Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ПОЧАЇВ. Намісник Лаври прокоментував неправдивий сюжет у ЗМІ про обитель (відео)


30 січня на «Радіо Свобода» вийшов сюжет у рамках антицерковної кампанії, яка вже декілька місяців проводиться проти Свято-Успенської Почаївської Лаври. Сюжет був сповнений претензій, звинувачень та дуже сумнівних фактів, які журналісти нібито дізнавалися у жителів Почаєва. Намісник обителі митрополит Почаївський Володимир відповів на неправдиві звинувачення, які розповсюдили журналісти «Радіо Свобода». Публікуємо коментар владики редакції «Дозор на «Першому козацькому»».

«Автори «Радіо Свобода» говорять неправду, що нібито люди, хоч і є прихожанами нашої Православної Церкви, а до церкви не ходять… Вони постаралися зняти територію безлюдну — якраз в такі моменти, коли люди або були на обіді, або були в храмі… Це не так. Люди в храм ходять. Слава Богу!», — зазначив митрополит Володимир.

Він розповів, що в робочі дні більше людей молиться на ранній Літургії, а в суботу на всенічній та недільних богослужіннях завжди повні храми, у чому можна переконатися з фото і відео.

«Прихожани давно розібралися, правильно відповіли своїй совісті і до нашої Церкви ходять. До важливих справ, а тим більше до такої, від якої залежить Вічне спасіння, глибоко віруючі православні християни відповідально відносяться», — додав владика.

Намісник монастиря також звернув увагу на закиди щодо Преображенського собору і наголосив, що він збудований законно, згідно з відповідними вимогами, що підтверджується усіма необхідними документами, для слави Божої та зручності парафіян.

«Проєктували кваліфіковані спеціалісти і на все є документи і відповідні дозволи. І наші сучасники мали б радіти нашим успіхам, тому що все, що робиться — робиться для Слави Божої, зручності прихожан, слави нашої обителі, яка прикрашає українську землю, возвеличує, поповнює історію нашого славного монастиря», — сказав він.

Його Вископреосвященство нагадав, що невдовзі Церква святкуватиме 800-річчя від заснування Почаївського монастиря православними монахами.

«Ми є законними наступниками…», — зазначив владика і нагадав, що за радянських часів церковне майно було конфісковано, яке, попри обіцянки, сучасна влада так і не повернула у власність Церкві.

Щодо ситуації з подальшою долею монастиря митрополит Володимир сказав: «Як Бог дасть, так і буде! Скільки цього життя… найголовніше: правильно жити, Богу угодити і щоб у цей спокусливий, лукавий час, час випробувань, щоб не відпасти від законної, Христової канонічної Церкви.

Ми одне знаємо і про це потрібно пам’ятати, що Євангеліє попереджає – тих, хто спасається, мало. І в останні часи багато спокусяться, не вистоять у випробуваннях. Неправди і зла, на превеликий жаль, на землі дуже багато. Люди приймають його, з ним живуть і не хочуть зрозуміти, що це не приводить до Бога і в результаті вічне спасіння не здобудеш. Ми маємо пам’ятати і знати, що наша Христова Церква є канонічна, у ній діє благодать Святого Духа, наші архієреї мають апостольську спадковість, ними рукоположені священники є законним священством, а тому таїнства звершуються, люди обновляються, очищаються і ті, які хочуть спастися, мають можливість спасатися».