Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Блаженнійший Митрополит Онуфрій: Люди грішать з двох причин: зі слабкості або ж через неправильне розуміння Бога

28 травня, у Неділю 7-му після Пасхи, святих отців І Вселенського Собору, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Недільне богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.
Предстоятелю співслужили ректор Київських духовних шкіл архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Івано-Франківський і Коломийський Никита, духовенство обителі та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до вірян зі словом проповіді.

У своїй проповіді в неділю святих отців І Вселенського Собору Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про те, чому важливо зберігати правильне розуміння Бога і чистоту Православної віри.

Першосвятитель пояснив, що люди грішать з двох причин. Одна з них — слабкість, а інша — неправильне розуміння Бога.

«Свята Церква сьогодні згадує святих отців Першого Вселенського Собору, які захищали чистоту Святої Православної віри, непошкодженість віри, — зазначив він. — Віра — це путівник до Неба, до спасіння. Якщо путівник буде давати неправильні вказівки, то людина ніколи не досягне своєї мети. Тому святі отці намагалися зберегти чистим і непошкодженим цей путівник».

По слову Архіпастиря, відстоювання чистоти віри на Вселенських Соборах звершувалися задля захисту віруючих від тих гріхів, які вчиняються через незнання, через неправильне розуміння Бога.

«Ми сьогодні вшановуємо молитовно святих отців Першого Вселенського Собору і молимося, щоб вони просили Бога дати нам розум, силу, мужність, щоб ми захищали і берегли чистоту Святої Православної віри — цей путівник до Неба. Було ще багато Вселенських Соборів — всього їх було сім, ними була відображена чистота Святої Православної віри», — сказав Блаженніший владика.

Предстоятель побажав, щоб кожен намагався глибоко пізнати свою віру, те, Хто є Бог, чого Він хоче від людини і ким ми є самі.

«Це дуже важливо знати для людини, — наголосив він. — Якщо вона це розуміє, то багато з тих перешкод, які зустрічає в житті, проходить безболісно. Кожна людина створена для спасіння, її душа хоче бути з Богом і хоче бути спасенною. Якщо ми будемо так жити і так трудитися, то в нас є велика надія на те, що коли ми закінчимо своє земне життя, ми успадкуємо те Царство, заради якого Господь створив людину, яке Господь повернув людині після Свого Воскресіння, Царство, яке називається Небесним Царством, у Христі Іісусі, Господі нашому».

На сугубій єктенії піднесли до Господа особливі прохання про мир на українській землі і позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Херувимської пісні Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив ієрейську хіротонію. Священником став студент ІІ курсу магістратури Київської духовної академії диякон Даниїл Мартинов.

Після запричасного вірша архієпископ Білогородський Сильвестр зачитав Звернення Синоду УПЦ з нагоди тридцять першої річниці Харківського Архієрейського Собору та першої річниці Собору Української Православної Церкви, що відбувся у місті Києві.

Виголосивши відпуст, Предстоятель привітав паству з неділею та побажав, щоб Господь благословив миром українську землю.