Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

19.07.2007. КИЇВ. Телеканал 1+1 транслює мультфільм про хрещення Русі

Анімаційний серіал «Сказання про водохрещення Руси» почали транслювати вчора на каналі «1+1». За його версією, князь Володимир, щоб прийняти християнство, вирішив напасти на Херсонес. Джерелом інформації для авторів проекту став один із найдавніших документів — Лаврентіївський літопис. Про це повідомляє видання «Хрещатик». До створення мультфільму залучили отця Вадима — головного редактора телекомпанії «Глас Божий», консультантів громадської організації «Хрещення Русі» та компанію «Бабіч-дизайн», що колись працювала над мультиплікаційними «Великими перегонами».
Мультсеріал «Сказання про водохрещення Русі» матиме 20 серій. У ньому розглядаються кілька етапів хрещення Руси. Спочатку — за римським каноном, тобто з кінця IХ століття та протягом Х – від Аскольда до Володимира. Потім – за візантійським (грецьким) каноном — початок ХI століття, вже після хрещення Русі Володимиром. Як пояснили у прес-службі каналу «1+1, саме з цими датами пов’язаний початок створення Лаврентіївського літопису.
У літописі, зокрема, йдеться про те, що Володимир усвідомив марність язичництва і вирішив прийняти справжню віру, зупинився на християнській. Та гордість не дозволила йому зробити це звичним шляхом, тому Володимир пішов війною на Херсонес. Несподівано втратив зір. Але після хрещення свого народу Господь повернув йому здатність бачити.
www.risu.org.ua
www.kreschatic.kiev.ua