Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. У день Святої Трійці Предстоятель звершив богослужіння у Києво-Печерській Лаврі

4 червня, у день Святої Трійці, свято П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію та урочисту вечірню у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Святкове богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Бородянський Марк, духовенство Лаври та гості у священному сані.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

У своєму слові Його Блаженство звернув увагу на прагнення людини насолоджуватися красою Божественного творіння через пізнання світу. Саме це спонукає її досліджувати космос, морські глибини, пустелі, ліси тощо. Але усю цю красу вона може знайти у собі, тому що внутрішній світ людини є образом її Творця – Бога-Трійці.

Зважаючи на це, Першосвятитель наголосив на важливості для кожного берегти у собі цей образ від гріха, адже гріх нищить красу і світло образу Божого у людині і вносить в неї темряву смерті.

“Смерть – це існування без Бога. Смерть не полягає в тому, що людина йде в небуття. Просто без Бога немає життя. Бог є життя. Хто живе без Бога, хто відвернувся від життя, той помер», – зазначив Архіпастир.

За словами Блаженнішого владики, якщо людина відвертається від Бога, то вона сильно страждає, адже усі ми створені для того, щоб жити з Богом.

“Кожна людина створена для радості, і вона хоче радості, хоче утішення, хоче світла, хоче добра. Ми повинні берегти в собі цей внутрішній світ, внутрішній образ Троїчного Божества – свій розум, своє целомудріє, свою чистоту. А як це робити, навчає нас Святе Письмо”, – сказав Предстоятель.

Блаженніший Митрополит Онуфрій наголосив, що у Біблії є відповіді на всі запитання, які людину можуть хвилювати – чи в сенсі духовного, чи суспільного життя.

“Там на все є відповіді. Просто потрібно читати і намагатися жити відповідно до тих святих законів, які написані у Святому Письмі. Тоді наш внутрішній світ буде в гармонії, буде в мирі з Богом і благословення Боже перебуватиме на нас”, – сказав Першосвятитель.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Божественної літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив велику вечірню, за якою були прочитані особливі молитви святителя Василія Великого з колінопреклонінням.

Після відпусту Блаженніший архіпастир привітав вірян зі святом та побажав, щоб у нашому житті завжди упованням був Отець, прибіжищем – Син, а покровом – Дух Святий.