Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КАМʼЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСКИЙ. Прибічники ПЦУ захопили храм УПЦ у селі Почапинці

29 червня у селі Почапинці Кам’янець-Подільського району активісти «ПЦУ» вчинили рейдерське захоплення храму Введенського храму УПЦ.

Незважаючи на те, що прихильників «ПЦУ» працівники поліції попереджували про незаконність рейдерських дій, в обідній час вони вдерлися на територію храму, спиляли замки болгаркою і оголосили, що відтепер храм їхній.

Раніше у Почапинцях були проведені т. зв. збори, на яких відбулося голосування про переведення Введенської церкви у «ПЦУ». Втім, дане зібрання було зборами територіальної громади села, а не релігійної громади храму, а тому проведення голосування стосовно юрисдикції храму є незаконним.

Організовували такі незаконні дії староста села Почапинці Загородний Віталій Євгенович та «священник ПЦУ» із села Зарічанка.

«Не маючи ніяких документів, порушники закону пояснюють свої дії рішенням голови Хмельницької ОВА “Про зміну юрисдикції релігійної громади”», – йдеться у повідомленні.

Слід зазначити, що голова Хмельницької ОВА С. Гамалій неодноразово відзначався брутальним порушенням законодавства у сфері державно-церковних відносин. За його сприяння було вчинено низку рейдерських захоплень храмів УПЦ на Хмельниччині, яким передувала фальсифікація установчих документів релігійних громад. При «переведенні» храмів активісти «ПЦУ» застосовували фізичну силу відносно священників та мирян Української Православної Церкви.