Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Адвокати заявили про значні порушення з боку правоохоронних органів під час ведення слідства щодо митрополита Павла

Адвокат намісника Києво-Печерської Лаври протоієрей Микита Чекман на своєму телеграм-каналі розповів про численні та значні порушення з боку правоохоронних органів під час ведення слідства щодо митрополита Павла.

За повідомленням адвоката, під час розгляду справи щодо продовження митрополиту Павлу дії домашнього арешту 29 травня стороною захисту було заявлено про численні ознаки вчинення слідчими, експертами та прокурорами кримінальних правопорушень, а саме: розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, образи почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, а також прямого обмеження прав громадян за ознаками релігійних переконань.

Зокрема, у процесуальних документах (повідомлення про підозру, клопотання про обрання та продовження запобіжного заходу, висновок експерта тощо) умисно вживалися висловлювання «Українська Православна Церква московського патріархату», «т.зв. “релігійна діяльність”», «російська православна Церква в Україні (РПЦвУ, Київська митрополія Української Православної Церкви) під омофором російської Православної Церкви».

Як зазначив протоієрей Микита Чекман, ці всі висловлювання є нічим іншим, як способом негативного забарвлення та розпалення ворожнечі щодо особи митрополита Павла як священнослужителя Української Православної Церкви, а також парафіян та Церкви в цілому.

В ході судового засідання сторона захисту клопотала про здійснення судового реагування стосовно вказаних неправомірних дій. Суд оголосив, що вказане клопотання сторони захисту буде розглянуто в нарадчій кімнаті, однак, як стало відомо після отримання судового рішення, цього зроблено не було.

Окрім того, суд не взяв до уваги медичні документи, в яких прямо зазначено, що митрополит Павло потребує постійних медичних обстежень у зв’язку із наявними серйозними хронічними захворюваннями.

Також адвокат владики намісника повідомив, що без законних на це підстав працівниками СБУ здійснюється цілодобове чергування під будинком митрополита Павла.

«Встановлюються всі особи, які відвідують митрополита Павла. Надалі цих осіб викликають на допит як свідків та зобов’язують утриматися від спілкування. Таким чином, не лише на митрополита Павла здійснюється психологічний тиск, але і на його оточення», – написав правозахисник.

Підсумовуючи вказані факти, протоієрей Микита Чекман висловив упевненість, що справжньою метою кримінального провадження проти митрополита Павла є усунення його від виконання функцій намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.