Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЧЕРКАСИ. Архієпископ Феодосій освятив храм у селі Голов’ятине

Урочиста подія сталася 27 жовтня у селі Голов’ятине, що на Смілянщині, де завершене будівництво Божого храму на честь одного з найвідоміших подвижників і чудотворців – святителя Спиридона Триміфунтського. Відтак у цьому селі відроджена церква, яку було знищено під час другої світової війни. На це знадобилося 8 років.
Уставний чин освячення храму звершив архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій. Після цього у співслужінні священиків зі Сміли владика очолив в освяченому храмі першу Божественну Літургію.
У своєму проповідницькому слові, виголошеному по завершенні Літургії, архієпископ Феодосій наголосив, що відтепер Голов’ятине має невтомного небесного покровителя, який шанується у всьому православному світі, швидко відгукується на всі наші земні прохання. Владика закликав присутніх парафіян, усіх жителів села долучатися до насиченого духовного життя.
Владика щиросердно подякував головним фундаторам цього будівництва, передусім сільському голові Олегу Руденку, колишньому голові Смілянської РДА Сергію Зайцеву, директору Малобузуківського гранітного кар’єру Володимиру Ніжнікову: усі вони були присутні під час богослужіння. Крім того, Олег Руденко отримав з рук архієрея благословенну грамоту Черкаської єпархії за активне сприяння у святій справі.