Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

25.01.2007. ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ. Відбулася регіональна конференція „Духовна безпека України”

23 січня у волинському місті Ковелі відбулася регіональна конференція „Духовна безпека України”. Цей церковно-світський форум організували активісти Всеукраїнського об’єднання „Путь Православных” за благословенням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, при підтримці волинських архієреїв – митрополита Луцького і Волинського Нифонта та архієпископа Володимир-Волинського і Ковельського Симеона.
У роботі конференції взяли участь понад п’ятсот учасників: духовенство обох волинських єпархій, представники влади, освітяни, медики, працівники виправних закладів, делегати від дев’яти єпархій УПЦ.
Із вступною доповіддю „Нагальна потреба консолідації суспільства навколо проблеми духовної безпеки нації” виступив архієпископ Львівський і Галицький Августин. Владика окреслив основні фактори духовної загрози, що постають перед суспільством та висловив православне бачення шляхів її подолання.
На думку учасників форуму, основними чинниками небезпеки є тотальна бездуховність суспільства, зміщення моральних ціннісних орієнтирів, агресивна пропаганда насилля і аморальності в ЗМІ. Обговорювалися проблеми поширення деструктивних культів, алкоголізму, наркоманії та СНІДу.
Серед доповідачів були відомі в Україні священики-богослови Олексій Добош та Андрій Ткачов. Останній у своїй емоційній промові закликав священиків використовувати той величезний потенціал, який є у Церкви. “Треба бути оптимістами, – сказав о. Андрій, – і використовувати всі можливості, яких у нас немало, для проповіді Слова Божого. Ми не можемо вплинути на редакційну політику телеканалів, але кожен може вимкнути телевізор, коли там показують щось непристойне”.
Особливого резонансу набула тема взаємин Церкви зі школою, адже впровадження викладання ”Основ християнської етики”, на думку учасників конференції, є важливим чинником виховання духовно здорових членів суспільства.