Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Відбулася Х Всеукраїнська конференція керівників єпархіальних відділів УПЦ у справах сім’ї

29 вересня 2021 року більше 50-ти кліриків УПЦ з різних кінців країни та студенти Київської духовної академії і семінарії зібралися на Х Всеукраїнську конференцію керівників єпархіальних відділів УПЦ у справах сім’ї. Форум пройшов в актовій залі Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє сайт foma.in.ua.

Відкрив конференцію голова Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї митрополит Луганський і Алчевський Пантелеімон.

«Захист цінностей християнської сім’ї є одним з пріоритетних напрямків діяльності як Церкви, так і держави, оскільки в сім’ї росте наше майбутнє. І який стан буде сьогодні у сімей, таким – щасливим або нещасним – буде наше майбутнє», – зазначив владика Пантелеімон. Саме нехтування нормами християнського життя, прагнення до особистого прибутку і задоволення своїх потреб коштом інших є причиною того, що сім’я втратила свою цінність як встановленого Богом інституту, вважає він. Наслідки цього – розлучення, аборти, насильство в сім’ях, сурогатне материнство і ін.

Владика наголосив на важливості підготовки молодят до Таїнства Вінчання. «Сьогодні на нас лежить відповідальність не за кількість шлюбів, а за їх якість», – сказав митрополит.

Потім виступив керівник Синодального відділу УПЦ у справах молоді архієпископ Обухівський Іона. Як на одну з кричущих проблем він вказав на розлучення, яких чимало як в світському, так і в церковному середовищі. Та й в тих сім’ях, що не розпалися, відносини між подружжям бувають далеко не ідеальними. Причому справжні трагедії можуть ховатися за зовнішньою красою. «Ми, священнослужителі, часто стикаємося з явищем, коли сім’я зовні благополучна, але якщо подружжя звертаються до нас і ми починаємо вникати в життя, яким ці люди живуть, то бачимо, який жах відбувається у взаєминах між членами родини», – поділився владика Іона .

Глобальну проблему Церква не вирішить, але кожен священик може допомогти «перезавантажити відносини» хоча б кільком сім’ям, вважає архієпископ.

Далі було зачитано вітання ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра. Владика нагадав про сенс поняття «сім’я». «Сім’я – це союз любові чоловіка і жінки, і саме завдяки цьому союзу в світ приходить нове життя. Це мала Церква, де кожен допомагає один одному досягти Царства Небесного», – зазначив архієрей. Тільки таке трактування ми знаходимо в Святому Письмі і у святих отців. «”Залишить чоловік батька свого і матір свою і пристане до своєї жінки, і будуть [два] одна плоть”  (Бут. 2:24), – ці слова можна вважати основою для богословського вчення про сім’ю і шлюб», – нагадав ректор КДАіС .

«Величезну роль у вихованні молодого покоління відіграє духовний розвиток і Церква, – упевнений керівник міжфракційного об’єднання у Верховній Раді України “За сімейні цінності і здоровий спосіб життя” Артем Дмитрук, який займається допомогою реабілітаційним центрам для борються з залежностями. – Я знаю багатьох людей, які почули Господа і встали на правильний шлях. Тому потрібно завжди намагатися донести Слово Боже, достукатися до тих, що заблукали».

«Історія нас вчить, що суспільство без Бога приречене на погибель ще в цьому світі. Тільки здорове духовно суспільство може бути сильним, процвітаючим і перспективним», – упевнений депутат.

Далі керівник «сімейного» відділу Дніпропетровської єпархії протоієрей Андрій Пінчук розповів про досвід створення Центру реабілітації, фізичної терапії та інклюзивного навчання імені праведного Іоанна Кронштадського «Іоанна центр». Сьогодні в центрі проводять реабілітацію для дітей з генетичними патологіями розвитку, захворюваннями центральної нервової системи, опорно-рухового апарату, ендокринної системи та ін. (Всього надають допомогу при 12-ти різних хворобах). Також організовані творчі майстер-класи (в тому числі для профорієнтації дітей), де разом займаються і здорові діти, і підопічні центру.

Керівник відділу у справах сім’ї Львівської єпархії протоієрей Михайло Коник присвятив свою доповідь темі повторних шлюбів.

Зокрема, він наголосив на неприпустимості вживання терміна «розвінчання», а також нагадав про умови, коли Церква визнає шлюб таким, що втратив канонічну силу (недійсним) і допускає людину до повторного вінчання (всього допустимо вінчатися не більше трьох разів). Детальніше про це можна прочитати в документі «Про канонічні аспекти церковного шлюбу», прийнятому Архієрейським Собором в 2017 році.

Голова «сімейного» відділу Херсонської єпархії протоієрей Іоанн Гордієнко поділився досвідом того, як виховувати правильне ставлення до сім’ї та шлюбу з дитинства. Минулої весни вже в четвертий раз в Херсоні пройшов Відкритий міський конкурс творчих проектів «Один раз на все життя». Священик розповів, як вдалося об’єднати зусилля єпархіального відділу, бібліотек та управління освіти міськради так, щоб школярі самі розповідали про традиційні сімейні цінності через свої малюнки, фотографії, твори і навіть соціальні відеоролики і зразки друкованої реклами.

Крім того, в «продовження» конкурсу Церква організувала церемонію нагородження чоловіків жінок, які отримали звання «Мати-героїня». Завдяки цій акції діти бачать наочні приклади красивих, гідних багатодітних сімей, зазначив священик. Сімейні фотопортрети таких подружжя і їхніх дітей у відділі планують використовувати для соціальної реклами.

На завершення глава відділу у справах сім’ї Харківської єпархії протоієрей Сергій Білянов і його матушка Наталія розповіли про діяльність свого клубу для молоді «Теплі зустрічі». Завдяки акціям клубу дівчатам і молодим людям вдається розкритися, зрозуміти себе, виправити свої недоліки і тим самим вирішити проблеми, пов’язані, як правило, з неможливістю створити сім’ю. Плодами праць священика з матінкою вже стали 22 вінчання. Крім того, члени клубу самі перетворилися в одну велику родину, де кожен готовий прийти іншому на виручку.

Більшість криз в житті молоді можна уникнути, якщо займатися з новим поколінням з дитинства, переконане подружжя Белянових.

Також клуб щорічно проводить і місіонерську акцію – велике свято недалеко від Покровського монастиря в Харкові 1 червня. В його рамках – бал, спектакль, майстер-класи та ін.

Практично всі доповіді переходили в обговорення. Так що форум пройшов жваво і продуктивно. На завершення була зроблена загальна фотографія учасників конференції.

Просмотров: 103

ПОДІЛИТИСЯ:

 2021-10-01

 

Попередня новина: 

Наступна новина: