Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЧЕРНІВЦІ. Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив престольне свято Аннинського монастиря на Буковині


14 серпня, у Неділю 9-ту після П’ятидесятниці, свято Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього та день пам’яті святих мучеників Маккавеїв, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Аннинському жіночому монастирі, що у містечку Вашківці Вижницького району Чернівецької області.

Нижній храм центрального собору монастиря на Анниній горі освячений на честь святих мучеників Маккавеїв.

Перед богослужінням віряни зустрічали свого архіпастиря біля храму та просили архіпастирського благословення.

Предстоятелю співслужили голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Конотопський і Глухівський Роман, архієпископ Шепетівський і Славутський Євсевій, єпископ Хотинський Веніамін, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Герцаївський Силуан, єпископ Новоселицький Клеопа, духовенство єпархії та гості у священному сані.

За богослужінням молилась настоятелька обителі ігуменя Августа (Верешко) зі сестрами монастиря та численні віряни.

На сугубій єктенії помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Літургії Блаженніший владика звершив освячення меду і трав. Вірян окропили святою водою. Предстоятель привітав паству зі святом та благословив усіх.