Конфликт в Черновцах
Конфликт в Черновцах
11. 01. 2006. ЧЕРНОВЦЫ. Православные Черновицкой области защищают свои храмы от посягательств местных властей, стремящихся передать святыни раскольникам-филаретовцам
Как сообщили в Черновицком епархиальном управлении, в селе Вытиливка Кицманского района голова сельского совета И. Сорохан опечатал храм, принадлежащий общине Украинской Православной Церкви, и не допускает туда верующих для совершения богослужений. В Черновицкой области это уже не первый случай вмешательства местных властей в церковные дела с целью захвата храмов и передачи их раскольникам из так называемого “Киевского патриархата”. Поэтому 10 января более трех тысяч православных верующих пикетировали облгосадминистрацию и передали ее главе М. Ткачу обращение. В обращении к Президенту Украины, Голове Верховной Рады, премьер-министру говорится: «Ми, парафіяни УПЦ Чернівецько-БуковинськоЇ єпархії, звергаємось до вас з проханням зупинити репресії з боку місцевої влади і захистити наше конституційне право на свободу світогляду і віросповідання та законне право використання для цього церковних приміщень. З початку 2005 року і до цього часу в Чернівецькій області за сприяння місцевої влади всіх рівнів, а деколи і відвертого її втручання, представниками ніким невизнаної і неканонічної так званої УПЦ КП грубо і цинічно, з відвертим попранням всіх норм українського і міжнародного права, з використанням фізичної сили, рукоприкладства і лайки порушуються права віруючих Української Православної Церкви. Гоніння та насильницькі дії представників УПЦ КП проти наших парафіян проявляються, зокрема, в спробах незаконного захоплення ними наших православних храмів в селах (Свято-Михайлівська церква села Костинці, Сторожинецького району; Свято-Георгіївська церква села Шубранець, Заставнівського району; Свято-Духівська церква, с. Витилівка, Кіцманського району)
Виходячи із зазначеного вище, ми вимагаємо:
1. Припинити втручання влади у церковні справи.
2. Припинити репресії і упереджене ставлення до віруючих УПЦ з боку представників так званого УПЦ КП та державної влади.
3. Відмінити всі рішення місцевих рад та розпорядження голови Чернівецької облдержадміністрації, прийняті з порушенням чинного законодавства України та норм міжнародного права, які спричинили міжконфесійні конфліктні і ситуації.
4. Припинити розповсюдження неправдивої інформації та безпідставних ганебних звинувачень на адресу Української Православної Церкви, її священнослужителів та віруючих людей.
5. Притягнути до відповідальності посадових осіб, з чиєї вини були допущені порушення норм чинного законодавства України, що спричиняли міжконфесійні конфлікти на території Чернівецької області.
6. Запобігати надалі виникненню міжконфесійних конфліктів шляхом строгого дотримання правових норм та законів України.
7. Не допускати силових методів вирішення міжконфесійних конфліктів та присікати будь-які спроби несанкціонованого захоплення храмів релігійними громадами, які не мають не те ніяких законних підстав.
Ми чекаємо письмової відповіді до 30 січня 2006 року. У випадку, якщо наші вимоги будуть проігноровані владою, ми залишаємо за собою право продовжувати акції молитовного стояння, хресних ходів і боротися усіма доступними нам законними методами, аж до розгляду справ у Європейському Суді, відстоювати свої релігійні права та законні інтереси, захищати свої святині та своїх духовних пастирів”.
Під зверненням підписалися понад дві з половиною тисяч православних віруючих.
12.01.2006. ЧЕРНІВЦІ. Православні села Витилівка відстояли свій храм від зазіхань розкольників
Як повідомила прес-служба облдержадміністрації, на нараді у губернатора Буковини було прийнято рішення скасувати розпорядження голови ОДА № 612-р від 21 грудня 2005 р. щодо передачі храму у власність “Київського патріархату” та дозволити здійснювати богослужіння вірним УПЦ у Свято-Духівській церкві с. Витилівка, яка наразі закрита і опломбована. Доручено зібрати термінову сесію Лашківської сільської ради (якій підпорядкована Витилівка), щоб ініціювати скасування її попереднього рішення про передачу храму парафіянам так званої “УПЦ КП”.