Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

БОРИСПІЛЬ. Духовенство та віруючі Березанського благочиння вклонилися святиням Полтавщини, Слобожанщини та Святогірської Лаври


Духовенство та віруючі Березанського благочиння вклонилися святиням Полтавщини, Слобожанщини та Святогірської ЛавриЗ благословення Високопреосвященнішого Антонія, митрополита Бориспільського і Броварського, відбулося спільне паломництво духовенства та парафіян Березанського благочиння з 28 по 30 червня цього року. У паломництві взяли участь понад 100 чоловік.

28 червня 2021 року рано вранці у Свято-Благовіщенському храмі міста Березані архімандрит Назарій (Омеляненко) звершив молебень для подорожуючих, після чого паломники направилися до Спасо-Преображенського Мгарського чоловічого монастиря.

Цього дня розпочався Петрів піст, а за церковним календарем вшановується пам’ять святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Русі. Божественну Літургію у головному храмі обителі звершив насельник монастиря ієромонах Герман (Шупляцев) у співслужінні благочинного Березанського округу архімандрита Назарія (Омеляненка), настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці села Волошинівки ієромонаха Миколая (Сидоренка), настоятеля Архангело-Михайлівського храму міста Березані протоієрея Сергія Тарана, настоятеля храму на честь ікони Божої Матері «Всіх Скорботних Радість» села Яблуневе ієрея Іллі Ляшика, настоятеля Олександро-Невського храму села Ярешки ієрея Ігоря Стокаліча, ієродиякона Никона (Згурського), диякона Віктора Опанасенка та гостей у священному сані. Після богослужіння віруючі направилися до Свято-Благовіщенського скита, де знаходиться місце розстрілу преподобномучеників Мгарських. Після цього паломники направилися до Козельщанського Різдва Пресвятої Богородиці жіночого монастиря, де вклонилися чудотворній Козельщанській іконі Божої Матері. Настоятелька обителі ігуменя Варсонофія (Семенюк) подарувала для Свято-Благовіщенського та Архангело-Михайлівського храмів Березані точні списки чудотворного образу.

Продовжилася поїздка відвіданням міста Полтави. Тут у Свято- Макарівському кафедральному соборі богомольці вклонилися чудотворній Горбанівській іконі Пресвятої Богородиці, а духовенство помазало віруючих єлеєм від образу.

За вечірнім богослужінням березанці молилися у Полтавському Хрестовоздвиженському жіночому монастирі. Ігуменя Мастридія (Марченко) особисто провела екскурсію обителлю. Паломники вклонилися мощам святителів Афанасія та Іларіона Полтавських, а також іконі Божої Матері «Упование всех концев земли».

На ночівлю паломники прибули до Харкова.

29 червня у Харківській єпархії звершується місцеве шанування Озерянської ікони Божої Матері.

Історію свою ікона веде ще з кінця XVII ст., коли татарські набіги спустошували Слобожанщину.

З’явилася ікона в селі Нижній Озеряні, коли один з її жителів, що косив траву за лісом, після одного з помахів коси почув людський стогін і при цьому побачив половину священного зображення на краю коси, а іншу половину образу і перед нею палаючу свічку — біля коріння дерева, що знаходилось поруч. Косар, взявши обидві половини цього образу, вніс у свою хатину і, склавши їх, поставив у пристойному місці, і, залишивши свою роботу, старанно помолився. На другий день рано вранці він не знайшов святині у своїй хаті, бо вона була на місці явлення, і була зрощена, а на самому місці заструмилось джерело чистої води. Дана подія відбулася 29 червня 1655 року.

29 червня 2021 року в соборі Озерянської ікони Божої Матері Свято-Покровського чоловічого монастиря міста Харкова святкову Божественну Літургію очолив благочинний обителі архімандрит Пимен (Галкович) у співслужінні духовенства Березанського благочиння та монастиря. Після Літургії паломники вклонилися чудотворному списку Озерянської ікони Божої Матері, а під час екскурсії ознайомилися з історією обителі. Наступною локацією став Свято-Благовіщенський кафедральний собор міста Харкова. Тут для богомольців була опущена Озерянська ікона Пресвятої Богородиці, котра знаходиться в іконостасі над Царськими Вратами. Архімандрит Назарій помазав віруючих освяченим єлеєм. У соборі віруючі вклонилися нетлінним мощам святителя Афанасія Цареградського, Лубенського Чудотворця, святителя Мелетія Харківського та священномученника Олександра Харківського. Після цього паломники відвідали місце явлення Озерянської ікони Божої Матері у селі Нижня Озерянка неподалік від Харкова, де мали змогу набрати води із цілющого джерела та окунутися. У селі Водяне духовенство та віруючі Березанського благочиння відвідали Борисогблібський жіночий монастир, де знаходиться чудотворний образ «Спаса Нерукотворного», котрий оновився 1997 року.

У Свято-Вознесенському кафедральному соборі міста Ізюм богомольці вклонилися Пісчанській чудотворній іконі Божої Матері, а ієромонах Миколай (Сидоренко) помазав усіх єлеєм від лампади образу. Завершився другий день паломництва окунанням в джерелі Ізюмського чоловічого монастиря Пісчанської ікони Божої Матері.

29 червня ввечері духовенство та віруючі Березанського благочиння приїхали до Свято-Успенської Святогірської Лаври.

В обителі паломники мали зустріч із намісником монастиря Високопреосвященнішим Арсенієм, митрополитом Святогірським, вікарієм Донецької єпархії.

30 червня 2021 року в середу у день пам’яті святих мучеників Мануїла, Савела та Ісмаїла Персидських духовенство та віруючі Березані взяли участь у полунощниці, акафістному співі Божій Матері та Божественній Літургії в головному храмі Лаври. Після богослужіння паломники вклонилися Святогірській іконі Божої Матері, мощам преподобного Іоанна Святогірського та преподобних отців Святогірських. Після цього віруючі відвідали печери обителі та Свято-Миколаївський скельний храм, де вклонилися шанованому образу святителя Миколая, а протоієрей Сергій Таран помазав присутніх єлеєм від лампади. Далі екскурсія продовжилася через Всіхсвятський та Антонієфеодосіївський скити Лаври до монастирського музею. Перед від’їздом додому паломники відвідали скит святителя Іоанна Шанхайського у селі Адамівка. Завершилася поїздка спільною подячною молитвою Творцю.