18 вересня у селі Хорів на Рівненщині прихильники “ПЦУ” під приводом молитви намагалися захопити Петро-Павлівську церкву. Рейдерські дії спинили правоохоронці, храм опечатали. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії.
Як розповіли очевидці, конфлікт розпочався о 14.00, коли під приводом молитви за Україну, яку громада “ПЦУ” анонсувала в інтернеті, почали на територію церкви сходитись люди.
«Ми молились на акафісті, представники ПЦУ спочатку стали зносити столи, а далі почали заходити чоловіки і молоді хлопці, яких ми не знаємо», – розповіла Ірина Шабатіна, прихожанка парафії.
Віряни УПЦ зробили спробу не пустити чоловіків на територію церкви, але не змогли протистояти силовому натиску. Релігійна громада УПЦ викликала поліцію, яка за словами селян, дуже довго їхала.
«Поки служили акафіст, громада ПЦУ співала піснеспіви, не церковні. Згодом ми помітили, що спів лише прикриття, а в цей час їх чоловіки болгаркою різали грати на вікнах», – коментує парафіянка Валентина Бізюк.
Коли приїхали правоохоронці, вона ледь проштовхнулися між натовпом прибічників “ПЦУ”, які сперечалися, лаялися і поводилися агресивно. Поліцейські стали біля вікон, де вже були порізані грати, і не давали продовжувати далі нищити церковне майно.
«Як поліція приїхала, то ломи і болгарки громада ПЦУ перекинули через огорожу. Я переконаний, що на молитву вони сьогодні не мали збиратись, а цілеспрямовано прийшли на захват. План, очевидно, готували не один тиждень», – зазначив протоієрей Олександр Максим‘юк, благочинний Острозького благочиння.
Під наглядом правоохоронців відбулися перемовини, у результаті довгих обговорень, церкву опечатали. Навісили по два замки на кожну церковну будівлю. Домовились, що громада “ПЦУ” більше не буде чинити наругу над святинею до вирішення справи у юридичній площині.
У Володимир-Волинському духовному училищі Української Православної Церкви розпочався прийом документів на 2025/2026 навчальний рік. Про це повідомляє єпархія. Володимир-Волинське духовне училище здійснює підготовку кандидатів для пастирського служіння, місіонерів і регентів-псаломщиків церковного хору. Навчання здійснюється згідно з Церковним освітнім стандартом середньої духовної освіти. Вступників запрошують наступні підрозділи училища: Богословський факультет. Підрозділ готує фахівців у галузі православного… Подробней…
Одеська духовна семінарія Української Православної Церкви розпочала прийом документів на денне і заочне навчання у прийдешньому навчальному році. Навчальний заклад готує священнослужителів, регентів, іконописців і майстрів церковного шиття. Тривалість навчання становить чотири роки. Випускники ОДС одержують диплом бакалавра богослов’я з можливістю служити або продовжити навчання. Семінарія розташована біля Успенського чоловічого монастиря, на березі Чорного моря…. Подробней…
Полтавська місіонерська духовна семінарія запрошує на навчання на 2025–2026 навчальний рік. Про це повідомляє пресслужба ПМДС. Полтавська місіонерська духовна семінарія є вищим духовним навчальним закладом Української Православної Церкви, який здійснює підготовку кандидатів для пастирського служіння, іконописців і регентів-псаломщиків церковного хору згідно з Церковним освітнім стандартом базової вищої духовної освіти. Вступників запрошують наступні підрозділи ПМДС: Богословсько-місіонерський… Подробней…
У зв’язку з посиленням обстрілів прикордонних територій Сумської області, зокрема населених пунктів Краснопільської та Юнаківської громад, де зафіксовано значні руйнування цивільної інфраструктури, голова Центру реабілітації воїнів та мирних громадян Сумської єпархії УПЦ протоієрей Олександр Петренко організовує безкоштовну евакуацію жителів із цих небезпечних зон. Всіх, хто потребує допомоги в евакуації, просимо звертатися за телефоном: 095 511… Подробней…
18 березня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Київська духовна академія і семінарія проведе ХIV щорічну студентську конференцію «Студентська наука в духовній школі». Про це повідомляє сайт КДАіС. У 2025 р. Київським духовним школам виповнюється 410 років. Самобутня київська богословська освітня традиція бере початок від 1615 р., коли у Києві на Подолі… Подробней…