Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ. У Гостомелі релігійна громада Української Православної Церкви рішуче відкинула спроби перевести її в розкол


У Гостомелі активісти «ПЦУ» спільно з представниками місцевої влади провели збори територіальної громади міста з метою перевести Покровський храм УПЦ в юрисдикцію «ПЦУ». Натомість релігійна громада храму зберігає вірність Українській Православній Церкві під омофором Блаженнішого Митрополита Онуфрія.
На зборах, які влаштували прихильники «ПЦУ» в міському будинку культури, рішення стосовно юрисдикційного підпорядкування Покровської церкви приймали представники територіальної громади міста, а не релігійної громади храму.

На це незаконне зібрання прибув голова юридичного відділу Бориспільської єпархії протоієрей Олексій Носенко, який попередив, що відповідно до Закону України долю храму має право вирішувати лише релігійна громада.

«Релігійна громада – це люди, які сповідаються, причащаються, знаходяться у канонічному послусі настоятелю, – вони вирішують долю церкви», – зазначив отець Олексій.

Попри це, на зборах територіальної громади люди, які не мають відношення до Покровської церкви, вирішили проголосували за переведення храму до «ПЦУ».

Раніше парафіяни Покровського храму проводили збори релігійної громади, на яких була одноголосно засвідчена вірність Українській Православній Церкві під омофором Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

Свій вибір прихожани Покровської церкви підтвердили і 5 липня, зібравшись під час незаконних зборів територіальної громади на молитву біля стін свого храму.