Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Духовенство і віряни трьох єпархій Української Православної Церкви звернулися до влади у зв’язку з ув’язненням намісника Києво-Печерської Лаври


25 липня митрополит Сумський і Охтирський Євлогій надіслав клопотання Президенту України Зеленському В.О. щодо зміни запобіжного заходу митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Павлу, який з 14 липня перебуває у СІЗО. Цього ж дня звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів України із закликом припинити переслідування намісника Києво-Печерської Лаври опублікувала Кременчуцька єпархія. Раніше звернення до влади у зв’язку з ув’язненням митрополита Павла направили духовенство та чернецтво Рівненської єпархії. Про це повідомляє пресслужба УПЦ з посиланням на єпархіальні пресслужби.

У своєму зверненні митрополит Сумський і Охтирський Євлогій просить Главу Української Держави взяти до уваги незадовільний стан здоров’я і вік митрополита Павла та замінити тримання під вартою в умовах камери слідчого ізолятора на інший вид запобіжного заходу, який би дозволяв надавати медичну допомогу.

«Складні побутові умови камери слідчого ізолятора, які можна було б вважати тимчасовими труднощами, фактично стають середовищем постійного тривалого перебування підозрюваного. Виникає обґрунтоване занепокоєння станом здоров’я літньої людини, яка тривалий час не може отримувати належної медичної допомоги, що відповідає характеру її захворювань», – йдеться у зверненні.

Зважаючи на фізичну недугу та хвороби митрополита Павла, які вимагають умов для його перебування поза приміщенням слідчого ізолятора, владика Євлогій просить Президента надати клопотання про зміну тримання під вартою на більш м’який запобіжний захід для намісника Лаври.