Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. У Неділю про Страшний суд Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі


19 лютого, у Неділю м’ясопусну, про Страшний суд, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.
Предстоятелю співслужили намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Золотоніський Іоанн, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі.

Після читання святкового зачала Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після сугубої єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив дияконську хіротонію Владислава Трембанчука. Він служитиме у монастирі на честь Різдва Божої Матері у Церковщині.

Після відпусту Предстоятель привітав вірян з неділею, побажав пастві на суді Господньому стояти по праву руку від Христа поміж праведників, а українській землі – Божого благословення миром.