Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛУЦЬК. У Волинській єпархії провели фестиваль недільних шкіл


Дитячі усмішки, розваги, насичена і змістовна програма – усе це можна було побачити на фестивалі недільних шкіл Волинської єпархії УПЦ, який вже третій рік поспіль, з благословення архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, відбувається у Луцьку в день свята Покрова Пресвятої Богородиці. Цього року участь у ньому взяли вихованці 10 недільних шкіл, при чому не лише з парафій Волинської, але також Рівненської та Житомирської єпархій.

Дійство відбулося на подвір’ї Волинської духовної семінарії, де проводить свої заняття недільна школа при Свято-Покровському кафедральному храмі Луцька, йдеться на сайті ВДС.

Розпочався захід, як і годиться, з молитви, а його початок благословив настоятель Свято-Покровського кафедрального храму Луцька, вікарій Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій (Герман).

Ведучі свята, а ними були молоді православні віряни – вчителі недільної школи при Свято-Покровському кафедральному храму Луцька, розповіли присутнім про значення свята Покрова Божої Матері.

По тому, власне, розпочалася програма свята. Розпочав її виступ улюбленого православними лучанами молодіжно-юнацького хору недільної школи при Свято-Покровському кафедрального храму Луцька “Покров”.

По тому учасники луцької православної молодіжки “Лови момент” показали присутнім повчальну міні-виставу “Хлопчик і яблуня”.

Юні вихованці недільних шкіл також мали можливість продемонструвати і свої творчі здібності, зокрема, виконуючи пісенні композиції.

“Родзинкою” програми свят став виступ талановитого юного волинянина Максима Ткачука. У грудні минулого року Максим взяв гран-прі на міжнародному конкурсі “Поверни мені музику” в Одесі. Там отримав путівку на конкурс Stars of the Albion (Зірки Альбіону) в Лондоні, де у лютому цього року переміг у трьох номінаціях, обійшовши дітей з 23 країн. Спів Максима Ткачука, який виконав цілу низку ліричних композицій, став справжньою музичною окрасою фестивалю.

Неабияке зацікавлення та захоплення юних, і не тільки, глядачів став виступ представника ГО “Клоуни Вовчик і Айболіт” Романа Молчанова з міста Рівне. Він продемонстрував кілька майстерних і дотепних фокусів, зокрема, перенісши до баночки з водою живу рибку, яку перед тим намалювала одна з маленьких глядачок. До слова, сам Роман Молчанов є вчителем недільної школи при одній з православних парафій міста Рівне.

Варто зауважити, що учасниками ГО “Клоуни Вовчик і Айболіт” є православні волонтери, які організували доволі багато соціальних проектів. Так, навесні цього року, коли в нашій Державі діяли суворі карантинні обмеження, вони своїми виступами піднімали настрій юних пацієнтів лікарняних закладів.

Упродовж свята для дітлахів діяли, у різних локаціях, майстер-класи, також вони мали можливість пограти в ігри та покататися на надувному човні, переправившись на протилежний берег річки Стир та повернувшись назад.

Також присутні могли зміцнити свої сили, спробувавши справжнього козацького куліша, а також посмакувати солодощами, чаєм та кавою, і навіть шоколадом з маленького шоколадного фонтану.

А завершився фестиваль фантастичним fire-шоу, яке подарували присутнім учасники луцького театру вогню «Fire dance show» Максим Шалаган та Світлана Перхалюк. Вони продемонстрували неабияке вміння володіти вогняною стихією, виробляючи з полум’я різноманітні фігури та навіть «видихаючи» вогонь.

Отож, усі присутні на цьогорічному фестивалі недільних шкіл Волинської єпархії отримали неабияке задоволення.

«Я вперше присутній на такому святі і мені воно дуже сподобалося. Перебуваючи тут, сам, певною мірою, відчуваєш себе дитиною. Сказано: «з преподобним преподобним будеш», отож можна сказати, що «із дитиною дитиною будеш». Сам Господь сказав: «будьте як діти», і сьогодні я це відчув», – сказав настоятель Свято-Покровського кафедрального храму Луцька вікарій Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій (Герман).

«Ми проводимо цей фестиваль вже третій рік поспіль, використовуючи те, що цей день є державним вихідним. І ця практика себе виправдала – програма дуже насичена, діти знайомляться, весело проводять час. Зокрема, цього року багато з наших юних вірян зустріли своїх однолітків, з якими мали можливість познайомитися на минулих фестивалях», – зауважив директор недільної школи при Свято-Покровському кафедральному храмі Луцька архімандрит Ілля (Вишневський).

Недільна школа при Свято-Покровському кафедральному храмі існує вже майже 30 років, і упродовж цього часу вона стала не лише школою віри і благочестя, але й місцем змістовного та веселого проведення часу, як для її юних вихованців, так і для їх наставників. Навіть гімн цього навчального закладу починається словами: «недільна школа – це радість для нас».

«Мені дуже подобається тут навчатися. Весело і гарно проводимо час, а що найголовніше – дізнаємося про Бога та Його закон», – розповів вихованець недільної школи при Свято-Покровському кафедральному храмі 11-річний Сергій Рудковський.

«Я дуже люблю нашу недільну школу», – додав учень класу 7-річний Тимофій Тихий.

Варто зауважити, що доволі значну частину вчителів недільної школи при Свято-Покровському кафедральному храмі становлять студенти ВДС і молоді православні віряни – старшокласники, студенти та молодь, що працює. Навчаючи юних вірян, вони і самі зміцнюються у вірі, а для семінаристів викладання у недільній школі – це ще неабияка практика для майбутнього пастирського служіння.

«Це дуже гарна практика, і не тільки в плані того, що це допоможе вести недільну школу на парафії. Я, до прикладу, проводячи уроки, навчився виступати на публіці, а мені ж як-ніяк доведеться виголошувати проповіді», – зауважив студент ІІІ курсу ВДС Іван Стельмах.

Костянтин Олексюк