Як повідомлялося, у ніч з 10 на 11 квітня згорів храм на честь Почаївської ікони Пресвятої Богородиці у селі Верхня Яблунька Турківського району Львівської області. Причину виникнення займання встановлюють правоохоронні органи. У Львівській єпархії УПЦ опублікували повідомлення щодо ситуації навколо парафії й зокрема, розповіли про події, які передували пожежі та зрив недільного богослужіння представникам інших конфесій.
Зазначається, що невеличкий дерев’яний храм на честь Почаївської ікони Божої Матері був освячений 5 серпня 2021 року. Кількість парафіян складає близько 40 осіб.
«Храм був побудований на приватній ділянці землі за бажанням власника. Тому будівництво не погоджувалося з владою. Від початку відкритої агресії військ Російської Федерації на території України богослужіння в даному храмі не проводилися», — йдеться у повідомленні.
На прохання парафіян, які бажали взяти участь у Таїнствах сповіді та Причастя, благочинний Турківського р-ну протоієрей Ілля Уруський 10 квітня звершував Божественну літургію.
«Під час богослужіння, коли виголошували Символ віри, до храму зайшли представники влади у супроводі священиків та парафіян громад УГКЦ та ПЦУ. В ультимативній формі настоятелю було запропоновано припинити богослужіння і його грубо витягли з храму на вулицю. Храм було наказано закрити. Після перемовин зі священниками УГКЦ та ПЦУ настоятелю було дозволено взяти з храму антимінс і святині.
Парафіянам, присутнім на Літургії в храмі з боку представників громад УГКЦ та ПЦУ поступали погрози. Їм була висунута вимога: якщо в найближчу неділю вони не з’являться на богослужінні в одній з цих двох конфесій, до них будуть застосовані певні міри, бо відомі всі вони та адреси їх проживання», — розповіли в єпархіальній прес-службі.
Цього ж дня парафіяни храму УПЦ намагалися подати скарги на дії влади та представників УГКЦ і «ПЦУ» в правоохоронні органи та СБУ, проте їхні заяви не прийняли, у порушенні справ їм було відмовлено.
«О 22:00 год того ж дня на квартиру протоієрея Іллі Уруського в м. Дрогобичі прийшли співробітники УСБУ і запросили його на бесіду. На голову священнику наділи мішок і в автомобілі відвезли його в м. Львів, як це з’ясувалося пізніше. Мішок зняли в приміщенні і протримали цілу ніч. Зранку 11 квітня почали допит. Випитували про все священницьке служіння отця Іллі від семінарських років, хотіли підключати його до детектора брехні. Висували різні звинувачення, самим кричущим було те, що його звинуватили в участі в підпалі храму на честь Почаївсьської ікони Божої Матері у селі Верхня Яблунька, про що отець дізнався від них. На що отець Ілля відповів: «Як я міг таке зробити, я ж цілу ніч провів тут у вас». О 16:00 год. отцю Іллі на голову знову наділи мішок і відвезли на автостанцію, звідки він добрався додому автобусом», — йдеться у повідомленні Львівської єпархії.
У ніч з 10 на 11 квітня храм на честь Почаївської ікони Пресвятої Богородиці згорів.
«Вогнем знищено покриття на площі 90 кв.м, стіни на площі 35 кв.м, церковний інвентар, пошкоджено стіни на площі 45 кв.м. Врятовано частину стін – 50 кв.м», — зазначається.
Протоієрей Ілля Уруський також служив в храмі св. Архистратига Михаїла в с. Шандровець. 11 квітня в єпархіальне управління Львівської єпархії УПЦ прийшло повідомлення, що цей храм також опечатали представники влади та правоохоронних органів.
У зв’язку з посиленням обстрілів прикордонних територій Сумської області, зокрема населених пунктів Краснопільської та Юнаківської громад, де зафіксовано значні руйнування цивільної інфраструктури, голова Центру реабілітації воїнів та мирних громадян Сумської єпархії УПЦ протоієрей Олександр Петренко організовує безкоштовну евакуацію жителів із цих небезпечних зон. Всіх, хто потребує допомоги в евакуації, просимо звертатися за телефоном: 095 511… Подробней…
18 березня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Київська духовна академія і семінарія проведе ХIV щорічну студентську конференцію «Студентська наука в духовній школі». Про це повідомляє сайт КДАіС. У 2025 р. Київським духовним школам виповнюється 410 років. Самобутня київська богословська освітня традиція бере початок від 1615 р., коли у Києві на Подолі… Подробней…
11 січня у храмовому комплексі на честь ікони Божої Матері «Скоропослушниця» Києва відбудеться конференція для працівників недільних шкіл та молодіжних груп. Організатори запрошують до участі священнослужителів та вірян, які працюють з дітьми та молоддю в єпархіях Української Православної Церкви. Зазначається, що мета конференції поділитися наробками у сфері роботи недільних шкіл та «молодіжок» та об’єднати провідних… Подробней…
Синодальний відділ з соціально-гуманітарних питань УПЦ відкриває традиційний збір коштів для придбання дитячих подарунків до Дня святителя Миколая. Метою благодійної акції є підтримка дітей з родин переселенців, сиріт, малозабезпечених, багатодітних сімей, дітей з інвалідністю. Про це повідомляє Соціальний відділ УПЦ. «Давайте спільними зусиллями подаруємо незабутнє свято всім дітям, які з нетерпінням чекають від святого Миколая… Подробней…
10 жовтня внаслідок удару російських військ по селу Черкаська-Лозова Харківського району постраждали священнослужитель Української Православної Церкви ієрей Миколай Суменко та члени його родини. Наразі триває збір допомоги для постраждалої сім’ї священника. Як повідомив у своєму Telegram-каналі начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, у результаті обстрілу було пошкоджено будинки у приватному секторі села Черкаська-Лозова. Серед… Подробней…