Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ГОРЛИЦЯ. (ПОЛЬЩА). Митрополит Никодим взяв участь у святкових урочистостях з нагоди пам’яті священомученика Максима Горлицького


6 вересня, на запрошення архієпископа Перемишльського і Горлицького Паїсія (Польща) митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим взяв участь у святкових урочистостях з нагоди пам’яті святого сщмч. Максима Горлицького (+1914), який входить до Собору Житомирських святих.

У співслужінні архієпископа Люблинського і Холмського Авеля та архієпископа Перемишльського і Горлицького Паїсія та духовенства Польської Православної Церкви митрополит Никодим звершив Божественну літургію у кафедральному соборі святої Трійці у Горлиці.

Наприкінці богослужіння Владика промовив слово проповіді, в якій наголосив про те, що священомученик Максим Горлицький є близьким для Православної Житомирщини, адже навчався у Волинській духовній семінарії в Житомирі та був тут рукоположений.

Також митрополит Никодим передав в дарунок архієпископу Паїсію ікону із частичкою мощей нещодавно канонізованого святителя Євменія Житомирського.

В свою чергу від архієпископа Паїсія Владика отримав образ священномученика Максима Горлицького із частичкою Його мощей та був нагороджений єпархіальною медаллю цього святого!

Прес-служба Житомирської єпархії