Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ. У селі Мизове на Волині освячено новий храм, збудований замість захопленого “ПЦУ”


13 листопада митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир звершив чин освячення храму на честь Різдва Божої Матері, який збудували замість захопленого в селі Мизове Старовижівського району Волинської області за дев’ять місяців. Про це повідомляє прес-служба Володимир-Волинської єпархії.

Після освячення престолу і храму, митрополит Володимир у співслужінні духовенства єпархії звершив Божественну літургію.

Після завершення богослужіння владика привітав парафіян і настоятеля храму протоієрея Анатолія Мацелика з важливою в житті села подією – освяченням новозбудованого храму.

Меценати та парафіяни, які брали активну участь в будівництві, були відзначені церковними нагородами.

Нагадаємо, 31 січня 2019 року в селі Мизове Старовижівського району відбулися збори місцевих жителів за участю голови об’єднаної територіальної громади Семенюка В. І., на яких ініціювали голосування про перехід місцевої релігійної громади УПЦ в “ПЦУ”. Постійні парафіяни та настоятель храму відмовилися брати участь у голосуванні, оскільки воно не відповідало законодавству України та бажанню віруючих людей. Після проведених зборів, місцеві «активісти» з погрозами забрали у настоятеля ключі від храму, який є власністю релігійної громади. 19 лютого настоятель храму протоієрей Анатолій Мацелик звернувся до відділення Нацполіції із заявою про перешкоджання проведенню богослужінь та незаконне блокування храму місцевими жителями. 26 лютого з поліції надійшло повідомлення про відмову у внесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Настоятель храму оскаржив у суді незаконні дії начальника Старовижівського відділення поліції про відмову у внесенні відомостей до ЄРДР. 7 березня 2019 року суд задовольнив скаргу протоієрея Анатолія Мацелика, після чого настоятелю храму канонічної Церкви повернули ключі від церкви. Проте пізніше активістам “ПЦУ” все ж вдалося відібрати у релігійної громади УПЦ храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці. 5 січня 2020 року митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир освятив фундамент нового храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці.