Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Слово Блаженнішого Митрополита Онуфрія у день 30-ї річниці Дня незалежності


Вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, День незалежності України

Вельмишановний пане Президенте!

Шановні представники церков і релігійних організацій!

Дорогі брати і сестри!

Найперше, хочу висловити свою радість, що день святкування 30-ї річниці незалежності нашої Батьківщини ми всі розпочинаємо в храмі Святої Софії, стоячи перед лицем Господнім, дякуючи Богу за дар незалежності і просячи благословення Божого для нашої країни, адже, як вчить нас Святе Письмо, «від Господа шляхи людини направляються» (Пс. 36:23).

За ці 30 років ми спільно пережили різні випробування. У нас були як втрати, так і досягнення, але ми відбулися як держава. Важливо, щоб подальше життя в нашому спільному українському домі ми будували на основі взаємоповаги, рівних прав і можливостей для кожного громадянина і для кожної конфесії, і що є особливо важливим, на основі традиційних моральних цінностей. Адже саме з прийняттям християнства наш народ отримав своє нове народження, нове дихання і відкрив нову сторінку своєї історії.

Над вівтарем цього древнього храму зображена Пресвята Богородиця з піднятими в молитві до неба руками – наша Оранта, наша Молитвениця, наша «Непорушна Стіна». Хоч ми сьогодні святкуємо перші 30 років Незалежності нашої держави, але історія нашого народу нараховує більше тисячі років. І протягом всього цього часу Божа Мати не опускає Своїх рук і молиться за наш народ і за нашу Батьківщину. Вірю, що саме завдяки заступництву Пресвятої Богородиці, яка постійно покриває нас Своїм молитовним омофором, ми збереглися як народ на авансцені історії.

Отож, сьогодні молитовно бажаю, щоб Божа Мати і надалі тримала піднятими Свої Пречисті руки в молитві за наш народ!

Зі святом вітаю всіх вас!