Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЄРУСАЛИМ. Предстоятель Єрусалимської Церкви звершив чин освячення води річки Йордан


18-19 січня Блаженніший Патріарх Єрусалимський і всієї Палестини Феофіл ІІІ очолив богослужіння з нагоди свята Хрещення Господнього на Святій землі. Про це повідомляє пресслужба Єрусалимського Патріархату.

18 січня, у Навечір’я Богоявлення, Патріарх Феофіл ІІІ очолив Божественну літургію у монастирі на честь святих Костянтина і Єлени в Єрусалимі.

Цього ж дня Його Блаженство прибув до західного берега річки Йордан, де очолив Великий чин освячення води. Воду в Йордані Предстоятель Єрусалимської Церкви освячував, сівши у човен і під співи молитов зануривши у воду прикрашений вінком хрест.

19 січня Блаженніший владика звершив урочисті богослужіння з нагоди свята Богоявлення у Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі.

Близько 2000 років тому під час Хрещення Господа нашого Іісуса Христа в річці Йордан відбулося перше явлення Святої Трійці: Син Божий приймав хрещення, Отець свідчив про Сина, а Святий Дух сходив на Нього у вигляді голуба.

У давні часи поблизу місця Богоявлення був збудований храм на честь Хрещення Господнього та величезна хрещальна купіль, у якій приймали Хрещення оголошенні. В наші дні від цього храму та купелі залишилися лише руїни, які знаходяться біля сухого русла річки на території сучасної Йорданії: сам Йордан внаслідок сильного землетрусу змінив свою течію і протікає сьогодні новим руслом.