Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

БОРИСПІЛЬ. В селі Хмельовик пристосованому під храм приміщенні було звершено першу Божественну Літургію


Село Хмельовик Березанського благочиння (Баришівський район) засноване у 1710 році та відноситься до Яблунівської сільської ради та парафії на честь ікони Божої Матері «Всіх Скорботних Радість» села Яблуневого. У селі протягом історії ніколи не було храму. До революції 1917 року село відносилося до Стефанівської парафії села Семенівки, тому і храмове свято у Хмельовику боголюбивий народ відзначав у день пам’яті святого першомученика та архідиякона Стефана. У 2015 році для віруючих села була виділена кімната для звершення молитов у місцевому клубі. Цьогоріч стараннями ієрея Іллі Ляшика у приміщенні був влаштований храм.

28 вересня 2020 року в день пам’яті обрітення мощей святого першомученика та архідиякона Стефана була звершена перша Божественна Літургія у Свято-Стефанівському храмі села Хмельовик. Богослужіння з благословення Високопреосвященнішого Антонія, митрополита Бориспільського і Броварського, очолив благочинний Березанського округу архімандрит Назарій (Омеляненко) у співслужінні духовенства благочиння.

Під час богослужіння була піднесена молитва проти пандемії коронавірусу.

Після Літургії духовенство звершило молебень святому архідиякону.

В кінці отець-благочинний виголосив проповідь про подвиг святого Стефана та про значення храму в житті християнина. Наостанок, отець Назарій привітав присутніх із престольним святом та побажав, щоб храм став серцем духовного життя селян.

ХМЕЛЬОВИК. У пристосованому під храм приміщенні було звершено першу Божественну ЛітургіюХМЕЛЬОВИК. У пристосованому під храм приміщенні було звершено першу Божественну Літургію