Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Хроника служения Предстоятеля УПЦ, март-апрель

16.03.2007. КИЇВ. Відбулось засідання Вченої ради Київської Духовної Академії
Чергове засідання Вченої Ради КДА очолив Блаженніший Митрополит Володимир, Предстоятель Української Православної Церкви. На засіданні були захищенні п’ять дисертацій на здобуття вченого ступеня кандидата богослов’я та одна магістерська дисертація. Блаженіший Владика поздоровив усіх, хто здобув вчений ступінь кандидата богослов’я, побажав дисертантам подальшого натхнення у їх богословських дослідах, та вручив їм кандидатські значки.
Вчена Рада КДА також обговорила спосіб відзначення 60-ліття повоєнної КДС, розпочала формування ювілейного випуску «Трудів Київської Духовної Академії», присвячених 15-річчю Харківського Собору та Предстоятельського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира, розглянула та затвердила теми магістерських, кандидатських та дипломних робіт, а також інші питання порядку денного.

17.03.2007. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир мав зустріч з представниками Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви
У своїй резиденції в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі Блаженніший Митрополит Володимир прийняв єпископа Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви з Берліну доктора Вольфганга Губера – голову Ради Євангелічної Церкви та супроводжуючих його осіб: єпископа Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України Георга Гюнча, голову Німецької Євангелічно-Лютеранської громади святої Катерини в Києві Петера Захі та першого секретаря відділу культури, освіти та меншин при посольстві Федеративної Республіки Німеччина в Україні Жан-П’єра Фрьолі.
Під час бесіди обговорювалася низка питань міжконфесійного діалогу в Україні та взаємовідносин між представниками різних віросповідань.
Вольфганг Губер проінформував Митрополита Володимира про духовний стан сучасного європейського суспільства, який загалом, на його думку, є не найкращим, та взагалі не таким, яким би його хотілося бачити християнину.
Блаженніший Владика поділився з гостем спогадами про часи свого служіння в Західній Європі, а також просив передати вітання тим, з ким свого часу мав нагоду спілкуватися та співпрацювати. Предстоятель розповів гостям про нагальні проблеми Православної Церкви в Україні та Києві зокрема — з огляду на існуючий розкол, який дестабілізує релігійну ситуацію. Сказав він і про складнощі у церковно-державних відносинах, які багато в чому обумовлені деструктивною діяльністю розкольників.
Насамкінець сторони обмінялися пам’ятними подарунками, після чого гості оглянули Києво-Печерську Лавру та її святині.

27.03.2007. КИЕВ. Блаженнейший Митрополит Владимир совершил монашеский постриг в Ближних пещерах Киево-Печерской Лавры
Блаженнейший Митрополит Владимир совершил монашеский постриг священника Димитрия Демченко в иеромонаха Аркадия. Постриг состоялся в Ближних пещерах Свято-Успенской Киево-Печерской Лавры. На нем также присутствовали архиепископ Переяслав-Хмельницкий Митрофан, архиепископ Вышгородский Павел, епископ Бориспольский Антоний и братия монастыря. Блаженнейший Митрополит Владимир поздравил отца Аркадия с принятием монашеского пострига, и напомнил в напутственном слове о важности и силе молитвы для монаха. Затем Блаженнейший Митрополит Владимир обошел Ближние пещеры, где молился у нетленных мощей святых угодников Киево-Печерских.

01.04.2007. КИЕВ. Блаженнейший Митрополит Владимир вручил Михаилу Литвиненко высшую награду УПЦ
1 апреля Православная Церковь празднует Вход Господень в Иерусалим. В этот день Предстоятель УПЦ Блаженнейший Митрополит Владимир совершил Божественную литургию в Трапезном храме Свято-Успенской Киево-Печерской Лавры. Его Блаженству сослужили архиепископ Вышгородский Павел, архиепископ Переяслав-Хмельницкий Митрофан и епископ Бориспольский Антоний. После богослужения Блаженнейший Митрополит Владимир, за заслуги перед Украинской Православной Церковью и в честь 80-летия наградил регента Митрополичьего хора Михаила Литвиненка орденом преподобных Антония и Феодосия Печерских I-степени. Блаженнейший Владыка поздравил дирижера-юбиляра с днем рождения и поблагодарил за труды и страдания за Церковь Христову.

04.04.2007. КИЕВ. Блаженнейший Митрополит Владимир вручил награды священнослужителям Киевской епархии
В третий день Страстной Седмицы, Предстоятель Украинской Православной Церкви Блаженнейший Митрополит Владимир возглавил Божественную литургию Преждеосвященных Даров в Трапезном храме Свято-Успенской Киево-Печерской Лавры. Его Блаженству сослужили управляющий делами УПЦ архиепископ Переяслав-Хмельницкий Митрофан и епископ Бориспольский Антоний. Во время Литургии, на малом входе, Блаженнейший Митрополит Владимир отметил клириков Киевской епархии наградными крестами, митрами и богослужебными наградами, а также возвел в сан архимандрита и игумена ряд монахов. Блаженнейший Владыка поблагодарил паству за труды перед Украинской Православной Церковью и благословил на дальнейшее укрепление веры Христовой в сердцах представителей украинского народа.

04.04.2007. КИЇВ. Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України, виступив зі зверненням з приводу останніх подій в політичному житті України
У тексті Звернення говориться:
“Улюблені у Христі брати і сестри! Дорогі співвітчизники! Завершується Великий святий і спасительний піст. Пройшовши шлях Чотиридесятниці, ми вступили в його останній тиждень, коли молитовно згадуємо останні дні земного життя та служіння нашого Спасителя. Ми роздумуємо над стражданнями і Хресною смертю Господа нашого Іісуса Христа та літургійно співпереживаємо Йому, стаємо, по слову апостола Павла, співучасниками Його страждань, щоб засвоївши їх, наслідувати вічне життя. Однак ворог роду людського не дрімає, і іронією долі цей тиждень став воістину страстним не лише в богослужбовому житті Церкви, але і в житті нашого суспільства.
Ми знову стаємо свідками зростаючого протистояння та збільшення політичної напруги. Вважаємо, що будь-які невиважені дії політиків можуть призвести до непередбачуваних наслідків. Нас тривожить той факт, що люди знову почали ділитись на “своїх і чужих”.
Сьогодні, як і завжди, Церква зі своїм народом. Вона ніколи не ділила, не ділить і не буде ділити своїх дітей за походженням, соціальним статусом, національністю, мовою або політичними уподобаннями. Політичні вподобання та суперечності не повинні розділити батьків з дітьми, подружні пари, друзів або співробітників. Політика не повинна посіяти плевели ненависті і злоби в наші серця. Збереження суспільного миру і спокою у вирі сьогоднішніх подій — це спільний наш обов’язок. Пригадаймо слова св. ап. Павла: „якщо це можливо з вашого боку, будьте у мирі з усіма людьми» (Рим.12,18). Ми закликаємо політиків до мудрості і виваженості. Пам’ятайте, що від правильності ваших дій залежить можливість віднайдення дороги до порозуміння. Заради збереження спокою в країні і блага народу пожертвуйте своїми амбіціями і сядьте за стіл переговорів.
Наш пастирський обов’язок нагадати, що всі ми діти єдиного Небесного Отця, діти єдиної матері — України. Ми повинні пам’ятати про це, незалежно від того, які політичні погляди поділяємо. Не потрібно знову своїми ділами зводити на Голгофу Христа, не потрібно знову розпинати Україну та роздирати її хітон.
„Мир вам!» З такими словами звернувся воскреслий Христос до своїх учнів. Мир всім, мир кожній людині — з цими словами звертається до нас Христос Спаситель, Який претерпів хресні страждання і смерть, щоб вселити в серця Своїх послідовників мир, спокій і братерську любов.
Всіх вас, брати і сестри, закликаємо до терпіння та посиленої молитви за нашу Державу. Нехай світло Воскреслого Господа нашого Іісуса Христа просвітить розум і серця тих, хто бажає нашому народу добра.
Віра у Воскресіння Христове об’єднувала і об’єднує всіх Його послідовників. У світлу пасхальну ніч серед виру політичних подій ми повинні зуміти побачити в кожному нашому ближньому брата і сестру. До цього нас закликає Свята Церква: обіймімо один одного радістю, скажімо браттям і ненавидячим нас: простимо один одному все Воскресінням (Стихира Пасхи), щоб єдиними устами славити Воскреслого Христа Життєдавця.
+ Володимир,
Митрополит Київський і всієї України
4 квітня 2007р.
Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра.”

04.04.2007. КИЇВ. Президент Віктор Ющенко зустрівся з Блаженнішим Митрополитом Володимиром
Президент України Віктор Ющенко провів зустріч з Предстоятелем УПЦ Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром.
Глава держави поінформував Блаженнішого Митрополита Володимира про внутрішню політичну ситуацію в Україні та своє бачення виходу із кризи.
У свою чергу, Блаженніший Митрополит Володимир наголосив, що Церква підтримуватиме усі політичні сили, які хочуть добра Україні та мирного урегулювання конфлікту.
Блаженніший Митрополит також передав главі держави оприлюднене сьогодні його Звернення з приводу останніх подій в політичному житті України.
Під час зустрічі також ішлося про неприпустимість використання церковного чинника у майбутній виборчій кампанії.
Офіційний сайт Президента України

05.04.2007. КИЕВ. В Великий (Чистый) Четверг Блаженнейший Митрополит Владимир молился в Трапезном храме Киево-Печерской Лавры
Сегодня Православная Церковь молитвенно отмечает Великий (Чистый) Четверг, начиная с которого в течение 3-х дней церковные богослужения будут посвящены воспоминанию земных страданий Иисуса Христа. День посвящается воспоминанию Тайной Вечери, на которой Спаситель омыл ноги Своим ученикам, показав тем самым пример смирения и братской любви. На Тайной Вечере Христом также было установлено главное церковное таинство – Евхаристия, во время которого верующие причащаются Тела и Крови Господа нашего Иисуса Христа.
Отмечая этот день, Предстоятель Украинской Православной Церкви Блаженнейший Митрополит Владимир молился в Трапезном храме Свято-Успенской Киево-Печерской Лавры. Ему сослужили управляющий делами УПЦ архиепископ Переяслав-Хмельницкий Митрофан, наместник Лавры архиепископ Вышгородский Павел и заведующий канцелярией Киевской Митрополии епископ Бориспольский Антоний.