Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ. Предстоятель УПЦ звершив заупокійне богослужіння та Літургію у Бородянці


17 липня, у Неділю 5-ту після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі на честь Архістратига Михаїла у Бородянці.

Прибувши у селище, Блаженніший владика звершив літію на місцевому цвинтарі за мирними мешканцями, які загинули у Бородянці під час нападу російських військ та окупації.

Від благодійного фонду Предстоятеля “Мир вам” у Бородянку було доставлено гуманітарну допомогу: будматеріали для відновлення будинків, харчі та інші предмети першої необхідності.

За Літургією Предстоятелю співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Бородянський Марк, духовенство храму та гості у священному сані.

На малому вході Блаженніший Митрополит Онуфрій відзначив богослужбовими нагородами духовенство Бородянського благочиння Київської єпархії.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до вірян зі словом проповіді.

За богослужінням помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь напоумив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Також піднесли заупокійну молитву за загиблими під час війни.

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив дияконську хіротонію Павла Пастушенка, який служитиме у Петро-Павлівському храмі на Нивках.

Після відпусту архіпастир привітав вірян з недільним днем та побажав, щоб Господь зміцнив сили тих, хто вижив, та упокоїв душі загиблих мешканців Бородянки. Предстоятель подякував настоятелю храму отцю Віктору, який залишався з паствою у найважчі часи окупації. Протоієрей Віктор виголосив подячне слово Блаженнішому владиці.