ЛУЦЬК. Розпочались Православні катехізичні читання: першу лекцію прочитав ректор ВДС протоієрей Рустик Капауз
16 вересня, з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, у Палаці Культури Луцька відбулась перша лекція із циклу Православних катехізичних читань, в ході яких бажаючі мають нагоду ознайомитись зі Святим Письмом, вченням Отців Церкви, та православним віровченням загалом.
Першу лекцію прочитав ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Рустик Капауз. Отець Рустик, зокрема, зупинився на темі Божественного об’явлення, як засобу Богопізнання, яке сам Бог дарував людям для правильної та спасительної віри в Нього, і яке Свята Церква має у вигляді Святого Письма і Святого Передання.
Отець Рустик також пояснив, що православний катехізис (від грецького слова. яке означає «оглашаю», «повчаю») умовно можна розділити на три частини – науку про віру, надію і любов. Батюшка особливо зупинився на темі християнської любові. «Справжня любов, яка грецькою мовою, мовою оригіналу Нового Заповіту, називається «агапе» є тою, любов’ю, через яку людина готова пожертвувати собою, своїм життям. «Адже нема любові більшої ніж та, коли хто віддає життя за ближніх своїх»», — підкреслив отець Рустик.
Ректор Волинської духовної семінарії також відповів і на запитання присутніх.
«Метою таких катехізичних читань є підняти освітній рівень наших віруючих людей. Зараз, в час панування інформаційних технологій людина може ознайомлюватись із будь-якими релігіями і віровченнями. І звісно, православні християни повинні знати істини нашої Православної віри. Але найкращий спосіб – це особистий приклад. І в ході цих катехізичних читань віруючі люди мають можливість побачити цей приклад, почути відповіді на свої запитання безпосередньо від священика», — сказав, у коментарі прес-службі Волинської єпархії ректор ВДС протоієрей Рустик Капауз.
На цьому він і наголосив і у своїй лекції: «ми можемо не знати якихось світських наук, але якщо ми не знаємо істин про Бога, про віру і Церкву, то ми не можемо спасти і наші безсмертні душі. А спасіння душі – це головне в житті людини».
НИКОПОЛЬ. На часовне в честь святых благоверных князей Петра и Февронии установлен святой Крест