Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЧЕРКАСИ. Архієпископ Феодосій зустрівся з колективом викладачів та студентів медичної академії


10 лютого архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій відвідав Черкаську медичну академію, де зустрівся з колективом викладачів та студентів цього навчального закладу, який має чинний академічний статус з грудня 2016 року. Ця зустріч була присвячена 100-річчю священицької хіротонії видатного лікаря-вченого, подвижника Православ’я святителя Луки (Войно-Ясенецького). Як відомо, життєвий шлях цього святого тісно пов’язаний з Черкасами та черкаським краєм. Ця ювілейна дата відзначатиметься вже за кілька днів.

Черкаська медична академія вже не вперше гостинно приймає у себе відомих вчених, церковних діячів, які проводять тут наукові конференції, присвячені пам’яті святителя Луки, його видатному внеску у розвиток практичної хірургії, непростий священицький шлях. От і тепер відбулася тепла зустріч з архієпископом Феодосієм, який теж має медичну освіту.
Перебування владики у стінах академії розпочалася з того, що архієрей відслужив літію за упокій душі передчасно спочилої викладачки цього закладу, кандидата медичний наук Валентини Шапошнікової: її портрет з траурною стрічкою наразі встановлений у фойє академії.
Потім владику тепло зустріла ректор академії, академік Української академії наук, Заслужений лікар України Інна Яківна Губенко, яка багато років є незмінним керівником цього закладу. На згадку про сьогоднішню зустріч владика подарував керівнику портрет святителя Луки, а також ілюстрований альбом про кафедральний Михайлівський собор.
Після того в головній аудиторії, яка носить ім’я святителя Луки, відбулася зустріч архієрея з викладачами та студентами. Спочатку владика Феодосій дізнався про історію закладу, його сучасну діяльність з багатопрофільної підготовки медичних кадрів, а потім слово було надане самому владиці.
– Заходячи в цю аудиторію, я згадав, як 28 років тому я так само, як і ви зараз, сидів у медичному халаті і шапочці за студентською партою, – зазначив архієпископ. – Навчаючись у медичному училищі й здобуваючи професію фельдшера, я пережив свою, глибоко особисту, зустріч із Христом. Так емпіричним я шляхом пізнав, що я хочу продовжити навчання уже в семінарії.
У своєму виступі владика окреслив актуальні питання, які торкаються гармонії співіснування науки та віри, що повною мірою розкрилося в житті святителя Луки. Після цього він відповів на запитання аудиторії, які теж стосувалися питань віри, церковних Таїнств, православного світогляду тощо.
Зустріч завершилася тим, що владика подарував кожному присутньому благословенні іконки святителя Луки і на прохання молоді сфотографувався разом з ними у білому халаті, який отримав перед початком свого виступу.
Ректор академії Інна Губенко щиросердно подякувала архієпископу Феодосію за цікаву та насичену зустріч, висловивши сподівання, що подібні події стануть регулярними. В підготовці зустрічі взяв участь нещодавно створений місіонерський відділ Черкаської єпархії.

Прес-служба Черкаської єпархії