Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

БОРИСПІЛЬ. Парафія УПЦ села Погреби відзначила престольне свято у храмі, який будує замість захопленого


Попри випробування, парафія УПЦ, позбавлена можливості молитися у своєму храмі, продовжує жити парафіяльним життям.

22 серпня, в день пам’яті прп. Лаврентія Чернігівського, парафія на честь святого Лаврентія в селі Погреби Броварського району Київської області, в якої місцеві нецерковні активісти незаконно відібрали Свято-Успенський храм у 2019 році, відзначила своє престольне свято у церкві, що будується.

Святкову літургію очолив благочинний Першого Броварського благочиння протоієрей Олександр Левчук у співслужінні настоятеля протоієрея Олексія Носенка та духовенства благочиння.

Після Божественної літургії був звершений молебень до святого, опісля якого всі присутні розділили святкову трапезу.

Парафія УПЦ на честь преподобного Лаврентія Чернігівського була утворена з благословення митрополита Бориспільського і Броварського Антонія після того, як місцеві нецерковні активісти незаконно відібрали Свято-Успенський храм у 2019 році.

Як відзначили в єпархії, попри випробування, православна громада, яка була позбавлена можливості молитися у власному храмі, не розпалася, а продовжує жити парафіяльним життям. У тимчасово облаштованому під храм приміщенні регулярно звершуються уставні богослужіння, церковні Таїнства, лунає проповідь Слова Божого. Оновлена православна громада придбала у селі земельну ділянку, на якій з благословення правлячого архієрея і спільними зусиллями почала будівництво нового храму.