Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

БОРИСПІЛЬ. Керуючий справами УПЦ закликав посилити молитви у Петрів піст (+відео)


18 червня Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній звернувся до духовенства, чернецтва та всіх вірних чад Бориспільської єпархії Української Православної Церкви з нагоди початку посту на честь свв. первоверховних апп.Петра і Павла. У своєму зверненні владика закликав до особливого утримання та молитви. Про це повідомляє прес-служба Бориспільської єпархії.

“Цього року Петрів піст розпочинається в складних умовах. Майже чотири місяці наша Батьківщина охоплена полум’ям війни. Ми не перестаємо скорбіти від того, що гинуть воїни на фронті. Глибоким болем відгукується в серці смерть кожного безвинно убієнного мирного жителя. Важко спостерігати за руйнівними наслідками бойових дій, особливо коли це стосується храмів та монастирів. Нажаль, ця біда не оминула Бориспільську єпархію, в якій три храми знищені повністю і ще чотири зазнали руйнувань різного ступеня тяжкості. Але не зважаючи на всі труднощі воєнного часу, наші храми та монастирі продовжують надавати всебічну допомогу тим, хто цього потребує. Серед справжніх патріотів, які мужньо боронять рідну землю на передовій, є багато чад Бориспільської єпархії. Всі ми відчуваємо особливу відповідальність бути об’єднаними навколо важливої мети – відстояти суверенітет і цілісність Української Держави”, – зазначив митрополит Антоній.

Він підкреслив, що водночас останнім часом активізувались певні сили, яким, очевидно, не потрібна єдність українського народу в такий кризовий історичний момент.

“Займаючись відверто деструктивною діяльністю, ці сили систематично розпалюють релігійну ворожнечу в нашому суспільстві. Як наслідок, вже мають місце численні випадки силового захоплення храмів Української Православної Церкви, з приниженням та навіть побиттям віруючих. На священнослужителів, особливо настоятелів храмів, звершується безпрецедентний в новітній історії тиск з метою переводу парафій до новоствореної так званої Православної Церкви України. Нажаль, майже за всіма випадками релігійного протистояння стоять органи місцевого самоврядування. Дійшло до того, що деякими такими органами були ухвалені абсолютно незаконні рішення про заборону діяльності нашої Церкви в межах тих чи інших територіальних громад. Ми неодноразово звертались до представників влади та до силових структур щодо порушення конституційних прав віруючих громадян України. Але ці звернення не були почуті. Навпаки, деякі посадові особи підступно, вдаючись до відвертої неправди, почали сіяти ворожнечу серед людей та створювати конфліктні ситуації на парафіях Бориспільської єпархії. Прикро, що в той час, коли наші віряни, відгукнувшись на заклик своєї Батьківщини, пішли на фронт боронити її цілісність, місцеві можновладці, які, в переважній більшості, не належать до Православної Церкви, своїми діями та постановами безжально нищать цю цілісність, забороняючи батькам, дружинам та дітям наших захисників вільно молитися у своїх храмах”.

Його Високопреосвященство закликав до посилених молитов та утримання.

“Дорогі брати і сестри! Церква Христова переживає важкі часи не вперше у своїй історії. І раніше були дуже суворі випробування. Але жодне з них не змогло знищити Святу Церкву, бо во главі Церкви завжди стояв і стоїть Сам Господь наш і Спаситель Іісус Христос. Це проста і дуже важлива істина. Якщо нас не чує наша влада, яка мала б захищати наші законні права, нам, православним віруючим, не можна забувати, що вся наша надія – на Всесильного Бога. Тому закликаю вас, дорогі пастирі, чернецтво та всі вірні чада Бориспільської єпархії, провести Апостольський піст в особливому утриманні та молитві, щоб Сила Господня вразумила всіх тих, хто закриває наші храми та ухвалює антицерковні рішення. Благословляю духовенству, чернецтву, особливо вдовам та всім чадам Бориспільської єпархії перші три дні Петрова посту вкушати лише хліб і воду. Так само слід проводити середи і п’ятниці до кінця посту. Також благословляється в день прочитувати по одній кафізмі з Псалтирі з трьома земними поклонами за мир в Україні, а служіння Божественних літургій завершувати читанням колінопреклонної молитви, що додається.

Постараємось достойно провести Петрів піст. Нехай Господь укріпить наші сили та прийме наш молитовний труд. Сила Божа все переможе! Віримо, бо з нами Бог!”, – сказав він.