Декабрь 16th, 2024
ХУСТ. відбулася святкова літургія з нагоди дня народження митрополита Марка
6 грудня в храмі на честь Нерукотворного Спаса, розташованому на території єпархіального комплексу в місті Хуст, відбулася Божественна літургія. Богослужіння очолив Високопреосвященніший Марк, митрополит Хустський і Виноградівський.
Митрополиту співслужили Симеон, архієпископ Угольський, Веніамін, єпископ Скадовський та духовенство Хустської єпархії.
Під час богослужіння лунала молитва за мир в Україні та за здоров’я і захист воїнів Збройних Сил України.
На Літургії відбулась хіротонія чтеця Миколая Петровці у сан диякона. Подробней…
КИЇВ. В КДАіС відбувся чернечий постриг вихованця Семінарії
15 грудня, у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Білогородський Сильвестр звершив чернечий постриг над вихованцем 4 класу КДС: Даниїлом Поляковим.
У постризі чернець отримав ім’я Іліодор на честь преподобного Іліодора Глинського (день пам’яті — 22 вересня).
Духовним восприємником новопостриженого монаха Іліодора став духівник Київських духовних шкіл архімандрит Пантелеімон (Мельник). Подробней…
КИЇВ. У Неділю 25-ту після Пʼятидесятниці Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі
15 грудня, у Неділю 25-ту після Пʼятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.
Недільне богослужіння звершили у храмі в імʼя преподобного Агапіта Печерського.
Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство обителі та гості у священному сані.
Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.
Як зауважив Первосвятитель, у прочитаному сьогодні за Літургією євангельському уривку про багатого юнака (Лк. 18:18-27) йдеться про те, що багатство повинно допомагати людині досягати вічного спасіння.
«Люди до багатства відносяться по-різному. Одні приймають його як дар Божий і ним розпоряджаються, тобто використовують його для себе відповідно до потреби, а також жертвують тим, хто потребує, роздають милостиню. Інші багатства рахують для себе ідолом. Такі люди і себе мучать, і інших. Вони вклоняються перед ним, хочуть його збільшити, скупляться його роздавати, бо для них це ідол, вони служать багатству. Таке відношення до земних благ — це негідне відношення. В такому випадку багатство стає перепоною для спасіння людини», — зауважив Його Блаженство.
За словами Архіпастиря, якщо людина є господарем багатства, користується ним так, як потрібно, жертвує для нужденних, то така людина завдяки добрим ділам, які вона робить за допомогою земних благ, збирає собі вічні скарби на Небі.
Разом із тим, як зауважив Блаженніший владика, є такі ступені духовної доскональності, коли багатство вже заважає, стає баластом для духовного росту людини. До прикладу, святі апостоли залишили усе і пішли за Христом. Втім, наша міра є скромнішою — нам просто слід розумно розпоряджатися тим, що нам дає Господь.
«Людина може бути багатою і не прив’язаною до багатства, а може бути скромною або бідною, але прив’язаною до чогось земного. І така людина схожа до птаха, який заплутався в сітці і не може літати. У людини не повинно бути пристрасті до земного. Земні речі даються нам для того, щоб за допомогою них ми здобули собі вічне, але вони не можуть бути для нас предметом поклоніння», — наголосив Предстоятель.
Також Блаженніший Митрополит Онуфрій звернув увагу на останню частину цієї історії, а саме на відповідь Спасителя людям, котрі запитали Його, хто може спастися. Господь тоді сказав: «Неможливе людям, можливе Богові» (Лк. 18:27).
«Тут Господь говорить про те, що дар спасіння, дар вічного життя не можна заслужити собі у Бога. Не можна зробити Бога своїм боржником», — підкреслив Первосвятитель.
За словами Блаженнішого владики, навіть ті люди, які досягали високих ступенів духовної доскональності, молилися, кажучи: «Господи, помилуй мене, подаруй мені вічне життя».
«Є такий святий отець, який досягнув такої міри досконалості, що він був прозорливий, мав дар зцілення, і він молився Богу: “Господи, я дякую Тобі за ці дари, але якщо Ти мені не даси спасіння, то що мені з цих дарів? Вони мені не принесуть ніякої користі. Подаруй мені ще і дар спасіння”.
Нехай Господь допомагає нам, дорогі брати і сестри, щоб ми в своєму житті жили так, щоб виконували все, що Бог нам повеліває, щоб ми намагалися боротися з собою, щоб намагалися не приліплятися ні до чого земного, щоб нічого на землі не було вищим для нас, ніж Бог і щоб ми, звершуючи своє служіння по заповідях Божих, просили у Бога того великого дару вічного спасіння, заради якого Господь створив людину», — сказав Архіпастир.
За богослужінням помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.
Після Божественної літургії Блаженніший архіпастир побажав пастві необхідного для земного життя, спасіння у житті вічному і миру нашій землі.