідника.
У свою чергу, керівник Держслужби охорони культурної спадщини України Микола Кучерук заявив: «Те, що відбулося з Брамою Лаври, в тому ніяких дій з її руйнування свідомо не було здійснено». Він сказав, що готовий це підтвердити документами з висновками проведених професійними інститутами досліджень і обстежень. Кучерук повідомив, що розроблено проект реставрації воріт в’їзду до Нижніх печер на замовлення Свято-Успенської Лаври, а також виділено кошти на здійснення протиаварійних заходів, у т.ч. кошти передбачено і на реставрацію знесеної брами і сторожки.
За інформацією Кролевця, на сьогоднішній день в користуванні Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника перебуває близько 15% всіх приміщень Лаври, близько 40% – в користуванні церковних організацій і ще близько 40% – в користуванні орендарів, які представляють державні заклади культури (Державна історична бібліотека, музеї і тому подібне).
ua.glavred.info