Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Предстоятель Православної Церкви Чеських земель і Словаччини висловив підтримку Українській Православній Церкві


Предстоятель Православної Церкви Чеських земель і Словаччини Блаженніший Митрополит Ростислав висловив підтримку Українській Православній Церкві.

Звернення Предстоятеля Православної Церкви Чеських земель і Словаччини у зв’язку із гонінням на Українську Православну Церкву

У дні п’ятої седмиці цьогорічного Великого посту, коли досягається кульмінація духовної потуги православних християн, кульмінація несправедливих і невибачених утисків Української Православної Церкви з боку української державної влади. Це переслідування, яке триває вже кілька десятиліть і має на меті замінити канонічну Церкву розкольницькими структурами, значно посилилося після початку військового конфлікту між Україною та Росією, а останніми днями набуло характеру спроби ліквідувати.

Українська Православна Церква на чолі з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм завжди заявами декларувала і доводила свою аполітичність і національний характер. Незважаючи на це, вона залишалася об’єктом незліченних нападок і спроб її дискредитувати. Кампанія ненависті проти представників і вірян Української Православної Церкви завершилася цими днями наказом про вихід чернечої братії Києво-Печерської лаври з обителі.

Якось апостол Яків запитав своїх сучасників: «Чи з одного джерела тече солодка і гірка вода?» Чи може фігове дерево родити оливи, а виноградна лоза — фіги?» (Ів. 3, 11). Стосовно дій, які систематично вчиняє держава проти Української Православної Церкви, доречним є запитання: «Чи є залякування і переслідування, обмеження релігійних свобод у вільному демократичному суспільстві порушенням громадянського права?

Сучасна Голгофа Української Православної Церкви – переслідування її духовенства та знущання над вірними – не буде забута ні Богом, ні історією. Людські слова підтримки та участі з боку Православних Церков-сестер не можуть усунути всієї шкоди, кривд і ран, завданих досі. Тому я звертаюся до Бога зі словами молитви з анафори св. Василій Великий: «Пом’яни, Господи, мирських властей і всіх можновладців. Дай їм безпечний і тривалий спокій. Зроби так, щоб вони добре думали про Твою Церкву і весь Твій народ, щоб під їхнім задоволеним правлінням ми могли жити тихим і мирним життям у всій побожності та святості!»

РОСТИСЛАВ

Архієпископ Пряшівський, Митрополит Чеських земель і Словаччини