Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Заява Предстоятеля Української Православної Церкви щодо миротворчого процесу в Україні

ЗАЯВА

Предстоятеля Української Православної Церкви

щодо миротворчого процесу в Україні

Уже шість днів в Україні триває режим повного та всеосяжного припинення вогню. Це новий і рішучий крок до врегулювання збройного конфлікту на сході України та встановлення довгоочікуваного миру.

Українська Православна Церква протягом всієї своєї історії – від часів Київської Русі і до сьогодні – завжди закликала і дієво сприяла справі миру та примиренню. Церква робить це тому, що такою є заповідь Господа Іісуса Христа: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться» (Мф. 5:9). І в сучасних умовах, коли наша Українська держава переживає складні часи, Українська Православна Церква, розділяючи біль та горе своєї пастви, безупинно молиться, щоб в Україні запанував мир земний та мир Божий, який «перевищує всякий розум» (Флп. 4:7). По-особливому трепетно звучать молитви у дні припинення вогню на Донбасі, котрі розпочалися напередодні величного дня для України – Дня Хрещення Русі.

Свою незмінну позицію мирного вирішення конфліктів Українська Православна Церква неодноразово проголошувала у численних зверненнях, заявах та листах. З початку бойових дій на сході України, Собор єпископів, Священний Синод, Предстоятель Церкви від імені Української Православної Церкви зверталися до керівництва держави, до української та світової спільноти, до усіх людей доброї волі із закликами докласти максимум зусиль для припинення кровопролиття на Українській землі та встановлення мирного життя. Наша Церква закликала і продовжує закликати людей, які стоять по обидві сторони воєнного конфлікту, згадати, що ми всі є дітьми Одного Бога і Господь нас створив не для ворожнечі чи вбивства, а для життя в любові до Бога і один до одного.

Бажання настання справжнього миру в нашій державі Українська Православна Церква виражає не лише в молитвах і словах проповіді, а й засвідчує реальними справами. З перших днів збройного конфлікту і до сьогодні духовенство та миряни УПЦ надають допомогу всім постраждалим унаслідок бойових дій, військовослужбовцям та мирному населенню, підтримують членів родин загиблих, вирішують потреби вимушених переселенців, які залишили свої оселі та виїхали з зони збройного протистояння. Сприяннями УПЦ були визволені полонені українські військовослужбовці та волонтери з непідконтрольних територій України. Ці та багато інших справ підтверджують, що Українська Православна Церква робить все можливе задля настання миру на нашій землі.

Незважаючи на спроби деяких сил внести в церковне життя політичну риторику, нав’язати Церкві ту чи іншу політичну позицію, Українська Православна Церква не втручається в політичні процеси, оскільки її місія полягає в іншому. Разом з тим, мирні ініціативи української влади, спрямовані на подолання кровопролиття та пошуку шляхів мирного врегулювання ситуації на Донбасі, Українська Православна Церква повністю поділяє і підтримує.

Паства нашої Церкви знаходиться як на підконтрольних, так і на непідконтрольних територіях України. Духовенство, чернецтво та миряни, які проживають на непідконтрольних територіях Донбасу, також готові посприяти переговорному процесу і допомогти відновити бажаний та довгоочікуваний мир, територіальну цілісність і суверенітет України у міжнародно визнаних кордонах.

Голос Церкви незмінно звучить на всіх рівнях суспільства, проголошуючи, що будь-які конфлікти земного життя мають шлях мирного рішення, і хто шукає цей шлях, той обов’язково знаходить. Ми просимо Господа дарувати всім, від кого це залежить, мудрість знайти цей шлях і впевнено ним рухатись.

Закликаємо усіх до підсиленої молитви за припинення війни, за примирення, за встановлення миру і спокою в Україні!

1 серпня 2020 року

+ОНУФРІЙ 

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,

ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ