Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

МОГИЛЬОВ-ПОДІЛЬСКИЙ. У Мурованих Курилівцях повідомили про бездію поліції після погрому в храмі


Після нападу на храм Різдва Пресвятої Богородиці у Мурованих Курилівцях місцева поліція не поспішала заарештовувати нападників і не хотіла порушувати кримінальну справу.

Стали відомі подробиці нападу на храм Різдва Пресвятої Богородиці у Мурованих Курилівцях (Могилів-Подільська єпархія) 12 липня 2022 року, про них розповіли парафіяни на своїй сторінці у Facebook.

Коли 12 липня після богослужіння та обіду до трапезної увірвалися невідомі, парафіяни і священники викликали поліцію. Інцидент стався близько 15.00. Наряд поліції прибув швидко, проте правоохоронці не поспішали ані затримувати нападників, ані опитувати свідків, зазначили у повідомленні. Радикалам дозволили піти і затримали їх лише після того, як вони вступили в конфлікт із місцевими жителями. Двоє з них виявились військовослужбовцями.

Поліцейські також відмовлялися опитувати парафіянок храму – свідків нападу, заявивши, що свідчення можна знімати лише у відділенні поліції і жінки мають їхати з ними до міста.

Три години чекали «жінки, які прийшли до церкви ще з самого ранку, щоб встигнути приготувати святкову трапезу, побути на богослужінні, а потім ще й помити посуд і попробирати. Вони були дуже налякані, приймали заспокійливі, в деяких жінок виникли серцеві проблеми, підвищився тиск», – розповіли парафіяни.

Ситуація змінилася лише після приїзду слідчого Анатолія Козубського з Могилів-Подільського відділу поліції, розповіли у повідомленні. «Завдяки його рішучим професійним діям ми побачили злагодженість та справжній професіоналізм у діях правоохоронних органів», – похвалили слідчого очевидці події.

Парафіяни храму Різдва Пресвятої Богородиці сподіваються на об’єктивне розслідування, внаслідок якого особи, що вчинили злочин, понесуть покарання відповідно до законодавства України.

У своїй проповіді 17 липня настоятель храму протоієрей Василій Балан згадав витівку радикалів. Він повідомив, що йому телефонують воєначальники, зокрема з Києва, і пропонують забрати заяву, бо «у командирів будуть неприємності». Проте, на думку батюшки, «всі ті, хто носить військовий одяг та форму силових структур, передусім мають неухильно дотримуватись Конституції України і законів України та стояти на захисті прав людини, у тому числі права на свободу віросповідання, а не творити беззаконні. дії, прикриваючись своєю формою».

СПЖ

Фото: Facebook-сторінка храму Різдва Пресвятої Богородиці