Україна Православна

Луганська єпархія
Донецька єпархія
Сіверодонецька єпархія
Запорізька єпархія
Бердянская епархия
Харьковская епархія
Сімферопольсько-Кримська єпархія
Джанкойська єпархія
Херсонська єпархія
Новокаховська єпархія
Дніпропетровська єпархія
Криворізька єпархія
Полтавська єпархія
Кременчуцька єпархія
Сумська єпархія
Конотопсько-Глухівська єпархія
Чернігівська єпархія
Ніжинська єпархія
Николаевсая епархия
Олександрійська єпархія
Кировоградская єпархія
Уманська єпархія
Київська митрополія
Свято-Успенська Киево-Печерская Лавра
Белоцерковская єпархія
Вінницька єпархія
Тульчинская єпархія
Хмельницька єпархія
Шепетівська єпархія
Чернівецька єпархія
Волинська єпархія
Володимир-Волинська єпархія
Львівська єпархія
Івано-Франківська єпархія
Мукачевська єпархія
Хустська єпархія
Рівненська єпархія
Одеська єпархія

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. ВРЦіРО закликає Комітет Верховної Ради відхилити гендерні законопроекти 3316, 3316-2 та 3316-3

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій застерігає парламент від прийняття законопроектів, які спрямовані на впровадження гендерної ідеології в законодавство України.  

Занепокоєння ВРЦіРО пов’язано із тим, що у вівторок, 16 червня 2020 року, парламент додатково включив до порядку денного третьої сесії законопроєкти № 3316, № 3316-2 та № 3316-3, які доручається профільному комітету підготувати і доопрацювати для розгляду. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт irs.in.ua.

Засідання Комітету з питань правоохоронної діяльності щодо розгляду цих законопроєктів заплановане вже на середу, 17 червня.

На переконання ВРЦіРО, і законопроєкт № 3316, і альтернативні проєкти № 3316-2 та № 3316-3 містять проблемні норми, які посилюють кримінальну відповідальність за злочини у разі наявності в особи “упереджень, забобонів, стереотипних поглядів”.

На думку Ради Церков, ці категорії є суб’єктивними та знаходяться у площині, яка не може бути об’єктивно оцінена з точки зору права. Натомість викликає занепокоєння намагання запровадити такий прецедент, коли посадові особи будуть визначати, що є кримінально карними забобонами і стереотипами, а що є так би мовити “нормальними”, “допустимими” поглядами людини.

Релігійні діячі наголошують, що такий підхід містить ознаки порушення конституційного права людини на свободу думки, совісті та вираження поглядів, адже державна влада наділяється правом оцінювати переконання людини і в залежності від цього, збільшувати чи зменшувати покарання.

Раніше, ВРЦіРО надіслала до парламентського Комітету звернення з аргументацію необхідності відхилення законопроєкту № 3316, заявляючи, що ця ініціатива прямо загрожує кримінальним переслідуванням учасникам просімейних мирних акцій, які будуть виступати за популяризацію природних шлюбних стосунків – лише між чоловіком і жінкою.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає парламентський Комітет з питань правоохоронної діяльності відхилити проєкт № 3316 та альтернативні законопроєкти № 3316-2 та № 3316-3, в яких задекларовано намір протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, оскільки вони потребують суттєвого доопрацювання.