Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Церковь и общество

18.07.2003. ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ. У 60-ТУ РІЧНИЦЮ ТРАГІЧНИХ ПОДІЙ НА ВОЛИНІ ВІДКРИТО ПАМ’ЯТНИК “ПРИМИРЕННЯ”

Нещодавно Волинська земля згадувала 60-ту річницю трагічних подій українсько-польського конфлікту 1943-44 рр.
З цього приводу на православному та католицькому кладовищах, що у с. Павлівка Іванівського району, відбулися богослужіння. Божественну Літургію у місцевому Свято-Михайлівському храмі відправив архієпископ Володимир-Волинський і Ковельський Симеон разом із духовенством Нововолинського на Іванківського благочинь.
Панахиду на кладовищі перед новоосвяченою каплицею в пам’ять “невинно убієнних” відправив митрополит Луцький і Волинський Нифонт у співслужінні з архієпископом Володимир-Волинським та Ковельським Симеоном і єпископом Гайновським Митрофаном (Польська Православна Церква).
За панахидою молилися Президент України Леонід Кучма і Президент Польщі Олександр Кваснєвський. Вони прибули вшанувати пам’ять свого народу, свою історію. Після панахиди президенти обох країн відкрили пам’ятник “Примирення”.

18.07.2003. ВЛАДИМИР-ВОЛЫНСКИЙ. ЕПАРХИЕЙ ОРГАНИЗОВАНО ОЗДОРОВЛЕНИЕ ДЕТЕЙ-СИРОТ

По благословению архиепископа Владимир-Волынского и Ковельского Симеона эта благотворительная акция проводится епархией уже в течение нескольких лет. В этом году, как и прежде, группа детей (30 человек) отдыхает на Шацких озерах в оздоровительном лагере. Руководит лагерем настоятель Петропавловской Церкви с. Свитязь иеромонах Арсений (Демьянчук). Ему помогают четыре воспитателя.

18.07.2003. КІРОВОГРАД. ОСВЯЧЕНО ХРЕСТ НА МІСЦІ СПОРУДЖЕННЯ НОВОГО ХРАМУ У МІСТІ ОЛЕКСАНДРІЇ

На Олександрійському кладовищі в урочистій обстановці відбулося закладення ще однієї церкви. Ініціатором цієї справи виступив голова Державної податкової адміністрації України Юрій Кравченко, який разом зі своїми родичами і друзями виділив кошти на будівництво. У такий спосіб він вирішив вшанувати на своїй малій батьківщині пам’ять батьків та підтримати земляків. Проект храму, який сягатиме двадцяти метрів, уже готовий. Хрест на місці майбутнього будівництва освятив єпископ Кіровоградський і Олександрійський Пантелеймон. У ритуалі закладання церкви взяли участь керівники облдержадміністрації, обласної ради та міста.
У роки тоталітарного режиму в Олександрії, другому за величиною місті на Кіровоградщині, були знищені всі типові культові будівлі. Донедавна тут діяла лише одна православна громада Свято-Покровського храму, яка розміщувалася у непристосованому приміщенні. За минулі дванадцять років відбулися відрадні зміни. У місті вже діє 5 релігійних громад УПЦ. Настоятелем у Свято-Покровському храмі служить протоієрей Анатолій Яблонський, який здобув високу шану у парафіян та громадськості Олександрії. Саме його стараннями було збудовано величний новий храм в ім’я Покрова Пресвятої Богородиці, один з кращих за своїми архітектурними формами в області. Цього року Президент України відзначив працю протоієрея Анатолія орденом «За заслуги» ІІІ ступеню, який було йому вручено незадовго до 70-річчя з дня народження. Нині в місті ведеться будівництво храму в ім’я Олександра Невського. Вже зведено фундамент.
Прес-служба Кіровоградської єпархії

18.07.2003. КОНОТОП. ДУХОВЕНСТВО ГЛУХОВСКОГО БЛАГОЧИНИЯ ОКАЗАЛО БЛАГОТВОРИТЕЛЬНУЮ ПОМОЩЬ ИНТЕРНАТУ ДЛЯ ДУШЕВНОБОЛЬНЫХ

По благословению епископа Конотопского и Глуховского Иннокентия духовенство Глуховского благочиния совершило богослужение в доме-интернате для душевнобольных с. Будищи Глуховского района. Затем обитателям интерната были розданы одежда, обувь и другие необходимые вещи.
Пресс-служба Конотопской епархии

18.07.2003. ХМЕЛЬНИЦКИЙ. АРХИЕПИСКОП ХМЕЛЬНИЦКИЙ И ШЕПЕТОВСКИЙ ОСВЯТИЛ НОВЫЙ СЕРВИСНЫЙ ЦЕНТР ВАТЭК «ХМЕЛЬНИЦКОБЛЭНЕРГО»

В своём слове архиепископ Антоний подчеркнул важность открытия нового сервисного центра для всех жителей города и области, выразил надежду на процветание компании, а также с удовлетворением отметил, что ВАТЭК «Хмельницкоблэнерго» перешла от фазы выживания к фазе развития по европейским стандартам. Владыка Антоний пожелал председателю правления А. Шпаку и всему коллективу плодотворной работы на пользу подолян, а непосредственным работникам центра — быть внимательными и вежливыми к каждому клиенту, независимо от его социального статуса

18.07.2003. КИЕВ. АРХИЕПИСКОП МИТРОФАН ПРИНЯЛ ДЕЛЕГАЦИЮ UNAIDS

Управляющий делами Украинской Православной Церкви архиепископ Переяслав-Хмельницкий Митрофан принял делегацию UNAIDS в составе Мишеля Сидибе — директора департамента, Хенинга Микельсона — регионального координатора стран Европы и Джантин Джакоби — координатора UNAIDS в Украине, Молдове и Беларуси. На встрече обсуждался вопрос сотрудничества данной организации с Украинской Православной Церковью в борьбе с эпидемией ВИЧ/СПИДа в Украине и дальнейших контактов УПЦ с UNAIDS..

19.07.2003. ВІННИЦЯ. В М. ХМІЛЬНИК ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ПЕРЕБУВАЄ ХРЕСТ З ЧАСТКОЮ ЖИВОТВОРЯЩОГО ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО

Святиню, яку привезли ченці Свято-Успенської Почаївської Лаври у Хмільник, зустрічало духовенство району, місцеві жителі та віруючі, що приїхали з Вінниці і навколишніх сіл. Хресний хід, що налічував більше двох тисяч чоловік, рушив від заводоуправління ЖБК до Свято-Покровської церкви, де було відправлено подячний молебень.
Наступного дня Божественну літургію у храмі правив митрополит Вінницький і Могилів-Подільський Макарій. Він освятив і дзвони, пожертвувані губернатором Волинської області А. Французом. На знак подяки владика нагородив мецената почесною грамотою.
В той же день відбувся концерт духовної музики у виконанні хору Свято-Миколаївської церкви м. Вінниці під керівництвом Ю.Трофимчук. Після нього до переповненого залу міського будинку культури звернулися священики і місіонери, що прибули з Вінниці і Почаєва, зокрема новообраний керівник Вінницького “Діалог-центру” І. Йохно та проректор Почаївської духовної семінарії протоієрей Олег Плаксій. Виступаючі наголошували на особливій небезпеці для психічного і фізичного здоров’я громадян впливу з боку сект тоталітарного та деструктивного характеру. Священики закликали народ триматися віри, що на протязі тисячоліть приводить людей до Бога і спасіння. Далі були продемонстровані відеофільми місіонерського спрямування.
Подібні концерти триватимуть до п’ятниці, 18 липня, коли Хрест з часткою Животворящого Хреста повернеться до Почаївської Лаври.
Прес-служба Вінницької єпархії

21.07.2003. СИМФЕРОПОЛЬ. ОТКРЫЛАСЬ ХУДОЖЕСТВЕННАЯ ВЫСТАВКА «МИР ГЛАЗАМИ ДЕТЕЙ»

Эта выставка детского творчества по благословению митрополита Симферопольского и Крымского Лазаря открылась в симферопольской галерее «К.Э.П.», расположенной в здании музыкальной школы на улице Жуковского. На ней экспонируются лучшие работы учащихся воскресных школ крымских приходов, отобранные в ходе проведенной в апреле-июне передвижной выставки «Пасха красная». В экспозиции «Мир глазами детей» участвуют также юные художники симферопольской арт-студии «Да», руководит которой Галина Черная. Радует, что мир, который видят и изображают дети, — это мир высокой духовности. Примечательно, что подготовивший выставку фонд «Искусство во имя Христа» поначалу намеревался отметить призами только нескольких авторов лучших работ. Но работы получились такими замечательными, что решено было наградить каждого участника. Воплощению этого решения существенно помог деньгами прихожанин одного из симферопольских храмов предприниматель Алексей Золотарев. Организаторы выставки надеются показать ее не только в крымских городах, но и в Киеве, Одессе, Львове.
Пресс-служба Симферопольской епархии

21.07.2003. ДОНЕЦК. НАКАНУНЕ ДНЯ МЕТАЛЛУРГА ПРИ ДОНЕЦКОМ МЕТАЛЛУРГИЧЕСКОМ ЗАВОДЕ ОТКРЫЛСЯ ПРАВОСЛАВНЫЙ ХРАМ

С каждым годом столица Донбасса становится все более благоустроенной и архитектурно изысканной: строятся новые величественные здания и восстанавливаются старые, укладываются плиткой тротуары. Свидетельством внутреннего, духовного возрастания города является возведение новых типовых православных храмов, выполненных в древнем стиле. Самое главное то, что храмы наполняются все большим числом прихожан, и это свидетельствует о крепкой вере, живущей в сердцах людей и способной передаваться через поколения.
17 июля, накануне празднования Дня металлурга, особенно торжественного для дончан, имеющих одно из крупнейших металлургических предприятий Украины, в городе Донецке произошло знаменательное и всеми ожидаемое событие — состоялось торжественное освящение построенного на территории Донецкого металлургического завода православного храма в честь Святителя Игнатия, митрополита Мариупольского. Храм был построен по инициативе рабочего коллектива предприятия во главе с его генеральным директором А. Рыженковым в рекордно короткие сроки — строительство, не считая внешней и внутренней отделки, длилось всего 4 месяца. Он располагается на возвышенности при въезде на территорию завода. На прилегающей к храму территории располагаются колокольня и живописный пруд с фонтаном и лебедями. Примечательно, что колокола отлиты также на этом металлургическом заводе и выполнены в строгом соответствии со старинными традициями колокольного литья. Их мелодичный звон распространяется на весьма большое расстояние. Масса самого большого колокола составляет более полутора тонн. Настоятельское окормление этого храма будет осуществлять клирик Свято-Александро-Невского храма священник Ростислав Карпусь.
После торжественного богослужения митрополит Донецкий и Мариупольский Иларион поздравил всех с освящением и сердечно поблагодарил тех, которые участвовали в созидании этого храма. Владыка подчеркнул, что это уже пятнадцатый новопостроенный храм в Донецке. От имени Предстоятеля Украинской Православной Церкви Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Владимира Высокопреосвященнейший митрополит Иларион удостоил орденов святого равноапостольного князя Владимира генерального директора Донецкого металлургического завода А. Рыженкова и председателя наблюдательного совета предприятия Ю. Филатова. Других достойных людей, потрудившихся в строительстве храма, владыка Иларион наградил высокими церковными наградами — орденами и грамотами.
Новопостроенный храм посетили высокие гости: представители областных властей во главе с губернатором Донецкой области А. Близнюком, городской голова А.Лукьянченко, руководители предприятий области.
18 июля Свято-Игнатьевский храм посетил первый вице-спикер Верховной Рады Украины Г. Васильев, а 19-го — Президент Украины Леонид Кучма , прибывший с официальным визитом в Донецкую область по случаю празднования Дня металлурга.
Пресс-служба Донецкой епархии.

21.07.2003. ПОЛТАВА. ПРАВЯЩИЙ АРХИЕРЕЙ ПОЗДРАВИЛ С ПРОФЕССИОНАЛЬНЫМ ПРАЗДНИКОМ МЕТТАЛЛУРГОВ КОМСОМОЛЬСКА

По приглашению руководства Полтавского горно-обогатительного комбината (г. Комсомольск) Преосвященный епископ Полтавский и Кременчугский Филипп принял участие в торжествах по случаю дня металлурга. Владыка поздравил тружеников ГОКа с профессиональным праздником и призвал Божье благословение на их труды.

21.07.2003. ПОЛТАВА. ХРАМОВЫЙ ПРАЗДНИК ОБЪЯВЛЕН ДНЕМ ГОРОДА ШИШАКИ

Депутат районного совета священник Ростислав Овчарук обратился к народным избранникам с предложением принять во внимание старинный обычай проводить всенародные празднества в престольный день главного храма в населенном пункте. От обращения до окончательного решения прошло около года, и вот отец Ростислав сообщил, что на последней сессии районного совета принято решение праздновать день поселка 21 сентября — в престольный праздник Свято-Рождества Богородичного храма.
Пресс-служба Полтавской епархии

22.07.2003. НИКОЛАЕВ. ЕПАРХИАЛЬНЫЙ ОТДЕЛ КАТЕЗИЗАЦИИ И РЕЛИГИОЗНОГО ОБРАЗОВАНИЯ ОРГАНИЗОВАЛ ЛЕТНИЙ ОТДЫХ ДЕТЕЙ

Доброй традицией стало оздоровление лучших воспитанников воскресных школ всех благочиний Николаевской епархии на базе оздоровительного комплекса «Колос» в с. Рыбаковка. Уже третий год подряд по благословению архиепископа Николаевского и Вознесенского Питирима во время каникул 20 детей имеют возможность бесплатно отдохнуть в православном детском оздоровительном лагере. Все это оказалось возможным при финансовой поддержке директора оздоровительного комплекса «Колос» Петра Рубцова, который каждый год безвозмездно принимает православный лагерь у себя на базе, и непрестанном попечении со стороны духовника православного лагеря, благочинного Березанского района, настоятеля храма святителя Николая в с. Рыбаковка протоиерея Н. Фелешока.
Педагогами был разработан устав православного лагеря, утвержденный правящим архиереем, включающий в себя работу различных кружков (церковнославянского чтения, агиографии, православного театра и т.п.) и проведение разнообразных спортивных соревнований. Предусмотрены паломнические поездки, прогулки на катере. Однако самое главное, что во время отдыха в православном лагере день начинается и заканчивается молитвой, проводятся пастырские беседы и духовно-нравственные чтения, отмечаются церковные праздники и воскресные дни посещением богослужений в храме. Благодаря живому общению со священнослужителем и православными сверстниками, ребята имеют возможность ближе познакомиться с основами веры, понять, что такое христианская жизнь. Православный лагерь — не только прекрасное место отдыха, но и школа воцерковления детей и взрослых, образец нравственной жизни.
Пресс-служба Николаевской епархии

23.07.2003. ПОЛТАВА. ВЫПУСКНИКИ АГРОПРОМЫШЛЕННОГО КОЛЛЕДЖА ПОЛУЧИЛИ БЛАГОСЛОВЕНИЕ НА САМОСТОЯТЕЛЬНУЮ ТРУДОВУЮ ЖИЗНЬ

В Агропромышленном колледже г. Хорола Полтавской епархии состоялся 71-й выпуск. Выпускников старейшего учебного заведения приветствовали представители власти, руководители промышленных предприятий, родители. С напутственным словом обратился к ним благочинный Хорольского округа священник Михаил Волощук. На молитвенную память и как видимый знак Божьего благословения отец Михаил и клирик хорольского Успенского храма священник Василий Бабич вручили выпускникам иконки.

26.07.2003. ХЕРСОН. МОЛОДЬ СЕМИ СЛОВ’ЯНСЬКИХ КРАЇН ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ІІІ МІЖНАРОДНОМУ СОБОРІ ПРАВОСЛАВНОЇ МОЛОДІ

З 20 до 25 липня 2003 року за благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира в Херсонській області (с. Залізний Порт) проходив ІІІ Міжнародний собор православної молоді. Тема собору: “Православ’я, глобалізація та соціально-моральні орієнтири суспільства”. Форум організувало Українське відділення Міжнародного фонду єдності православних народів.
У роботі собору взяли участь представники духовних шкіл України: слухачі Київської духовної академії та семінарії, студенти Почаївської, Волинської, Одеської, Харківської та інших семінарій; студенти духовних і пастирсько-богословських училищ, а також православна молодь Білорусі, Болгарії, Молдови, Польщі, Росії, Сербії та Чорногорії.
Посланнями учасників собору привітали Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир та Високопреосвященніший Митрополит Мінський і Слуцький Філарет, Патріарший Екзарх усієї Білорусі. На урочистому відкритті були присутні правлячий архієрей, духовенство Херсонської єпархії, представники обласної, районної та місцевої влади, які щиро привітали православну молодь.
На першому пленарному засіданні з доповідями виступили голова Синодальної Богословської комісії УПЦ архієпископ Львівський і Галицький Августин (“Православна молодь в умовах сучасної глобалізації”) та архієпископ Херсонський і Таврійський Іонафан, який розповів про проблеми, що постають перед Православною Церквою в Таврійському регіоні. Представники делегацій розповідали про розвиток духовної освіти у своїх країнах та церковно-державні стосунки.
На пленарному засіданні другого дня з доповідями за основною темою собору виступили член Секретаріату Міжпарламентської Асамблеї Православ’я, голова Комітету Верховної Ради України з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму, народний депутат України Катерина Самойлик (“Православ’я, глобалізація і соціально-моральні орієнтири суспільства”), голова Союзу православних братств України Валентин Лукіяник, редактор офіційного серверу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко (“Виклик глобалізму і православне свідчення в умовах глобалізації), представники зарубіжних делегацій.
Третій день роботи собору був присвячений проблемі тоталітарних сект та впливу деструктивних культів на молодь. З доповіддю на цю тему виступила юрист Всеукраїнського центру духовної безпеки та допомоги жертвам деструктивних сект “Діалог” Анна Мулюн і викладач Київського національного лінгвістичного університету Валентин Петрик (“Шляхи та механізми захисту української молоді від деструктивного впливу неокультів”). Розгорнулася жвава дискусія навколо цієї наболілої теми.
Під час роботи Міжнародного собору представники делегацій країн-учасниць мали змогу розповісти про життя православних християн у своїх країнах, поспілкуватися один з одним, обмінятися адресами.
Було прийнято підсумковий документ та звернення з приводу захисту молоді від впливу деструктивних культів. Завершилося перебування у Залізному Порту концертом хору Київської духовної академії та семінарії, на який зібралися навіть відпочиваючі з сусідніх пансіонатів. 25 липня учасники собору відвідали столицю Таврійського краю місто Херсон, де молилися за Божественною літургією у Свято-Духівському кафедральному соборі. Богослужіння очолив архієпископ Херсонський і Таврійський Іонафан, йому співслужили учасники собору у священному сані. Після екскурсії містом учасники собору вирушили до своїх країн та учбових закладів з надією зустрітися знову.

27.07.2003. ОДЕССА — КИЕВ. ЗА БОЖЕСТВЕННОЙ ЛИТУРГИЕЙ НА БОРТУ АН-26, СОВЕРШАЮЩЕГО КРЕСТНЫЙ ХОД ВОЗДУШНЫМИ ПУТЯМИ УКРАИНЫ, МОЛИТВЕННО ПОМИНАЛИСЬ ЖЕРТВЫ СКНИЛОВСКОЙ АВИАКАТАСТРОФЫ

На заключительном участке воздушного крестного хода в импровизированном храме на борту самолета архиепископ Львовский и Галицкий Августин вновь служил Божественную литургию. День перелета совпал с годовщиной трагедии на летном поле в Скнилове, свидетелем которой пришлось быть владыке Августину. За Литургией владыка молитвенно помянул жертв авиакатастрофы.

29.07.2003. РІВНЕ. ВЖЕ НЕ ВПЕРШЕ ЖНИВА НА РІВНЕНЩИНІ ПОЧИНАЮТЬСЯ З БЛАГОСЛОВЕННЯ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

Голова місцевого приватного сільськогосподарського підприємства Іван Давидюк ось уже декілька років поспіль розпочинає жнива в господарстві з того, що перший зажинок робить на монастирському полі. Зібравши озимину для Свято-Троїцького Дерманського жіночого монастиря, голова господарства перегнав комбайн на поля сільськогосподарського підприємства. Під час святкової Божественної літургії з приводу прославлення ікони Богородиці “Троєручиця”, що відбулася у Свято-Троїцькому Дерманському монастирі, архієпископ Варфоломій благословив трудівників на початок жнив.

29.07.2003. КИЇВ. ВІДБУЛОСЯ ВІДКРИТТЯ КИЇВСЬКОГО ЛІТНЬОГО БОГОСЛОВСЬКОГО ІНСТИТУТУ (КЛБІ)

Ця подія відбулася у свято рівноапостольного князя Володимира з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України. Організатори двотижневого інтенсивного курсу лекцій — Біблійний богословський інститут св. ап. Андрія Первозванного, Центр європейських гуманітарних досліджень НаУКМА, Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра, Київська духовна академія і семінарія УПЦ.
«На 13 році нашого існування, — зазначив ректор ББІ Олексій Бодров, — такий проект вперше відбувається у Києві. До цього 5 літніх богословських інститутів проходили у Білорусі. Одні із кращих викладачів біоетики (свящ. Петро Коломійцев), богослов’я ікони (І. Язикова), історії руської книжності (Г. Баранкова), православного ісламознавства (М. Кіктєв з Москви) та біблійної єкзегетики (Ю. Вестель), богослов’я історії (С. Кримський) та філософії культури (О. Філоненко з Харкова) та інші спільно читають інтенсивний курс лекцій для 39 слухачів із різних єпархій УПЦ.
Викладачів та студентів КЛБІ на урочистому відкритті привітав голова Синодальної Богословської комісії УПЦ Августин, архієпископ Львівський і Галицький, даючи напуття про потребу смиренності у вивченні богословських дисциплін. Ректор КДАіС прот. Микола Забуга відзначив широту спектра видань ББІ із сучасної біблеїстики, історії Церкви, діалогу культур, філософії, котрі вже стають підручниками для студентів сучасних духовних шкіл.
«Видавничі та освітні проекти ББІ спрямовані також на пільгове постачання літературою бібліотек навчальних закладів, проведення богословських конференцій та освітніх курсів, — поділився з учасниками КЛБІ проректор ББІ Герман Утьонов», — тому ми сподіваємося на постійні контакти з київськими духовними школами та з церковними організаціями УПЦ.
Всі учасники КЛБІ (слухачі із певним рівнем богословської освіти з Києва, Львова, Харкова, Старого Криму, Судака, Ірпеня, Житомира та Дніпропетровська) зазначили, що започаткування спільного літнього інституту у стінах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у такий святковий для всіх східних слов’ян день зобов’язує до нових кроків відродження цієї давньої традиції спільної молитви та співпраці… Цінною є участь у цій співпраці намісника первопрестольної обителі Православної України архієпископа Вишгородського Павла. Адже завдяки співпраці за якихось тридцять днів (31 серпня) Блаженніший Предстоятель УПЦ у стінах Лаври відкриває традиційну щорічну міжнародну богословську конференцію «Шляхи просвіти та свідки правди. Особистість. Сім’я. Суспільство» за участю таких богословів із Великобританії, Білорусі, Франції, Росії та України, як декан Свято-Сергіївського Богословського інституту в Парижі о. Борис Бобринський, єпископ Діоклійський Каліст (Уер), Микита Струве та інші. А видавництво НаУКМА «Дух і літера» презентуватиме найновіші книги православних богословів українською мовою.

29.07.2003. ПОЛТАВА. ОСВЯЩЕН ОНКОЛОГИЧЕСКИЙ КАБИНЕТ В ЦЕНТРАЛЬНОЙ РАЙОННОЙ БОЛЬНИЦЕ

По благословению епископа Полтавского и Кременчугского Филиппа протоиерей Георгий Зверев совершил освящение онкологического кабинета в Полтавской центральной районной больнице. Врач по профессии, отец Георгий обратился к коллегам с призывом в усердной молитве Божией нести высокое врачебное служение. Отныне в кабинете, как видимый знак Божьего благословения, будет пребывать икона Пресвятой Богородицы «Всецарица», к которой с молитвами обращаются онкологические больные.

30.07.2003. УЖГОРОД. У МІСЦЕВОМУ СІЗО ОСВЯЧЕНО ПРАВОСЛАВНИЙ ХРАМ

Недавно у слідчому ізоляторі № 9 Ужгорода з благословіння єпископа Мукачівського і Ужгородського Агапіта було освячено храм на честь вмч. Анастасії Узорішительниці. Чин освячення відправи в благочинний Ужгородського благочиння протоієрей Миколай Кабаци у співслужінні протоієрея Феодора Горшкова та священика Володимира Гуя, який опікає ув’язнених.
Ідея створення цієї парафії належить начальнику СІЗО Василю Пашу і благочинному о. Миколаю. Храм зроблено у двох кімнатах, які раніше використовувалися обслуговуючим персоналом для відпочинку. У його облаштуванні брали активну участь самі в’язні. Тепер по суботах тут відправляється Літургія. Окрім безпосередньо богослужіння, о. Володимир проводить з ув’язненими катехізаторські бесіди. У перспективі тут планується створити духовну бібліотеку та відеотеку.

30.07.2003. ЧЕРНОВЦЫ. МИТРОПОЛИТ ОНУФРИЙ ПРИНЯЛ УЧАСТИЕ ВО ВСТРЕЧЕ ПРЕЗИДЕНТОВ УКРАИНЫ И РУМЫНИИ С ЧЕРНОВИЦКОЙ ОБЩЕСТВЕННОСТЬЮ

В Черновцах Президентом Украины Л.Кучмой и Президентом Румынии И.Илиеску был подписан двухсторонний Договор о границах. Интересно, что местом для подписания документа был выбран комплекс Резиденции Буковинских Митрополитов (ныне госуниверситет) — церковное сооружение, построенное нашими православными предками. После процедуры подписания договора Президенты встретились с представителями черновицкой общественности и румынских обществ в драмтеатре им.О.Кобылянской. На эту встречу были приглашены митрополит Онуфрий и представители епархии. От имени духовенства и верующих к президентам обратился клирик епархии протоиерей М.Жар. Он произнес речь на украинском и румынском языках.

30.07.2003. ЧЕРНОВЦЫ. В ПРАЗДНИК СВЯТЫХ АПОСТОЛОВ ПЕТРА И ПАВЛА Г.СОКИРЯНЫ ОТМЕЧАЛ ДЕНЬ ГОРОДА

Этот день для проведения праздничных мероприятий был выбран не случайно: главный храм города освящен в честь святых первоверховных Апостолов. Инициатором соединения храмового праздника и Дня города был городской голова С. Равлык. Его поддержали члены горсовета. Торжественное богослужение в Свято-Петропавловской церкви г.Сокиряны возглавил секретарь консистории архимандрит Мелетий. После Божественной литургии верующие крестным ходом прошли к зданию мэрии и освятили расположенное рядом место для сооружения часовни святых Апостолов. На освящении присутствовали голова райгосадминистрации В.Олексюк, голова райрады П. Загарчук, гости из области и из соседнего Единецкого уезда Молдовы.

30.07.2003. ХАРЬКОВ. НА МОГИЛЕ ЮРИЯ ДАГАЕВА СОВЕРШЕНА ПАНИХИДА

29 июля по благословению митрополита Никодима епископ Изюмский Онуфрий совершил панихиду на могиле генерал-полковника Юрия Дагаева. На панихиде присутствовали: Голова Верховной Рады Украины Владимир Литвин, министр внутренних дел Украины Юрий Смирнов, губернатор Харьковской области Евгений Кушнарёв, другие высокопоставленные лица. После панихиды все присутствующие посетили часовню в честь мучениц Веры, Надежды, Любови и матери их Софии, которая была возведена заботами поминаемого.

31.07.2003. КИЕВ. ДЕТСКИЙ ХОР ИЗ КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКОВСКОГО РАЙОНА ПОСЕТИЛ КИЕВО-ПЕЧЕРСКУЮ ЛАВРУ

Детский хор Спасо-Преображенского храма поселка Стеблёво Корсунь-Шевченковского района Черкасской области во главе с настоятелем храма священником Николаем Прикотенко посетил с паломническим визитом величайшую святыню православного мира — Киево-Печерскую Лавру. Многие из детей впервые были и в Лавре и вообще в столице. Юные паломники побывали в лаврских пещерах, приложились к мощам Печерских преподобных, посетили храмы Верхней и Нижней Лавры.

31.07.2003. РОВНО. АРХИЕПИСКОП РОВЕНСКИЙ И ОСТРОЖСКИЙ ВАРФОЛОМЕЙ НАГРАЖДЕН ХРУСТАЛЬНЫМ ПАМЯТНЫМ ЗНАКОМ ДЕТСКОГО ФОНДА
УКРАИНЫ «СЕРДЦЕ ОТДАЮ ДЕТЯМ»

Владыка удостоен памятного знака за «сердечную чуткость, щедрость, доброту к детям и активную помощь Детскому фонду Украины». Высокую награду архиепископу Варфоломею вручила председатель Ровенского областного отделения Детского фонда Украины Антонина Мозолюк. Она сердечно поздравила владыку, пожелала ему доброго здоровья и помощи Божией. В ответном слове владыка Варфоломей поблагодарил Детский фонд Украины за высокую награду и заверил, что духовенство и православные верующие Ровенской епархии в меру своих возможностей будут и далее делать все возможное, чтобы облегчить судьбу обездоленных детей.

31.07.2003. ЧЕРНИГОВ. СТРОИТСЯ ХРАМ В ПАМЯТЬ ВОИНАМ-АФГАНЦАМ

Свято-Николаевский храм будет воздвигнут на территории больничного городка, в котором располагаются областные медицинские учреждения: онкологический диспансер, больница, больница МВД. В сослужении духовенства Черниговской епархии в присутствии воинов-афганцев, руководства города, руководителей предприятий и общественных организаций место под строительство храма освятил епископ Амвросий.
Строительство храма поручено возглавить воину-афганцу, председателю церковной общины новостроящегося храма, настоятелю Михайло-Коцюбинского (Черниговский район) Свято-Покровского храма протоиерею Петру Квашнину. Присутствовавшие на торжествах с благоговением приложились к иконе Святителя Николая чудотворца. Благословляя верующих, владыка Амвросий вручил каждому иконку.

31.07.2003. ДОНЕЦК. ПРЕМЬЕР-МИНИСТРЫ УКРАИНЫ И ПОЛЬШИ ПРИНЯЛИ УЧАСТИЕ В ПАНИХИДЕ ПО ПОГИБШИМ ШАХТЁРАМ

У Свято-Варваринской поминальной часовни в городе Донецке 31 июля состоялась панихида по погибшим шахтёрам. В ней приняли участие члены государственной делегации во главе с находящимся в Донецкой области в рамках официального визита премьер-министром Украины Виктором Януковичем, премьер-министр Польши Лешек Миллер, представители областных и городских властей во главе с губернатором Донецкой области А. Близнюком, другие высокопоставленные лица.
Заупокойное богослужение в сослужении духовенства города Донецка отправил митрополит Донецкий и Мариупольский Иларион.
Пресс-центр Донецкого епархиального управления

01.08.2003. СИМФЕРОПОЛЬ. ДЕТИ ЧЕРНОБЫЛЯ ОТДЫХАЮТ В КРЫМУ

По благословению Предстоятеля Украинской Православной Церкви Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Владимира Крымская епархия принимает у себя группу детей из киевской организации «Дети Чернобыля». Они отдыхают в живописном городе Крыма — Алупке, где рядом со всемирно известным Воронцовским дворцом расположился Дом отдыха при храме святого благоверного князя Александра Невского. Детям предоставлены уютные двух- и четырехместные комнаты с видом на море, рядом находится парк со столетними реликтовыми деревьями. Купание в море, паломнические поездки по святым местам Крыма, спортивные игры на берегу — все это входит в программу отдыха. «Дети Чернобыля» приезжают в Алупку уже не первый год, каждый раз увозят из Крыма незабываемые впечатления от радушных приемов. По благословению митрополита Симферопольского и Крымского Лазаря отдых организован на средства Симферопольской епархии.
Пресс-служба Симферопольской епархии

01.08.2003. ВЛАДИМИР-ВОЛЫНСКИЙ. ДЕТИ ИЗ МАЛООБЕСПЕЧЕННЫХ И НЕБЛАГОПОЛУЧНЫХ СЕМЕЙ ОТДЫХАЮТ В СВЯТО-УСПЕНСКОМ СВЯТОГОРСКОМ ЗИМНЕНСКОМ МОНАСТЫРЕ

По благословению Предстоятеля Украинской Православной Церкви Блаженнейшего Митрополита Владимира на территории Свято-Успенского Святогорского Зимненского монастыря устроен летний детский оздоровительный лагерь. По словам настоятельницы монастыря игуменьи Стефании, в обители находится сорок детей в возрасте от десяти до четырнадцати лет. В их числе двадцать воспитанников детских домов и интернатов Владимир-Волынского, а также детей из малообеспеченных семей. В этом году получили возможность оздоровиться дети, живущие в регионах, наиболее пострадавших от аварии на Чернобыльской АЭС. Ребята имеют возможность отдыхать на живописном берегу озера. Кроме этого, целый коллектив учителей занимается с ними физкультурой, изучением Закона Божьего, английского языка, литературы. Также для детей была организована экскурсия по Львову. Не обходятся они и без молитвы — в субботу и воскресенье приходят в Свято-Успенский собор на всенощное бдение и на Божественную литургию.

02.08.2003. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. АРХІЄПИСКОП ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І ШЕПЕТІВСЬКИЙ АНТОНІЙ ЗВЕРНУВСЯ ДО КЕРІВНИКІВ ТА ДО УСІХ ПРАЦІВНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ, ОРГАНІЗАЦІЙ ТА УСТАНОВ РЕГІОНУ ЩОДО ВИКОНАННЯ ПРАВИЛ І ВИМОГ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖНАГЛЯДОХОРОНПРАЦІ ПО ОБЛАСТІ

У преамбулі до звернення владика Антоній зазначив: «Звернутися до усіх вас зі словом архіпастирського заклику мене спонукає стурбованість подіями останнього часу, коли, на жаль, частішають випадки травматизму та загибелі людей через нехтування безпекою при виконанні робіт». Далі говориться: «Улюблені браття й сестри! Насамперед, звертаючись до Вас, хочу наголосити на важливості збереження найціннішого скарбу, даного нам Господом, — нашого життя…
Тож, за словами Апостола Петра, закликаю усіх керівників: «Опікуйтесь Божими людьми, які є у вас, турбуючись про них не примусово, а охоче і богоугодно; не для ганебної користі, а щиро, і не пануючи над спадщиною Божою, а подаючи приклад людям; і коли з’явиться Пастиреначальник, ви одержите нев’янучий вінець слави” (І Петра 5 : 2 – 4 ).
Від свого народження і до смерті ми живемо у людському суспільстві, і хочемо ми того чи ні, щоденно залежимо один від одного — робітник від роботодавця та навпаки, і успіхом, бажаним результатом нашої спільної праці ми будемо насолоджуватися лише тоді, коли наші трудові відносини будуть засновані на взаємній повазі та турботі один про одного.
Будучи християнами, ми, на жаль, забуваємо про виконання Духовного Закону, який не менш важливий, ніж закони фізичні, більше того, ми порушуємо і останні, від чого немало потерпаємо, вносячи дисгармонію у життя та заслуговуючи собі тим чисельні хвороби та каліцтва душевні і тілесні.
Духовний Закон буття навчає нас більше віддавати, ніж брати, гласить більше турбуватися про своїх ближніх, ніж про самого себе, більше любити, ніж вимагати любові до себе — і тоді Господь сторицею воздасть нам благами не лише тимчасовими та мінливими, але й насолодою благ нетлінних та вічних. Критерієм Духовного Закону є 10 Заповідей, що врешті-решт зводяться до двох заповідей про любов до Бога та до ближнього, виконуючи які, ми досягнемо не лише щастя у житті земному, але й вічних благ у Царстві Небесному.
Якби усі ми не нехтували цими простими правилами, ми б запобігли багатьом негараздам та нещасним випадкам, багатьом травмам та зберегли б багатьом людям життя, яке, як сказано вище, є найціннішим скарбом…
Закликаю усіх трудівників нашого квітучого Подільського краю приділяти більше уваги усуненню недоліків у сфері охорони праці, і це запобіжить виникненню трагічних випадків та збереже найцінніше — людське життя!
Тож нехай Всемилостивий Господь допомагає Вам плідно працювати на благо нашої неньки України, пам’ятаючи про збереження життя і здоров’я людини!».

04.08.2003. СЕВАСТОПОЛЬ. СВЯЩЕНИКИ ВОЛИНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ ВІДСЛУЖИЛИ МОЛЕБЕНЬ НА КОРВЕТІ “ЛУЦЬК”

Священнослужителі Волинської єпархії Сергій Ющик та Валентин Марчук відвідали місто Севастополь, де з нагоди святкування дня ВМФ України відслужили молебень на корветі “Луцьк”.
Команда цього корабля складається з 90 чоловік, серед них багато волинян. Під час зустрічі священнослужителів разом з військовими обговорювали питання на духовну тематику. Крім того, на кораблі була створена бібліотека, в фонди якої від Волинської єпархії було передано понад 150 духовних книг. Також до дня Військово-морського флоту екіпажу корабля було подаровано Почаївську ікону Божої Матері.

04.08.2003. КИЕВ. БОЛЕЕ 50-ТИ ВОЕННОСЛУЖАЩИХ ПРИЧАСТИЛИСЬ ХРИСТОВЫХ ТАИН НА БАЗЕ ПОДГОТОВКИ ВНУТРЕННИХ ВОЙСК В С. ПЕТРОВЦЫ

На базе подготовки в с. Петровцы, где парадный расчет Внутренних войск ведет подготовку к празднованию12-й годовщины независимости Украины, в походном храме, развернутом в расположении базы, архиепископ Львовский и Галицкий Августин отслужил Божественную литургию, на которой присутствовали представители командования Внутренних войск Украины. За богослужением более пятидесяти военнослужащих внутренних войск причастились святых Христовых Таин.

04.08.2003. КОНОТОП. ИНТЕЛЛИГЕНЦИЯ ГОРОДА ОТМЕЧАЕТ 175-ЛЕТИЕ СО ДНЯ РОЖДЕНИЯ ЛИТЕРАТУРОВЕДА С МИРОВЫМ ИМЕНЕМ СТЕПАНА ПОНОМАРЕВА

В этот день исполнилось 175 лет со дня рождения уроженца города Конотопа и православного христианина, ученого с мировым именем, выдающегося библиографа и литературоведа, члена-корреспондента Российской императорской академии наук Степана Ивановича Пономарева. В связи с этим в Конотопе прошла историко-краеведческая конференция «Золотые имена Конотопщины», организованная совместными усилиями Конотопского городского совета народных депутатов и дирекции краеведческого музея имени Александра Лазаревского. Среди участников форума известные историки, журналисты, поэты, краеведы, а также дальние родственники ученого. С приветственным словом перед началом конференции выступили управляющий Конотопской епархией епископ Иннокентий и заместитель председателя городского совета народных депутатов Сергей Рогожин. В зале прозвучало одиннадцать докладов о научной деятельности и жизни Пономарева. В своем выступлении владыка Иннокентий сказал о религиозно-нравственном облике ученого. Затем от имени епархиального духовенства владыка подарил Конотопскому краеведческому музею три медали, посвященных юбилейным событиям отечественной истории: в честь 1000-летия Крещения Руси, в честь четырехсотлетия учреждения Патриаршества в Русской Православной Церкви и последняя медаль — с изображением Касперовской иконы Божьей Матери, изготовленная по случаю 175-летия Одесско-Херсонской епархии. Принимая ценные подарки, директор краеведческого музея Н. Рось поблагодарила управляющего Конотопской епархией за внимание, оказанное музею. «Они займут достойное место среди прочих музейных экспонатов и пополнят нумизматический отдел», — сказала она.
По окончании конференции в знак уважения к священнослужителям Украинской Православной Церкви городские власти оказали епископу Конотопскому и Глуховскому Иннокентию честь открыть в Центральной городской библиотеке мемориальную доску Степану Пономареву.
Пресс-служба Конотопской епархии

05.08.2003. ВІННИЦЯ. БУДІВНИЦТВО ВІЙСЬКОВИХ ХРАМІВ ПОЧАЛОСЯ БОЖЕСТВЕННОЮ ЛІТУРГІЄЮ

За благословенням митрополита Вінницького і Могилів-Подільського Макарія на березі ріки Південний Буг, поруч з Військовим медичним центром ВВС України, був встановлений хрест і відслужений святковий молебень. Це відбулося на місці, де почалося будівництво Свято-Петровського і Свято-Троїцького скельних храмів. На освяченні були присутні представники духовенства Вінницької єпархії, миряни та співробітники військово-медичної служби і штабу ВВС України: генерал-майор Н.Козаков — перший замісник головнокомандуючого ВВС України, начальник головного штабу ВВС України; генерал-майор медичної служби П.Мельник — начальник медичної служби ВВС України; генерал-майор В.Артюх — начальник організаційно-мобілізаційного управління головного командування ВВС України. Серед присутніх також були співробітники і військовослужбовці ВМЦ ВВС України. Настоятелем Свято-Петровського і Свято-Троїцького скельних храмів було призначено священика Олексія Волкова. За благословенням владики Макарія він відслужив у військових церквах першу Божественну літургію. Відтепер богослужіння проводяться тут регулярно.
Прес-служба Вінницької єпархії

05.08.2003. ВІННИЦЯ. ЗАКЛАДЕНО КАМІНЬ ПІД БУДІВНИЦТВО ЛІКАРНЯНОГО ХРАМУ НА ЧЕСТЬ СВЯТИТЕЛЯ ЛУКИ КРИМСЬКОГО

За благословенням митрополита Вінницького і Могилів-Подільського Макарія благочинний міста Вінниці протоієрей Василь Сонін у співслужінні міського духовенства здійснив освячення місця і закладку каменю в основу храму святителя Луки (Войно-Ясенецького). У освячений камінь вкладена часточка мощей святителя-хірурга. Новозбудований храм буде лікарняним. Під духовною опікою цієї общини знаходяться медичні містечка Вишенського району міста Вінниці: обласний онкодиспансер, обласна дитяча лікарня, Вінницька районна лікарня, Перша міська лікарня, Перший пологовий будинок, Інститут експертизи інвалідності і реабілітації.
Настоятелем храму призначено священика Володимира Тютенко, лікаря за освітою, який є головою Спілки православних медиків міста Вінниці.У цей день також виповнилося п’ять років, відколи був відслужений перший молебень у домовому храмі Вінницької районної лікарні. З тих пір тут постійно проводяться богослужіння. За цей час багато хворих і парафіян вінницьких храмів одержали допомогу завдяки предстательству святого архієпископа Луки Кримського. Тому з великою радістю і надією вони зустріли звістку про закладку храму.
Прес-служба Вінницької єпархії

05.08.2003. ТОРОНТО. В СТОЛИЦЕ КАНАДЫ ПРОХОДИТ МЕЖДУНАРОДНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ МЕЖДУНАРОДНОЙ АССОЦИАЦИИ ТЮРЕМНОГО СЛУЖЕНИЯ (МАТС)

МАТС объединяет христианских священнослужителей Старого и Нового света, которые занимаются вопросами духовного окормления заключенных. Украину представляет председатель межконфессиональной комиссии тюремного служения Украины архиепископ Львовский и Галицкий Августин. Владыка выступит на форуме с докладом на тему «Миссия Церкви в местах лишения свободы».

05.08.2003. СУМИ. У ТРОСТЯНЦІ БУДУЄТЬСЯ КАПЛИЦЯ-ПАМ’ЯТНИК ПОКОЛІННЯМ

У центрі Тростянця розпочато будівництво каплиці-пам’ятника тим поколінням, які жили в цьому місті 300 років з часу заснування. Єпископ Сумський та Охтирський Іов освятив місце під майбутню релігійну споруду. За повідомленням радіостанції «Всесвіт», вартість 20-метрової каплички становить понад 150 тисяч гривень. Як повідомив голова Тростянецької райдержадміністрації Микола Березін, усі витрати на будівництво складатимуться з грошей підприємств, організацій та установ, а також пожертв прихожан і приватних осіб Тростянця. Жодної державної копійки з бюджетних коштів витрачено не буде. Нова капличка увійде до складу культурно-освітнього центру міста, який складають Благовіщенська церква, Круглий історичний двір, Алея трудової слави. «Діти Тростянця проходитимуть тут уроки духовності, а сама споруда стане шаною минулим поколінням жителів міста, містком, що з’єднає минуле із сьогоденням, а ще — подарунком майбутньому», —сказав Микола Березін.
Служба інформації радіостанції «Всесвіт» (Суми)

05.08.2003. КИРОВОГРАД. В ГОРОДЕ БУДЕТ ПАМЯТНИК АНГЕЛУ-ХРАНИТЕЛЮ

Монумент возводится по инициативе Кировоградской епархии и будет установлен при въезде на главную магистраль города на перекрестке дорог возле акционерного общества «Зорянка». Здесь ведутся подготовительные работы к монтажу конструкций памятника, основные части которого уже изготовлены. Главным спонсором работ выступает закрытое акционерное общество «Кировоградгранит». Им руководит Евгений Бахмач. Монумент, по признанию специалистов, будет уникальной архитектурной композицией, не имеющей аналогов в Украине, и будет хорошим подарком городу к его 250-летию, которое будет отмечаться в будущем году.
Пресс-служба Кировоградской епархии

06.08.2003. СУМЫ. ВСКОРЕ У СТУДЕНТОВ НАЦИОНАЛЬНОГО АГРАРНОГО УНИВЕРСИТЕТА БУДЕТ СВОЙ ХРАМ

По благословению епископа Сумского и Ахтырского Иова духовенством Сумской епархии был отслужен молебен святой мученице Валентине возле храма в честь этой святой, который строится на территории Сумского национального аграрного университета. За богослужением молились представители городской администрации, преподаватели, рабочие.
Строительство ведется быстрыми темпами, так что первого сентября текущего года храм предполагается освятить. «В нем они будут учиться строить свою жизнь согласно заповедям Божиим, а также освящать браки, крестить детей, молиться перед экзаменами и другими важными событиями в своей жизни», — сказал владыка Иов.

06.08.2003. СУМЫ. ЕПИСКОП СУМСКОЙ И АХТЫРСКИЙ ИОВ ВСТРЕТИЛСЯ СО СТУДЕНТАМИ-БЮДЖЕТНИКАМИ ТРОСТЯНЕЦКОГО РАЙОНА

По приглашению председателя Тростянецкой районной администрации Н. Березина епископ Сумской и Ахтырский Иов совершил освящение фундамента часовни в честь Всех святых, в земле Российской просиявших. Будущая часовня станет главным сооружением духовно-культурного центра, расположенного рядом с древним Благовещенским храмом в центральной части города. По окончании молебна владыка Иов встретился со студентами средне-специальных учебных заведений Тростянецкого района, которые учатся за счет городского бюджета. Владыка говорил о том, каким должен быть труженик-хозяин на нашей земле, при каких условиях его труд будет успешным и по достоинству оценен Богом и людьми.

06.08.2003. СУМЫ. ПОДВЕДЕНЫ ИТОГИ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ СУМСКОГО ОБЩЕСТВА ПРАВОСЛАВНЫХ ПЕДАГОГОВ

Во время встречи с епископом Сумским и Ахтырским Иовом руководитель Сумского общества православных педагогов Е. Родичева подвела итоги деятельности православных педагогов за период с сентября 2002 по май 2003 года. За это время было проведено сто шестьдесят три встречи с учащимися более чем пятнадцати учебных заведений города Сум. Чаще всего это были беседы на такие нравственные темы, как “Совесть”, “Вред наркомании и курения”, “Свобода воли”, “Аборты и материнство”, “Семья”, “Христианская любовь”, “Целомудрие”, “Гордость» и так далее. Многие лекции сопровождались демонстрацией православных и научно-популярных видеофильмов. В свою очередь владыка Иов одобрительно отозвался о деятельности Православного педагогического общества и пожелал всем его сотрудникам помощи Божией на ниве воспитания молодого поколения.

11.08.2003. ХАРЬКОВ. В РЕДАКЦИИ ГАЗЕТЫ «СЛОБІДСЬКИЙ КРАЙ» СОСТОЯЛОСЬ ЗАСЕДАНИЕ КРУГЛОГО СТОЛА НА ТЕМУ: “ВОЗРОЖДЕНИЕ ДУХОВНОСТИ НА СЛОБОЖАНЩИНЕ И РОЛЬ ЦЕРКВИ В ЭТОМ ПРОЦЕССЕ”

В работе круглого стола по благословению Высокопреосвященнейшего митрополита Харьковского и Богодуховского Никодима от лица Харьковской епархии приняли участие главный редактор газеты “Православна Харківщина” протоиерей Владимир Гордиевич и преподаватель Харьковской духовной семинарии диакон Максим Талалай. Этот круглый стол, по словам главного редактора газеты А.Покроева, станет новой формой общения между представителями разных религиозных конфессий нашего города. На заседании присутствовали: начальник отдела по делам религий Харьковской облгосадминистрации В.Левчук, главный раввин г. Харькова и Харьковской области Мойша Москович, генеральный викарий Харьковско-Запорожской диоцезии Римо-Католической Церкви о. Ян Собило, председатель религиозной общины мусульман г. Харькова Р.Брагин, настоятель храма Святого Арутюна Армянской Апостольской Церкви священник Тер-Нерек Амирян и другие. Во время беседы затрагивался широкий ряд вопросов. Многих волновала религиозная жизнь в независимой Украине, находящейся в процессе беспрецедентных общественных и этнокультурных изменений. Особое внимание участники круглого стола уделили вопросу религиозного воспитания в средних учебных заведениях. Позитивным шагом было общее мнение, что преподавание основ религиоведения в школе должно вестись в соответствии с многовековыми традициями духовной культуры наций, составляющих народ Украинского государства. Участники встречи ответили на вопросы журналистов харьковских периодических изданий.

11.08.2003. ХУСТ. ТАБІР “ШАЯН-2003” ЗІБРАВ ПРАВОСЛАВНУ МОЛОДЬ З УСІЄЇ УКРАЇНИ

За благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира Синодальний відділ у справах молоді та Спілка православної молоді України спільно з Хустською єпархією проводили Всеукраїнський православний молодіжний табір у селищі Шаян. Допомогу в проведенні акції надав народний депутат України Андрій Деркач. Табір проходив 4-9 серпня і приймало його Молодіжне православне братство св. рівноапостольного князя Володимира із смт Королево (голова — прот. Костянтин Цуцков). Привітати і поблагословити гостей приїхав єпископ Хустський і Виноградівський Іоанн.
Майже тиждень учасники табору із Івано-Франківської, Луганської, Луцької, Львівської, Полтавської, Чернівецької єпархій та члени Федерації скаутів “Галицька Русь” прожили у наметовому містечку, що розташувався в долині.
Протягом тижня молодим людям були прочитані лекції священиками Хустської і Чернівецької єпархій, а також проректором Української богословської академії О.Гуком (м. Ужгород) з актуальних питань сучасної діяльності Церкви. Голова Спілки православної молоді України архімандрит Гавриїл (Кризина), який також брав участь у цьому таборі, як корінний закарпатець розповів про становлення Православ’я в Карпатській Русі. Під час проведення круглого столу «Перспективи молодіжного руху в Українській Православній Церкві» (ведучий Андрій Калінін) відбувся обмін думками з приводу місця сучасної молоді в церковному житті, організації православних молодіжних братств на рівні благочинь та великих парафій, а також розвитку православного скаутського руху.
Гості відвідали православні монастирі Закарпаття: Різдво-Богородичний, Архангело-Михайлівський, Вознесенський та Свято-Микільський монастир у с.Іза, де знаходяться мощі преп. Алексія Карпаторуського, сповідника.

11.08.2003. ХУСТ. НАПЕРЕДОДНІ ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ПРАВОСЛАВНІ СКАУТИ ПРИБЕРУТЬ ВЕРШИНУ ГОВЕРЛИ

З 12 по 15 серпня Федерація скаутів “Галицька Русь” планує провести похід по Карпатському національному природному парку і Карпатському біосферному заповіднику. Учасники походу, зокрема, мають бажання побувати на горі Петрос (2020 м.) та Говерлі (2060,8 м.). Окрім прийняття скаутської присяги, учасники походу планують прибрати усе сміття з головної вершини України — Говерли.
Цікаво, що на середину серпня сюди ж планується і “масове сходження патріотичної громадськості” на чолі з активістами блоку Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко. Хочеться сподіватися, що проведення гучних піар-акцій передвиборними блоками не знищить тяжкий труд десятків свідомих підлітків.

11.08.2003. СЕВАСТОПОЛЬ. КИЕВСКАЯ МЭРИЯ ПЕРЕДАЛА В ДАР СЕВАСТОПОЛЮ И СИМФЕРОПОЛЬСКОЙ ЕПАРХИИ ПАМЯТНИК СВЯТОМУ АПОСТОЛУ АНДРЕЮ ПЕРВОЗВАННОМУ

Престольный праздник в Херсонесском Свято-Владимирском соборе, отмечаемый в день памяти святого равноапостольного князя Владимира, был ознаменован в нынешнем году радостным событием. В честь 220-летия Севастополя Киевская госгорадминистрация передала в дар городу-юбиляру и Симферопольской епархии памятник святому апостолу Андрею Первозванному, который 28 июля был установлен у главного входа в собор. Место установки памятника не случайно. Ведь именно отсюда, из древнего Херсонеса, почти два тысячелетия назад начался славный путь святого апостола по земле, которой суждено было стать со временем великой святой Русью.

11.08.2003. ДНЕПРОПЕТРОВСК. МИТРОПОЛИТ ИРИНЕЙ ПОСЕТИЛ ДЕТСКИЙ ПРАВОСЛАВНЫЙ ЛАГЕРЬ «ПОКРОВ»

Владыка выразил благодарность организаторам лагеря настоятелю днепропетровского Покровского храма на Одинковке протоиерею Алексию Гетьману и его матушке, а также руководителям детских отрядов и вручил благословенные грамоты. В лагере отдыхают 150 детей-учеников воскресных школ и интернатов. Оздоровление детей в сугубо православном лагере организовано в Днепропетровской епархии впервые.

13.08.2003. ДНЕПРОПЕТРОВСК. ОТСЛУЖЕНА ПЕРВАЯ АРХИЕРЕЙСКАЯ ЛИТУРГИЯ В ТЮРЕМНОМ ХРАМЕ В ЧЕСТЬ СВЯТОЙ ВЕЛИКОМУЧЕНИЦЫ АНАСТАСИИ УЗОРЕШИТЕЛЬНИЦЫ

В храме в честь св. вмц. Анастасии Узорешительницы в Днепропетровской исправительной колонии №89 Божественную литургию совершил митрополит Днепропетровский и Павлоградский Ириней в сослужении духовенства. Владыка от всей души поблагодарил начальника ДИК-89 полковника В.Нечипорука за активное содействие как в обустройстве храма, так и в жизни православной общины колонии. Был также освящен корпус для находящихся на пожизненном заключении осужденных. За труды во славу Православной Церкви владыка Ириней отметил благословенными грамотами начальника Департамента управления внутренних дел по исполнению наказания в Днепропетровской области генерал-майора Г.Бондюжа, начальника ДИК-89 полковника В.Нечипорука, благочинного больничных храмов священника Георгия Захарченко и настоятеля тюремного храма священника Константина Короткова.
Вот уже восемь лет несет свое спасительное служение храм в честь св. вмц. Анастасии Узорешительницы. Силами самих осужденных переоборудовано внутреннее помещение под храм, изготовлен иконостас, баптистерий, расписаны стены, резьбой по дереву украшен интерьер, написаны иконы. Но главное то, что сердца заключенных слышат проповедь Евангелия и имеют возможность приобщиться во всей полноте к той сокровищнице, которую открывает Православная Церковь.
Информационно-издательский центр «Слово»

13.08.2003. РІВНЕ. ВІДБУВСЯ ПЕРШИЙ З’ЇЗД ПРАВОСЛАВНОЇ МОЛОДІ РІВНЕНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

По благословенню архієпископа Рівненського и Острозького Варфоломія православна молодь Рівненщини зібралась на свій перший форум в Свято-Миколаївському Городоцькому жіночому монастирі. На з’їзді йшлося про роль молодих людей у церковному житті, а також про плани співпраці на майбутнє. Учасники з’їзду обрали керівний орган єпархіальної молодіжної організації, на чолі якої став випускник Волинської духовної семінарії Ростислав Бухало, та доручили керівному органу розробити статут православної молодіжної організації. Було також прийнято звернення до православної молоді Рівненської єпархії. З’їзд намітив провести чергову зустріч у Городоцькому монастирі 6 вересня.

14.08.2003. КИЇВ. У КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКІЙ ЛАВРІ ВІДКРИЛАСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКА СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ВИСТАВКА-ЯРМАРОК «МЕДОВИЙ СПАС»

Відкрилася виставка в день винесення чесних Древ Животворящого Хреста Господнього, коли за церковною традицією здійснюється освячення меду нового збору. Окрім меду та продуктів бджільництва, на православній ярмарці представлені роботи іконописців та живописців, продукція народних промислів та декоративно-прикладного мистецтва, церковна література, аудіопродукція та відеофільми, організована можливість ознайомитися з паломницькими маршрутами, місіонерською діяльністю та соціальним служінням Української Православної Церкви.
Виставка розташувалася у галереї, яка з’єднує Ближні і Дальні печери Лаври, та на площі перед Дальніми печерами. Триватиме акція до 20 серпня.

14.08.2003. ЗАПОРОЖЬЕ. НА ЗАСЕДАНИИ ЕПАРХИАЛЬНОГО СОВЕТА ПРИОРИТЕТНОЙ ЗАДАЧЕЙ ДУХОВЕНСТВА ОПРЕДЕЛЕНО СОТРУДНИЧЕСТВО СО СВЕТСКИМИ ШКОЛАМИ

Заседание прошло под председательством архиепископа Запорожского и Мелитопольского Василия в конференц-зале епархиального управления. Обсуждались вопросы о неоднозначном отношении прихожан к ИНН, о распространении анонимных листовок, обвиняющих в «безблагодатности» и «поклонении антихристу» священнослужителей. Было указано на необходимость выявлять такую литературу и проводить строгую духовную цензуру листовок и книг, распространяющихся в храмах. Было решено издать серию духовных буклетов, объясняющих позицию Украинской Православной Церкви по вопросу ИНН, штрих-кодов и использованию современных технологий.
В своем выступлении архиепископ Василий одной из приоритетных задач духовенства накануне начала учебного года назвал работу в школах с учениками и преподавателями. С этого года во многих школах Запорожской области вводится факультатив «Основы православной культуры». В ходе обсуждения было указано, что на современном этапе практически невозможно, чтобы предмет вел священнослужитель, да и преподавание должно вестись профессиональными педагогами. Поэтому первоочередной задачей духовенства является поиск педагогов среди прихожан и оказание им методической помощи.

15.08.2003. ТОРОНТО. АРХІЄПИСКОП АВГУСТИН ВЗЯВ УЧАСТЬ У РОБОТІ З’ЇЗДУ МІЖНАРОДНОЇ АСОЦІАЦІЇ ТЮРЕМНОГО СЛУЖІННЯ

У столиці Канади відбувся з’їзд Міжнародної асоціації тюремного служіння. До асоціації входять християнські церкви — православні, католицькі, протестантські із 113 країн світу. У складі делегації від України був голова Синодального відділу по взаємодії з військовими та іншими збройними формуваннями архієпископ Львівський і Галицький Августин. Учасники з’їзду ділилися досвідом у справі навернення до покаяння засуджених, місіонерській і катехізаторській роботі з ними. У рамках з’їзду проходили пленарні засідання заняття, семінари.
У кафедральному соборі Торонто — храмі Христа Спасителя — архієпископ Августин служив разом з єпископом Оттавським і всієї Канади Серафимом. «У мене залишилось дуже приємне враження, — сказав владика, — про те, як гостинно нас приймала ця православна парафія, де є і англомовні, і російськомовні, і україномовні прихожани. У ній навіть є ефіопи і китайці за походженням. Це справді інтернаціональна парафія, де нема ні елліна, ні іудея, варвара, або скіфа».

15.08.2003. НИКОЛАЕВ. ЭТИМ ЛЕТОМ УСПЕШНО ПРОШЛИ ТРИ ЗАЕЗДА ПРАВОСЛАВНОГО МОЛОДЕЖНОГО ПОСЕЛЕНИЯ ВО ИМЯ СВЯТОГО ПРАВЕДНОГО ФЕДОРА УШАКОВА

Православное молодежное поселение во имя новопрославленного адмирала было открыто прошлым летом на Кинбурнском полуострове по благословению Высокопреосвященнейшего архиепископа Питирима молодежным отделом епархии при содействии областной организации «Путь православных». Поселение молодежи располагается при Свято-Покровском храме с.Покровка и рассчитано на православную молодежь в возрасте от 16 до 35 лет. Особенностью этого молодежного лагеря является строгий молитвенно-трудовой устав. Но это как раз и не отпугивает, а только привлекает молодежь в этот лагерь. Этим летом лагерь принимал гостей из православного молодежного братства во имя благоверного князя Димитрия Донского города Коломны (Московской обл.), молодежь из Беларуси и разных регионов Украины.

18.08.2003. ЧЕРНІВЦІ. МИТРОПОЛИТ ОНУФРІЙ ОСВЯТИВ ВИРОБНИЧІ ПІДПРИЄМСТВА ОБЛАСТІ

Митрополит Онуфрій освятив Сторожинецкий лісокомбінат — підприємство, яке надає значну допомогу багатьом монастирям і храмам єпархії, що відроджуються.
Після урочистого освячення приміщень комбінату зі словами щирої подяки до владики і священиків звернувся директор підприємства Г.Ротар. Він підкреслив, що віра в Бога допомагає його колективу працювати у важких економічних умовах.
Також, на прохання керівництва, митрополит Онуфрій освятив Чернівецький цегельний завод №3. Це акціонерне товариство, яким керує В.Ватаманюк, протягом тривалого часу надає посильну допомогу храмам і обителям області.