Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ. Відбувся Всеукраїнський православний молодіжний фестиваль «Ортофест»


Близько 300 учасників з усієї України зібрав у лісовому наметовому таборі ІІІ Всеукраїнський православний молодіжний фестиваль «Ортофест», який проходив на Київщині з 27 липня по 1 серпня 2021 року з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Захід проводиться уже втретє Синодальним відділом УПЦ по роботі з молоддю та присвячений святкуванню Дня Хрещення Київської Русі. Уперше «Ортофест» відбувся 2018 року та зібрав 400 учасників, цього року з огляду на карантинні обмеження фестиваль приймав трохи меншу кількість гостей.

Однак і в карантинному форматі «Ортофест» було організовано на найвищому рівні. «Подія, якої чекали протягом всього року і яка стала однією з найяскравіших у цьому році», — так уже охарактеризували молодіжний форум єпархіальні прес-служби. Неймовірні враження та нові знайомства, майстер-класи, концерти, бесіди з духовенством і спілкування з однолітками, ігри та лісовий бал — ці та інші фестивальні заходи створили для учасників атмосферу справжнього свята.

Розпочався «Ортофест» 27 липня з участі молоді у Всеукраїнському хресному ході до Дня Хрещення Київської Русі. Учасники у жовтих та зелених футболках із написом «Не бійся, тільки віруй» пройшли на чолі з головою Синодального молодіжного відділу УПЦ архієпископом Обухівським Іоною від Володимирської гірки до Києво-Печерської Лаври. Увечері того ж дня для молоді було організовано трансфер до смт Клавдієво-Тарасове (Бородянський район Київської області) на місце розташування наметового табору.

Одним із перших завдань наступного дня стало облаштування лісового містечка під назвою «Ортофест» зі своїми вулицями та мешканцями. На кожній вулиці обов’язково жив священник та фенікси (волонтери, що горять своєю справою). Ранкові та вечірні молитви розпочинали та завершували день усіх учасників, а тілесне оздоровлення для молоді забезпечували ранкова зарядка та пробіжка, купання в озері, чисте повітря соснового лісу та повноцінне чотириразове харчування.

Щодня для жителів «Ортофесту» програма передбачала безліч цікавих подій. Зокрема у форматі духовних бесід відбулося спілкування молоді з архієпископом Іоною, віце-ректором Полтавської місіонерської духовної семінарії єпископом Новосанжарським Веніаміном і ректором Київської духовної академії та семінарії єпископом Білогородським Сільвестром. Також виступали заслужений лікар України, кандидат медичних наук, лікар-хірург протоієрей Ростислав Валіхновський, а на урочисте відкриття 27 липня завітав переможець конкурсу «Голос країни» протоієрей Олександр Клименко.

У концертній програмі щовечора брали участь відомі українські ґурти та естрадні виконавці: соліст ґурту «O.Torvald» Євген Галич, Влад Дарвін, кавер-група «Френди». Яскравим виступом вразила присутніх театральна майстерня Олени Лазович з виставою «Квіти для Єлизавети».

Особливе зацікавлення у молоді викликали численні майстер-класи: з випікання хліба, флористики (прикрашання квітами ікон на храмові свята), миловаріння, фотографії, ткацтва, малювання, дзвонарства та багато іншого. Від спеціалістів з HR учасники отримали поради з працевлаштування, вибору роботи та написання резюме; від косметолога — таємниці догляду за обличчям; а від відомого українського письменника, історика та філософа Густава Водічки — уроки майстерності публічного мовлення.

Юні таланти могли виступити на головній сцені фестивалю на вечорі художньої самодіяльності. Насичена програма кожного дня завершувалася спілкуванням біля багаття та піснями під гітару.

Кульмінацією стала нічна Божественна літургія в ніч на 31 липня, яку звершили архієпископ Обухівський Іона та єпископ Новосанжарський Веніамін у співслужінні присутніх на «Ортофесті» священників. Майже всі молоді учасники сповідалися та причастилися.

«Радуйтесь!» — такими словами ведучі фестивалю вітали учасників кожного ранку і впродовж дня. Лише день, як «Ортофест» закінчився, а на його сторінках у соцмережах молодь ніяк не може повірити, що все позаду, дякує організаторам за прекрасні спогади і підносить подяку Богові за те, що в житті трапляються такі світлі події.