03.03.2008. ЛУЦЬК. В духовної семінарії пройшли Стрітенські вечори
За благословенням митрополита Луцького і Волинського Ніфонта, Ректора Волинської Духовної семінарії, вже вчетверте відбулись Стрітенські вечори присвячені обговоренню проблем сьогодення і шляхів їх подолання. На вечорах, які пройшли 26-28 лютого, були присутні вихованці і студенти духовних і світських навчальних закладів: Волинської Духовної Семінарії, Почаївської Духовної Семінарії, Православного Свято-Тихонівського Гуманітарного Університету, Волинського Національного Університету.
З вітальним словом виступив владика Нифонт, в котрому зазначив, що головна мета цих вечорів, полягає в намаганні розширення кругозору як студентів духовної школи так і світської зі здобутками, цінностями, можливо, й з недоліками і проблемами світського життя.
Студентам семінарії, так і світським, необхідно буде шукати спільну мову в процвітанні духовності й моральної чистоти в нашому суспільстві.
Стрітенські вечори створені викладачами та вихованцями семінарії, при залученні представників світських навчальних закладів, соціальних структур, фондів, громадських організацій та цікавих людей.
Проректор семінарії протоієрей Сергій Ющик зауважив, що темою цьогорічних вечорів обрана тема молоді, а саме дослідження її в церковному, світському житті, а також молодіжної культури. В доповідях студенти різних навчальних закладів намагалися довести, що молоді люди потребують не тільки словесного повчання, а більш живої, щирої зацікавленості, уважності до їх життя. Особливістю молодіжного служіння є те, що молода людина, яку ми хочемо залучити до церковного життя, повинна сприйматися нами як активна особа, якій ми лише допомагаємо розкритися в церковному діянні. Основа молодіжної роботи – церковна парафія, а зокрема церковний хор. Хорова діяльність, до якої залучається молодь, мала б не специфічний виховний характер, а була б однаково цікавою і важливою для всіх учасників, включаючи організаторів. Тільки тоді така діяльність перетворюється на повнокровне церковне життя. Спілкування з молодою людиною має ґрунтуватися на повазі до неї як вільної особи. Через таке глибоке спілкування молодь могла б, насамперед, набути реального досвіду церковного життя, виявити себе в хоровому служінні, знайти благочестивих друзів. Освячення життя молодої людини в тому й полягає, щоб усі шляхи її були перед Господом і як говорить проповідник Екклезіаст: «Веселись, юначе, в юності твоїй,і нехай вкушає серце твоє радості у дні юності твоєї, і ходи шляхами серця твого і за баченням очей твоїх; тільки знай, що за все це Бог приведе тебе на суд».(Еклез.11,9).
Також особливу увагу звернули на те що, недільна школа – це не зазубрювання Закону Божого, а життя в Церкві і по-Божому. Цей вислів є метою створення недільних шкіл. Проте в залежності від різноманітних обставин: соціальні, сімейні, внутрішній світ дитини, ту чи іншу молоду особу тяжко навчити жити згідно заповідей Божих. Тим більше, можуть бути діти,які негативно впливають на інших. Молодь можна залучати до Церкви різними способами, але все залежить від священика. Головне завдання священнослужителя в даному випадку – показати красу і дієвість християнства і показати це так, щоб його зрозуміли усі. В такому випадку люди будуть прагнути до релігійного життя, будуть жити з Христом. Особливе місце повинно займати саме питання залучення до Церкви молоді, дітей, адже Сам Спаситель казав: « Будьте як діти, бо таких є Царство Небесне».
Прес-служба Волинської єпархії
03.03.2008. КИЕВ. Состоялся первый выпуск единственного православного радио в Украине